Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Inkubator często się włącza.Pilne
Autor Wiadomość
adamos1995 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-03-30, 21:31   Inkubator często się włącza.Pilne

Witam jestem tu nowy więc jak by co to proszę o wyrozumiałość . O tuż mam taki problem zbudowałem sobie ostatnio mały inkubator na 30 jaj kopiłem termoregulator RT-2C
założyłem go do inkubatora w którym jeszcze nie było jajek i bardzo czesto się włączał ale gdzieś wyczytałem że po włożeniu jajek to ustanie bo będą oddawać ciepło ale tak się nie stało i i teraz mam wielki problem bo inkubator włącza się co około 15 sekund i boje się że coś się popsuje.
Liczę na waszą pomoc :(
Ostatnio zmieniony przez adamos1995 2011-03-30, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-03-31, 00:28   
   Nr Tel.: 510876274


adamos1995, Nie wiem z czego go zbudowałęś ale wygląda na to,że ciepło bardzo szybko ulatnia się.Może jest nieszczelny,może zbudowany z materiału który nie utrzymuje ciepła?Mało szczegółów opisz więcej i dokładniej.Szkoda,że nie ma zdjęć wtedy coś więcej mógłbym powiedzieć.
 
 
adamos1995 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-03-31, 16:54   

No więc tak zrobiłem go ze starej szafki która była z litego drewna tylna ściana podłoga i jedna boczna ściana są ocieplone w środku są 2 żarówki 60 watt i wiatrak i to by było na tyle aha drzwiczki są uszczelnione
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-03-31, 23:57   
   Nr Tel.: 510876274


adamos1995, Jakie są wymiary tej szafki?Spróbuj wyłączyć wiatrak zobaczysz wtedy jak działa..
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
adamos1995 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-04-01, 14:54   

Odłączyłem i jest tak samo
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-04-01, 15:43   
   Nr Tel.: 500336400


adamos1995, Nie rozumiem w czym widzisz problem.Włącza Ci się zasilanie inkubatora co 15 sek to dobrze.Regulator ma za zadanie utrzymywać temperaturę w jakimś zakresie.W RT2c jest to około 0.2-0,4 st.Jeżeli temperatura w inkubatorze spadnie powiedzmy o 0,3 st to termostat załączy żarówki.Czyli wszystko jest w najlepszym porządku.Zwróć tylko uwagę czy temperatura nie wzrasta po wyłączeniu żarówek.Gdyby tak było powinieneś zmniejszyć moc żarówek.
Tak na marginesie.....lepiej jest używać zestawu 2 żarówek połączonych szeregowo.Na inkubator potrzeba wtedy dwa takie zestawy.W ten sposób będziesz miał pewność,że nie zmarnujesz wsadu.
Wentylator włącz,to zawsze pomaga.Pod warunkiem,że jest to wentylator od komputera,a nie wentylator kominowy.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
adamos1995 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-04-01, 21:00   

Aha bo po prostu się bałem że termostatowi od takiego ciągłego włączania może się coś stać ale mnie uspokoiłeś. Ale nadal nie rozumiem tego że mają być 2 zestawy czyli 4 żarówki tak ?
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-04-01, 21:31   
   Nr Tel.: 500336400


Ja nie użyłem słowa .....mają. Ja tylko zasugerowałem abyś rozważył tę możliwość.Dlaczego?Postaram się krótko wyjaśnić.
Jeżeli połączysz szeregowo dwie żarówki osiągniesz tylko żarzenie żarówek.Żarówki połączone w ten sposób wydzieleją mniej ciepła i światła.Przy czterech żarzących się żarówkach osiągasz bardziej równomierny rozkład temperatury w inkubatorze.Nie masz tzw.punktowych stref gorąca.Istnieje też bardzo duże prawdopodobieństwo,że żarówki nigdy się nie przepalą.Ponieważ dwie żarówki połaczone szeregowo wydzielają mniej ciepła niż jedna podłączona normalnie,instaluje się drugi zestaw żarówek połączonych szeregowo.Takie rozwiązanie stosuje się w inkubatorach hobbystycznych.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
kristofero 
Krzysiek


Województwo: mazowieckie
Wiek: 46
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 72
Skąd: Płońsk
Wysłany: 2011-04-01, 22:10   

adamos1995 Wg. mnie to twój problem może tkwić w temperaturze otoczenia w jakiej znajduje się inkubator. Piszesz że termoregulator załącza się co kilkanaście sekund. Jeżeli temperatura wewnątrz inkubatora tak gwałtownie spada to też może o tym świadczyć. Spróbuj przenieść go w cieplejsze miejsce. Z zastosowaniem żarówek podłączonych szeregowo kolega JulianG też dobrze radzi.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12