Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hodowla Ślimaków na karmę
Autor Wiadomość
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-03-06, 09:24   
   Nr Tel.: 510876274


Wybitnymi specjalistami w walce nie tylko ze ślimakami bez skorup ale i w skorupach są biegusy.One dopiero pokazują jak się walczy.Miałem biegusy i nie miałem problemu ze ślimakami,nie mam biegusów mam problemy.Ot życie!
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
emmaokta 
emmaokta


Województwo: łódzkie
Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 46
Wysłany: 2011-03-06, 10:09   

:) właśnie ja też mam biegusy-to,co one potrafią wyprawiać z winniczkami w skorupkach,to prawdziwie cyrkowe sztuczki,a jakie są przy tym zadowolone!!! :d :d :d
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-03-08, 15:20   

Bianko mogę sie mylić, ale stadia pośrednie pasożytów przenoszą głównie ślimaki wodne, a nie lądowe, z tego co pamiętam. Wodne 100%. A już wrzucanie ptakom ślimaków z akwarium z tropikalnymi rybkami, jest wybitnie złym pomysłem, uprzedzam.

Drób nawet odrobaczany jemy po dokładnej obróbce termicznej, więc nie sadzę, żeby stanowił zagrożenie dla zdrowia człowieka. Dużo bardziej niebezpieczny jest kontakt z surowym mięsem/niedopieczonym z marketu od którego można z powodzeniem złapać toksoplazmę:/ Z tego też powodu nie powinno się drobiu robić na grillu - tzn nie surowego. Grill to nie barbecue. On się na grillu w pełni nie obrabia termicznie, i niektóre bakterie mogą przeżyć - oprócz toksy jest jeszcze taka druga której nazwy niestety nie mogę sobie w tej chwili przypomnieć, powoduje problemy żoładkowo-jelitowe.

Także, jeśli kura łupnie takiego ślimaka który sam wszedł lwu w paszczę;) raz na jakiś czas, to nie sądzę, żeby to był problem. Ale czasem, jak ma się od tego spać spokojnie, to czemu nie, można pozbierać, ja to rozumiem:) Mój kogut czubatki uwielbia wielkie czarne kolczaste gąsienice. Na szczęście nie wiem co przenoszą..
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-03-08, 17:53   

ShowGirl , wodne jak najbardziej , ale nie tylko wodne . Ponoć i te lądowe przenoszą . Zresztą wielokrotnie widziałam winniczki żerujące na odchodach wszelkich zwierząt . Zatem nie są wolne od " zanieczyszczeń .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2011-03-08, 20:30   

Ślimakiem, który często jest wektorem chorób pasożytniczych jest błotniarka moczarowa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13