Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kopulujące papużki faliste
Autor Wiadomość
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-04-29, 08:44   

Witam samiczka znowu składa jajka tym razem prawie wcale nie wychodzi z budki,tylko na bardzo krótką chwilkę,ale bardziej na rozprostowanie skrzydeł niż na jedzenie.
Nie widziałam żeby jadła sepię wapna i jajka na twardo jak i pokarm ale wiem że karmi ją samiec.Skoro on to wszystko je witaminy proso senegalskie jajko na twardo różnego rodzaju witaminy i kolby wapno ale nie sepie owoce i warzywa to chyba dostaje to wszystko co jest jej niezbędne? Prawda...
Jeden z hodowców podpowiedział mi abym papug nie wypuszczała z klatki na latanie w ciągu godów,ale w ciągu dnia wypuszczam samca bo non stop daje się po klatce aby wyjść słyszy jak latają inne papugi po mieszkaniu,dlatego tez go wypuszczam ale tylko na max 10 min w ciągu całego dnia.Samiczka jak na razie ma już 4 jajka jak nie więcej bo nie zaglądałam dawno to i tak więcej niż ostatnio,jak myślicie będzie tym razem coś z nich...POZDRAWIAM
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-04-29, 08:49   

A zapomniałam powiedzieć że samiczka nie wychodzi latać nie dla tego że ją zamykam w klatce ale jak wypuszczam samca klatka jest otwarta a ona nie wychodzi to chyba dobry znak jak myślicie.

A i miałabym jeszcze jedno pytanie odnośnie mojej nimfy niepokoją mnie jej kupki :D ponieważ jest w nich dużo jakby nie przetrawionego pokarmu chodzi o proso od kilku dni ma takie może ktoś mi podpowie co to może być czy coś jest nie tak z nią serdecznie dziękuję za odp
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-04-29, 17:04   

Co do falek to samica siedzi na jajkach to samiec może latac bez przeszkód, gdy będzie głodna to go zawola.
Co do niestrawionego ziarna u nimfy to bez wizyty u wet. się nie obejdzie, Ptak ma kłopoty z przewodem pokarmowym i powinien dostać odp. lekarstwo.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-05-02, 17:42   

AL.
Byłam u weterynarza z tym że u nas niema weterynarza od papug tak wiec nie wiele mógł mi pomóc nimfie natomiast od wczoraj kupki u niej zaczęły się wiązać dziś są już normalne ale mimo to chyba nie powinnam się cieszyć zza w czasu.
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-05-03, 08:08   

Witam mojej samiczce zaczęło znowu odbijać od wczoraj miałam dziwne podejrzenia dziś kiedy wstałam siedziała na żerdce i miała lekko mokry brzuszek i dziób zajrzałam do budki a tam porozrzucane jajka jedno musiała naruszyć skoro jest lekko mokra,przechyliłam budkę aby wszystkie jajka były znowu obok siebie ,ale nie wiem czy to coś da.Podpowiedzcie co mam robić,8 maja miało pojawić się pierwsze pisklę, co robić podpowiedzcie PROSZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-05-03, 10:21   

monika_monik, Samica nie nadaje się do lęgow.Prześwietl jajka, jak puste towywal budkę. Jak chcesz mieć młode to wymien samiczkę.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-05-03, 13:49   

;( po wszystkim właśnie przyszłam samica siedzi na żerdce w klatce leżało jedno jajko lekko zakrwawione a reszta w budce i wszystkie delikatnie nad dziobane z jednej strony w żadnym nie było pisklaka czy to możliwe że wszystkie były nie zalężone,jesli były puste to chyba wyczuła że nic i tak z nich nie będzie to zrobiła z nimi porządek? :cisza: sama nie wiem ale ostatnim razem (czyli podczas ostatnich lęgów był jeden pisklak tylko że też go zniszczyła),to samiec raczej jest płodny.

Nie dopuszczę ich już więcej na pewno do lęgów, :( bez sensu poczekam aż inna parka dorośnie do lęgów i dopuszczę.POZDRAWIAM i dziękuję wszystkim.
 
 
panodpapug 
dzik


Województwo: dolnośląskie
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 5
Wysłany: 2011-02-21, 15:26   

Witam wszystkich.

Mam pytanie. Moje papugi żyją w stadzie w dużym nieogrzewanym pomieszczeniu i jedna z samic złożyła jajka. Temperatura tam wynosi gdzies około 0 C Czy da rade wysiedzieć jajka???

Z góry dziękuje ;)
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-02-21, 15:32   

Po co zostawiłeś budki na zimę. Wysiedzieć wysiedzi, ale jak młode zaczną porastać piorkami to samiczka nie siedzi na nich przez cały czas. Wtedy może im być za zimno i mogą pasć. Druga sprawa, w tak niskiej temp. ptaki nie trawią jajka, które do dobrego rozwoju jest młodym potrzebne.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13