Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 27 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dokarmianie dzikich zwierząt zimą!!!
Autor Wiadomość
adrian85
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-31, 12:45   

u mnie dalej sypie coś ta zima się uwzięła

Lordi 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2013-03-31, 12:50   

To prawda zima w tym roku nie odpuszcza :( u mnie też sypie śnieg jakby to był grudzień a nie koniec marca.

adrian85
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-31, 12:58   

lordi a co gorsza jedzenie się kończy trzeba będzie dokupić .wyrzuciłem dzisiaj 3 wiadra siekanych jabłek 2 godziny i nie ma szpaki kosy drozdy wszystko zjadły a tu popołudniu trzeba jeszcze sarna i dzikom wyżuć .miałem dzisiaj iść sobie w las a tu lipa bo sypie jak zaraza może jutro sie wypogodzi

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy

Wysłany: 2013-03-31, 18:11   
   Nr Tel.: 601 654 364

Który wróbel, a który mazurek?

"zimowe" gołębie:

Kury? Nie, wrony!

grzechu95 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2013-03-31, 18:32   

u mnie wczoraj nie było już śniegu a dzisiaj już po koski nasypało .mi już prawie 2 tony marchwi poszło i 3 tony jabłek i tona mieszanki zbóż zapasy sie kończą powoli a tu nie widać końca zimy .rano dokarmianie ptaków a pod wieczór cze ba większej zwierzynie iść dać jeść-----ty to wszystko sam kupujesz i dokarmiasz tym zwierzyne?

gwozd 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2013-04-01, 21:33   

o kurde 2tony marchwi to karmisz coś grubszego. A myślałem że kilkaset kg odpadów po czyszczeniu zbóż to dużo. Tyle że to tylko dla mazurków i trznadli.

Bawka, te dwa pierwsze to samice wróbla (jak wyślesz do mnie to chętnie przyjmę i będę karmił :d ) te obok siebie to mazurki. Gołębie to synogarlice tureckie tzw sierpówki.

Teraz przylatuje więcej ptaków niż np w styczniu. Wczoraj był nalot gawronów. Karmnik splądrowany. Żeby jeszcze pożywiły się kulturalnie a nie rozpier... i kradły
Na śliwie znalazłem czarne pióra i białe wodniste odchody. Pewnie krogulec dokarmiał się kosem

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2013-04-01, 21:43   

Nieprawda Gwozd! To para wróbli i dwa mazurki. Ten wróbel wyżej to samczyk, ale fakt -zdjęcie za mało wyraźne. ;)
I wróbelków nie wyślę! O wrony, to chętnie! Chociaż też nie. Ganiają "gołębiarza" i ratują gołębie sąsiada.

adrian85
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-03, 09:56   

no tak dokarmiam grubszą zwierzynę sarny parę dzików .tak jabłka kupowałem marchew miałem swoją a pół tony zboża kupiłem a pół wziąłem z koła łowieckiego.dzisiaj to u mnie pełno sikor wróbli zięb też pełno a do tego pełno szpaków drozdów i kosów czasem nawęd dzięciol duży przyleci .wczoraj jeszcze dokupiłem 25 kg mieszanki dla ptaków i pól kilo słoniny stopiłem ją i wlałem do pojemników i zasypałem ziarnem dla sikor .a tu niby zima ma być do połowy kwietnia :(

adrian85
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-03, 10:02   

tak jabłka kupowałem sam marchew miałem swoją pół tony zboża kupiłem a pól wziołem z koła łowieckiego .tak dokarmiam grubszą zwierzyne sarny pare dzików .dzisiaj to u mnie pełno sikor wróbli zięb trznadli pare grubodziobów do tego szpaki kosy drozdy .wczoraj dokupiłem 25 kilo mieszanki dla ptaków i pól kilo słoniny stopiłem ją i dałem do pojemników i zasypałem ziarnem dla sikor i dzięciołów

gwozd 

Województwo: lubelskie
  Wysłany: 2013-04-03, 14:19   

Pół tony zboża to coś ze 400zł, zależy jakiego. Działasz w kole łowieckim?

Trochę chyba przesadziłem z tymi kilkuset kilogramami. To jest lekkie, nie wiem czy 200kg poszło. Są to połamane ziarna pszenicy i nasiona różnych chwastów polnych, głównie głuchego owsa. Dzisiaj powiesiłem kolejny dzwon ze smalcem a w nim musli, rodzynki, orzechy, słonecznik łuskany, kasza jęczmienna, mak. Dostają jeszcze czarny słonecznik, kawałki słoniny, skórki ze słoniną, trochę kukurydzy z pszenicą i jęczmieniem, połówki orzechów włoskich w siatce, orzechy laskowe w całości. Przylatują mazurki, trznadle, bogatki, modraszki, kowaliki, dzięcioły duże, dzięcioły średnie, kosy, szpaki, krogulec..., czasem sójki, czarnogłówki, sierpówki, kwiczoły

zapomniałem o jemiołuszkach. Zięby kręcą się niedaleko karmnika ale nie widziałem bezpośrednio w karmniku. Podobnie jak pliszka siwa :D i pełzacz
Ostatnio zmieniony przez gwozd 2013-04-03, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  

adrian85
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-03, 17:40   

nie jestem myśliwym ani nie jestem członkiem koła łowieckiego dokarmiam je sam od siebie .a kupowałem pszenice a z koła wziąłem jęczmień .coś zapowiadają że od poniedziałku ma już być ciepło ale się okaże .dzisiaj to poszło 3 wiadra 20 litrowe wiadra jabłek dla ptaków i wszystko zjadły

adrian85
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-13, 11:51   

jak tam u was z ptakami
:d

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2013-04-13, 13:05   

Zostało tylko kilka synogarlic i wróble przylatują na ziarno.
Tutejsze szpaki żerują na miejscach, gdzie zszedł śnieg i bardzo smakują im jabłka, których kilka sztuk (w kawałkach) wyrzuciłam tam.
Ciekawa jestem czy ktoś z forumowiczów dokarmiał/dokarmia bociany?
(parzone wątróbki, żołądki, serducha drobiowe, a może rybki, czy coś innego?)

adrian85
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-13, 13:21   

ja nie dokarmiałem boćków bo u nas ich nie ma na wiosce .ale jak by był to bym napewno dokarmiał .u mnie do karmika przyratują tylko wróble i sikorki czasem dzwońce i szpaki kosy .na polu dokarmiałem skowronki jak był śnieg

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2013-04-13, 13:27   

A czym można dokarmiać skowronki?

Odpowiedz do tematu