Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 22:45
Na temat LISÓW i nie tylko
Autor Wiadomość
Józek 
Specjalista
Administrator



Województwo: śląskie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1010
Skąd: sląskie
Wysłany: 2011-01-05, 19:54   

farmer2 no nie wiem, moja dixi mimo że miesza w ogrodzie zjadła by kury :d


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---



Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---



Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
www.minizooherud.npx.pl
 
 
onagadori 


Województwo: ......
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 86
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2011-01-05, 21:00   

Piękny ten twój "owczarek" :diabel::
Ostatnio zmieniony przez onagadori 2011-01-05, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reńka 


Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 20
Wysłany: 2011-01-06, 00:35   

Moje ostatnie 2 kury (resztę zjadł lis) oddałam koleżance jesienią 2009, od tej pory nie mam nic, a lisek jednak regularnie odwiedza mój ogród, teraz w mrozy przychodzi prawie co noc. Nie wiem na co on liczy. ;) Nie ucieka na widok człowieka, raczej odchodzi sobie spokojnie. Przez niego będę musiała ograniczyć trzymanie kur do woliery, a wypuszczać tylko pod kontrolą.
Mimo że mieszkam blisko centrum Warszawy, miasto się coraz bardziej rozrasta, lisów wcale nie ubywa, a tylko robią się bardziej śmiałe (czytaj bezczelne). :hmm:
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-06, 12:02   

Liczy że mu wystawisz jakąś karmówkę;) Nornice i myszy powytruwane, żaby pomrożone pod śniegiem albo porozjeżdżane, na ptaki jest wielu latających chętnych, kur jak na lekarstwo, bażantów niet, przepiórki wybite lata temu, nie ma się co dziwić:/
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Reńka 


Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 20
Wysłany: 2011-01-06, 14:47   

Dokarmiamy bażanty, przychodzą rano na pszeniczkę, dzisiaj był jeden kogut (stały bywalec) i dwie kury (przychodzą rzadziej). Bałam się że mogą zostać ofiarami tegoż liska, jednak są inteligentne, śpią wysoko na drzewach, młodszy mniejszy kogut zniknął.
Ostatnio zmieniony przez Reńka 2011-01-06, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Akacja 


Województwo: Zachodniopomorskie
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 3
Wysłany: 2011-01-11, 21:08   

Siatka leśna nie jest dla lisa żadną przeszkodą, ogrodzenia elektryczne są dość skuteczne, tyle, że trudne w utrzymaniu, ze zwględu na konieczność ciągłej kontroli, czy nie ma przebicia, i co tu mówić, dobry elektryzator jest drogi, nawet kilkaset zł, do tego izolatory i drut, ewentualnie jeszcze droższa siatka. A to dopiero początek wydatków, bo i za prąd trzeba zapłacić... Wkopanie siatki w ziemię jest średnio skuteczne, bo lis odpowiednio zmotywowany potrafi pazurami rozciągnąć nawet zwykłą siatkę ogrodzeniową. A motywację to one mają tłustą i gdaczącą .Mieszkam na wsi, i lisów mam w okolicy sporo, ale moim głównym problemem są jastrzębie, które wybierają kury w ciągu dnia, i psy sąsiadów, skuteczniejsze od niejednego lisa. A na to sposobu nie ma.
 
 
kazik91 


Województwo: Dolnośląskie
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-08-11, 12:41   

mateusz20 napisał/a:
Ja jak już wcześniej mówiłem przystąpiłem do stażu, a teras do kursu łowieckiego tylko po to, aby gnębić rudzielce.

Kolego co z Ciebie za myśliwy jak nie masz szacunku do zwierzyny ,,Gnębić rudzielce"
Lis jest takim samym zwierzęciem jak Daniel czy Ryś. Więc się zastanów bo bycie myśliwym to pasja a nie gnębienie zwierząt !!! Prawdziwy myśliwy szanuje każde zwierzę !

A co do lisa myśliwi lisów nie strzelają ponieważ w dzisiejszych czasach myśliwemu koło łowieckie nie zwraca nawet pieniędzy za nabój, a kiedyś było tak robione, po drugie myśliwy nie może strzelać w obszarze domostw, a na polach może oddać strzał tylko jeżeli nie ma domów w odległości 200 m.

Koledzy podam wam dobry sposób na odstraszenie lisa weźcie od fryzjera reklamówkę włosów
i kępki tych włosów pozawieszajcie nisko na ogrodzeniu. Na jakiś czas podziała.

Darz Bór :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12