Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na agresywne koguty!
Autor Wiadomość
Dyvid 
Dawid Grzesik



Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 78
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2010-06-04, 11:44   
   Nr Tel.: 530-967-845


Witam ja pamiętam że jak byłem u dziadków jak bylem mały to jak mieli jastrzebiatego koguta zostawionego to zawsze mnie taki atakował .Pierwszy dopadł mnie kolo domu dobrze że tam deska jakaś leżała to zdążyłem ją podnieść i oberwał po głowie akurat że mu z grzebienia krem poszła i tego samego dnia zakończył swój żywot . Drugi pamiętam że jak bylem w stajni to wszedł za mną i tez się na mnie rzucił i chyba tez długo nie pożył. Od tamtej pory na przywódce stada zostawał kogut o innym ubarwieniu i te niebyły już tak agresywne .
Ostatnio zmieniony przez Dyvid 2010-06-04, 11:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-06-04, 14:15   

Jak byłem mały i jeździłęm do dziadków na wieś to zawsze miełem potyczki z kogutami, rok w rok zawsze się trafiał agresor, dziadek mówił że te kupione fermowe są agresywne a z naturalnych legów łagodne i żeczywiście tak było bo już od wielu lat koguty zawsze są tam z naturalnych lęgów i są spokojne... Mi jeszcze się nie trafił żaden agresywny kogut, wszystkie zawsze mam bardzo łagadne i towarzystkie :d
_________________
marcinnn
 
 
Patryk12341999 


Województwo: Swietokrzyskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 52
Ostrzeżeń:
 7/6/9
Wysłany: 2010-12-12, 17:28   

mnie tez zatakowal kogut bazanata lownego :] boli xD tyle z niebylepawodu piwrw zatakowal mojego kolege bo go dotknal poszlem mu pamuc i zucil sie namnie :oczy: (prezez Mateusz mamblizne na glowie aaa boli...)

Dbaj o ORTOGRAFIĘ/STYLISTYKĘ i POPRAWNĄ POLSZCZYZNĘ!
Przez błędy i stylistykę, twój post/temat może być nie zrozumiały dla innych.

STATUT FORUM!



następny post tak napisany powędruje do kosza a Ty dostaniesz ostrzeżenie za zaśmiecanie forum
_________________
Patryk Sloka :) ))
Ostatnio zmieniony przez AL 2010-12-12, 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-12, 17:44   

Patryk12341999 napisał/a:
mnie tez zatakowal kogut bazanata lownego :] boli xD tyle z niebylepawodu piwrw zatakowal mojego kolege bo go dotknal poszlem mu pamuc i zucil sie namnie :oczy: (prezez Mateusz mamblizne na glowie aaa boli...)

Połowy tego tekstu nie sposób zrozumieć. Ja bym się wstydził tak pisać w wieku 18 lat...Kolejny taki post zostanie potraktowany jako spamowanie na forum.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
gospodass 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 25
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-12-13, 14:48   

Nie wiem jak można tego nie zrozumieć wiadomo można sie domyślić jak ktos pisze szybko to nie pisze ą ę ł ó ń , i . 8-)
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-12-13, 15:37   

Tomek83 napisał/a:
Patryk12341999 napisał/a:
mnie tez zatakowal kogut bazanata lownego :] boli xD tyle z niebylepawodu piwrw zatakowal mojego kolege bo go dotknal poszlem mu pamuc i zucil sie namnie :oczy: (prezez Mateusz mamblizne na glowie aaa boli...)

Połowy tego tekstu nie sposób zrozumieć. Ja bym się wstydził tak pisać w wieku 18 lat...Kolejny taki post zostanie potraktowany jako spamowanie na forum.

Tłumaczenie tekstu z polskiego na nasze .

Patryk12341999 napisał/a:
mnie też zaatakował kogut bażanata łownego :] boli xD tyle, że nie z byle powodu. Najpierw zaatakował mojego kolegę , bo go dotkną . Poszedłem mu pomóc i rzucił sie na mnie :oczy: (przez Mateusza mam bliznę na głowie aaa boli...)


gospodass , pośpiech jest wskazany głównie przy łapaniu pcheł . Jeśli pisze się coś publicznie , to warto nieco zwolnić .
 
 
gospodass 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 25
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-12-13, 16:28   

:/ no muszę przyznać że masz troche racji
 
 
Hosse 


Województwo: Małopolska
Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-04-12, 10:53   

Witam.

Pierwszy raz pisze na forum. Do tej pory byłem cichym podczytaczem, który tylko czytał i uczył się na waszych doświadczeniach.

Teraz jednak problem wynikł i u mnie. Mianowicie około 1,5 miesiąca temu kupiłem trzy kaczki staropolskie (kaczor + 2x kaczki). Razem z kurami (i kogutem) chodzą po wspólnym wybiegu i śpią w wspólnym kurniku. Do tej pory nie było problemu.

Dziś rano przychodzę nakarmić i patrzę a kaczor zakrwawiony leży na wejściu do kurnika i biedak z ledwością zwlekł się ze schodka uciekając przede mną. Wyglądał tak jakby go ktoś w bok nad łapą szpikulcem zakuł. Nie wyglądało to tak jak gdyby zaatakował go pies czy jakiś inny zwierz (np. kuna) bo nie były w tamtym miejscu widać wyrwanych piór. Co ciekawe wszystkie kury jak i pozostałe kaczki znajdowały się już na zewnątrz a kogut siedział w środku. Prawie zawsze bywa tak że kogut pilnuje wszystkiego co się dzieje więc bywa tam gdzie jego laseczki. A tu zachowanie takie dziwne .

A moje pytanie czy to możliwe żeby kogut zaatakował samca innego gatunku mama na myśl kaczkę i spowodował poważne uszczerbki na zdrowiu??

A jak to on to co dalej z takim delikwentem?
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-04-12, 17:39   

Hosse napisał/a:
A moje pytanie czy to możliwe żeby kogut zaatakował samca innego gatunku mama na myśl kaczkę i spowodował poważne uszczerbki na zdrowiu??

A jak to on to co dalej z takim delikwentem?

Tak, jest to możliwe. Jeżeli jest dominantem na podwórku i czuje rywala w kaczorze, to może go poturbować. Wiele też zależy od agresywności ptaka. Aby się upewnić musisz więcej obserwować ptaki, jeżeli zobaczysz, że kogut faktycznie jest agresywny, to będziesz musiała się zdecydować albo kogut albo kaczor.
Mój kogut też jest agresywny i tłucze wszystko co mu wejdzie w drogę, nawe psy, respekt czuje jedynie przed kaczorem piżmowym, któremy schodzi z drogi. Wcześniej pastwił się też nad kaczkami, gdy kaczor dorósł spuścił kogutowi łomot i od tego czasu jest spokój ;)
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12