Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 23 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Cukrówka
Autor Wiadomość
Reńka 

Wysłany: 2014-02-19, 20:49   

Widzę że dyskutuję sama ze sobą. A więc oddałam część samców i zdaje się że jednak mam 3 samiczki i tyle mi wystarczy. będę potrzebowała tylko niebieskiego samca z obrożą, ale to w marcu jak przeniosę gołąbki z klatki do woliery, bo za zimno a wolierę mam nieosłoniętą.

DANIEL J 
JUZIO :p

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2014-03-24, 00:02   

Reńka, moje skubańce jak osłoniłem wolierę folią z przodu to uchowały mi parę młodych ale gdzie to poodkręcałem gniazda żeby zapobiec dalszym wybrykom :D

U mnie mam w 2 klatkach w jednej 2 pary które dostawały po uszach od tych silniejszych, a w drugiej 3 parki i wolna samiczka które nie dały sobie w kasze dmuchać :D Są już 3 młode i pełno jajek.
Całe podwórko aż się trzęsie jak zaczną cukrować :D

Jestem początkującym hodowcą więc muszę się jeszcze wiele nauczyć... Przepraszam za pytania ale dzięki temu się uczę !!! Z góry dziękuje !!!
Mój wątek w spisie hodowców :
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=16450
Fotki : http://www.garnek.pl/danyyyy
Ostatnio zmieniony przez DANIEL J 2014-03-24, 00:03, w całości zmieniany 1 raz  

zeber123 

Województwo: Podkarpackie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2014-05-27, 21:03   

Jaka woliera dla pary?

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Województwo: Małopolskie, Galicja
Wysłany: 2014-05-27, 22:44   
   Nr Tel.: 502108250

Cukrówki gniazdują w pomieszczeniu w którym się zmieszczą one, gniazdko, karmidło i poidło :d
http://ptakiegzotyczne.ne...li/cukrowka.php

Mateusz Rosa 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2015-02-24, 16:00   

Mógłby ktoś pomóc mi w odróżnieniu płci :

Ostatnio zmieniony przez Mateusz Rosa 2015-02-24, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  

merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2015-03-04, 13:20   

Wydaje mi się że samczyk może być u góry.Jednak opiszę co mnie spotkało.Przygodę z tymi gołąbkami zacząłem 2 lata temu gdy przybłąkał mi się jeden tego typu osobnik w okolice gołębnika.Był trochę poturbowany.Trochę go potrzymałem między czasie doszedł do siebie i wypiękniał.Później dałem go koledze była to wiosna 2013 roku.Jednak kolega a właściwie jego dzieci przestały się nim interesować więc na zimę wziąłem go do siebie.Wiosną 2014 roku dokupiłem samiczkę przynajmniej taki miałem zamiar.Gołąbki różniły się między sobą ta niby samiczką była drobniejsza i miała delikatniejszą głowę nie tak wybitą jak samczyk.Wpuściłem do swojej cukrówki która była pewnym samcem.Jednak okazało się że biją się i obie wydają podobne dźwięki,,,cukrują i "śmieją się".Pomyślałem dwa samczyki. Później jakoś się zaakceptowały i tylko w czasie jedzenie przepędzały się nawzajem nocą śpiąc obok siebie na żerdzi.Bardzo się zdziwiłem gdy zobaczyłem pierwsze jajko pod koniec lutego 20015 bo już rozglądałem się za samiczką ewentualnie dwiema dla tych moich domniemanych samczyków :) .Hoduję gołębie jakieś 17 lat ale takich problemów z odróżnieniem płci jak u cukrówek to jeszcze nie miałem. Zdarzyło mi się kilka razy pomylić jednak były to przypadki sporadyczne ale jeszcze żaden gołąb nie robił mnie w konia przez okrągły rok :D .Teraz myślę że ta samiczka była po prostu za młoda no i mój brak doświadczenia w hodowli tego tupu gołąbków też dał znać o sobie.

merx 

Wysłany: 2015-03-04, 13:24   

Oczywiście pomyliłem się miał być rok 2015.Mam też i ja pytanie jakim rozmiarem obrączek obrączkujecie cukrówki 6 mm czy 6,5 mm? I czy stosujecie lub koniecznym jest podawanie pokarmu jajecznego w czasie karmienia młodych?
Potrafi wrócić do domu z odległości dwóch tysięcy kilometrów.Jeśli warunki mu sprzyjają mknie jak pocisk,osiągając nawet 100 kilometrów na godzinę. Stworzenie,które fascynuje wielu ludzi...gołąb pocztowy.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2015-03-07, 16:05   

merx, 6,5 , karmimy tym czym inne gołębie - można podawać albo nie podawać

merx 

Wysłany: 2015-03-07, 20:33   

Dzięki za odpowiedź.Entuzjazmu przedwczesny ...jajka nie zalężone jak okaże się że to dwie samiczki to spalę się chyba ze wstydu :ops: .
Potrafi wrócić do domu z odległości dwóch tysięcy kilometrów.Jeśli warunki mu sprzyjają mknie jak pocisk,osiągając nawet 100 kilometrów na godzinę. Stworzenie,które fascynuje wielu ludzi...gołąb pocztowy.

Mateusz Rosa 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2015-03-25, 13:54   

U mnie już są pierwsze jajka a te cukrówki powyżej to jednak parka.

Moon 

Województwo: dolnośląskie
Wysłany: 2015-04-01, 12:01   

Witam serdecznie,

jestem tutaj nowy w związku z czym nie mam pewności, czy wybrałem odpowiedni temat (może należało założyć odrębny).

W każdym razie moją cukrówką zainteresował się samczyk zwykłego miejskiego gołębia. ot, znajda, która nigdy nie będzie latać, więc go przygarnąłem, a on się świetnie zadomowił. ostatnio bardzo spodobała mu się cukrówka... widać, że to jeszcze młodzik, a on już się do niej przymierzał.
Zastanawiam się z jakich względów ignoruje jego zaloty. Niewątpliwie jest pewnie za młoda. Ale ponadto czy to ma szansę powodzenia? Słyszałem o podobnej hybrydzie, ale nie znalazłem wzmianek o potomstwie, ani kawałka zdjęcia. Pytam Was, szanując Wasze doświadczenie i wiedzę, czy pozwolić im na podchody czy nie.
Osobiście nie przeszkadzałoby mi to. jednak nie wiem czy w ogóle mogą pojawić się z tego jakiekolwiek młode (w końcu oba ptaki pochodzą z różnej rodziny w systematyce).

proszę o odpowiedź.

Agnieszka5495 

Województwo: Podkarpackie
  Wysłany: 2015-10-06, 18:59   

Mam pytanie jeżeli przyzwyczaję parę do gołębnika do będą do niego wracały ? Bende miałza 5 miesięcy 8-) :ops: [/code][/list]

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Województwo: Małopolskie, Galicja
Wysłany: 2015-10-06, 19:10   
   Nr Tel.: 502108250

Nie. Tylko jeden gatunek gołębia wraca do swojej jaskini - gołąb skalny, przodek gołębia domowego.

Odpowiedz do tematu