Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sosna wejmutka "Minima"
Autor Wiadomość
krzysztof kurpi 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 25
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 2010-09-27, 20:02   Sosna wejmutka "Minima"

Witam, czy ktoś z was ma doświadczenie z uprawą Sosny wejmutki "Minima" - ja mam 8 krzew w doniczce i kolejny raz drzewko mi umiera. Zostało przesadzone na wiosnę do ziemi z mikoryzą, a teraz ma większość igieł martwych. Było pryskane od robactwa parfinowym preparatem. Latem stało w cieniu dużego drzewa, podlewane regularnie.
Co z nim nie tak - zachodzę w głowę, i to podwójnie bo to kolejne drzewko, które mi padnie. Jakby ktoś miał jakieś rady to z góry dziękuję.
_________________
kk
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-27, 20:49   

Doniczka nie jest najlepszym środowiskiem dla drzew i krzewów, system korzeniowy ma za mało miejsca na rozrastanie. Poza tym drzewa igliste preferują stanowiska słonecznie, nie cieniste. Pomijam tu fakt, iż rok obecny jest wyjątkowo niekorzystny ze względu na szalejące choroby grzybowe, którym sprzyja aura. Czynników powodujących zamieranie sosny może być wiele. Trzeba by przyjrzeć się glebie, stanowisku, ewentualnym chorobom lub pasożytom.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-09-28, 09:31   

doniczke trzeba dokładnie umyc i zdezynfekowac przed posadzeniem ponownie drzewka w niej, nie mozna uzywac starej ziemi [z poprzedniego drzewka]. Nie jestem pewna ale preparat parafinowy nadaje sie do sosen? Trzeba tez zwracac uwage na korzenie, czy nie sa zawiniete a doniczka jest dosc duza. Generalnie to takie duze bonsai, wiec mozna poczytac o tym jak sie prowadzi bonsai. Czesc zielona musi byc odpowiednio proporcjonalna do korzeni.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
krzysztof kurpi 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 25
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 2010-09-30, 19:17   

Doniczka była nowa, ziemia do iglaków + mikoryza w granulacie (w sumie 0,5kg ). Preparat z parafiną to na różne robactwo. Stała w cieniu pod drzewem, ale cień nie był jednolity i padał w godzinach 10-14. Szkoda następnego egzemplarza.
Dzięki zqa wskazówki. Pozdr.
_________________
kk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12