Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 13 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Krótkodzioby garbonos polski. Tzw.garbonos-orlik.
Autor Wiadomość
ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2013-04-11, 19:22   

kgrzelinski, No jestem pod wrażeniem.Przedstawiłeś tu kilka ras,gdyby nie opisy to juz bym powiedział ze każdy z nich różni się od siebie.Może za to że po raz pierwszy w życiu spotykam się z rasą mewka kolorowa z Liege i pocztowy krótki z Liege.Rasy całkiem mi obce.Bardzo mi się podoba płowa nakrapiana z ostatniego zdjęcia,bardzo przyjemna samiczka.

adon 

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2013-04-11, 19:34   
   Nr Tel.: 512-921-557

Takiego orlika sfotografowałem na jednej z wystaw co o nim sądzicie?
Według mnie dużo do wzorca mu nie trzeba, głowa wymaga tylko niewielkich korekt.
Ostatnio zmieniony przez adon 2013-04-11, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-04-11, 19:35   
   Nr Tel.: 660803277

To młódka z ostatniego lęgu, po parze , którą pokazałem na początku tematu. U tych gołębi głowa i dziób rozwija się podobnie jak u brodawczaków, do trzeciego roku życia. Sądzę, że będzie nie gorsza niż niebieska , jej matka.

adon 

Wysłany: 2013-12-29, 11:42   

Czy może ktoś wrzucić linki, do rosyjskich stron z fotografiami moskiewskich wystawowych? Oglądając zdjęcia moskiewskich z wystawy w Lipsku, widzę mimo wszystko znaczne różnicę, w wyglądzie naszych orzełków, a gołębi Rosjan.
Ostatnio zmieniony przez adon 2013-12-29, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-12-29, 11:56   

Tak, jest różnica, moskiewskie mają bardziej rozbudowane brodawki nosowe i linię głowa -dziób od potylicy do zagięcia dzioba jest u nich płaska , a u orzełka łukowata.Orzełki mają też delikatniejsze dzioby. Moskiewskie wyglądają tak, jak niektóre nasze orzełki, zwłaszcza z linii śląskich wyglądały jakieś 20-30 lat temu. Współczesne orzełki, zwłaszcza z linii warszawskich są delikatniejsze i mają znacznie skrócone dzioby. Warszawscy hodowcy osiągnęli to poprzez krzyżówki z mewką jednobarwną ( tzw. egipską) i sówką angielską. W rosyjskich hodowlach znajdują się jednak ptaki mające budowę głowy typową dla naszych orzełków. Zdjęcia i opisy można znaleźć na Golubevod.com, ale tam jest obowiązkowa rejestracja, bez tego tematy są ukryte.

adon 

Wysłany: 2013-12-29, 12:25   

kgrzelinski, a czy mógł by Pan mi napisać jak po rosyjsku nazywa się moskiewski wystawowy, ponieważ rosyjskiego niestety nie znam.
Będąc wczoraj na targu widziałem ok. 30 orzełków (miało ich może z 7 hodowców) w większości słabej klasy. Były w kolorach: siwe, stalowe(płowe), czerwone, żółte, szare, jedna czarna samiczka z prostym dziobem, bure, kawowe, ładny biały z czerwoną plamą na plecach. W moim rejonie (północno- zachodnie lubelskie) jest trochę tych gołębi, lecz w większości na targi przywożone są ptaki słabej klasy, ponieważ najlepsze mają w domu.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-12-29, 12:40   

Tak jest wszędzie. Szkoda ze w Lubelskie mam tak daleko, bo brakuje mi kilku samców. Na razie samice dobrały się w pary z koroniarzami bo w tych mam nadmiar samców no i jak nic nie dobiorę to na wiosnę będą mamkowały. Moskiewski wystawowy to po rosyjsku московский выставочный.

adon 

Wysłany: 2013-12-29, 14:30   

Chętnie bym pomógł, ale u mnie też przeważają samice. Ogólnie to na wschodzie polski jest najwięcej tych gołębi.

Bardzo dziękuję kgrzelinski, za podanie nazwy rasy po rosyjsku. Zobaczyłem teraz już więcej zdjęć moskiewskich wystawowych i mimo, że widać różnice w budowie, przeważnie głowy to jednak teraz widzę domieszki naszych orzełków. Powiem tak, za odpowiednią kwotę pewnie większość polskich hodowców sprzedała by swoje dziedzictwo kulturowe. Można to zobaczyć na przykładzie rysia, orzełka, PDL-a i wielu innych ras. Mimo to, że Rosjanie zarejestrują swoją rasę, to minie wiele lat zanim zagości w Polsce, ze względu na cenę tych gołębi, i ich głowy( większość polskich hodowców tej rasy, lubi głowy o krótkich, szerokich dziobach).

Zjak1 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2013-12-29, 14:32   

adon, a gdzie można zobaczyć zdjęcia moskiewskich z wystawy w Lipsku i z którego roku?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-12-29, 15:25   

Od roku co najmniej 2008 Rosjanie wykupują na naszych wystawach wszystkie sensowne orzełki i zbytnio się nie targuję. W 2010 we Warszawie wykupili wszystkie . Za białe , żółte i czerwone płacili ile hodowca zawołał - po 300 za sztukę. Za inne kolory po 150 - 200. Ja wtedy kupiłem za 100 zł niebieską , krzyżówkę F1 po mewce jednobarwnej. W parze z czerwonym samcem daje niezłe czerwone, płowe i grochy.

s.patryk2 

Województwo: Świętokrzyskie.
Wysłany: 2013-12-29, 15:35   

A jak z tą rasą jest w polsce??jaka jest jej liczebność?są zagrozone czy nie?

Pozdrawiam,
Patryk

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-12-29, 16:13   

W moich stronach niemal wyginęły. Zostały tylko w mojej hodowli i u mojego syna. Jest kilku hodowców we Warszawie i okolicach, jeden w Kutnie, jeden w Koninie, kilkunastu na Mazurach , tylu też na Śląsku, kilku w Kieleckim , w Lubelskim pewnie też kilkunastu. Te gołębie są przede wszystkim w rodzinnych hodowlach wielopokoleniowych, tradycja ich hodowli przechodzi z ojca na syna.

adon 

Wysłany: 2013-12-29, 17:18   

200- 300 złoty to rzeczywiście można było zarobić na nich. Ja bardzo piękne lecz stare sprzedawałem po 50 zł.

Zjak1, ja w Lipsku nie byłem tylko oglądałem zdjęcia akurat innych hodowców, ale jeśli chcesz zobaczyć te gołębie to wpisz w Google "московский выставочный", następnie przejdź w grafikę i 3 rząd od góry to są już moskiewskie wystawowe. Później otwierając zdjęcia pewnie trafisz na rosyjskie forum i na stronę o tych gołębiach, a potem to już tam patrz uważnie i szukaj odnośników do zdjęć.

Cytat:
kgrzelinsk Te gołębie są przede wszystkim w rodzinnych hodowlach wielopokoleniowych, tradycja ich hodowli przechodzi z ojca na syna.

Coś w tym jest, pod warunkiem, że ma kto przejąć pałeczkę. Ja akurat odziedziczyłem zamiłowanie do tych gołębi po dziadku. Gołębie te są trudne w hodowli dlatego każdy wyhodowany młody przynosi satysfakcję.

Co do ilości hodowców (niezrzeszeni i gołębiarze) to pewnie znalazł by ich kilkudziesięciu na odcinku od Warszawy do Lublina i od Wisły, aż do Buga. Słyszałem, że w okolicy Łukowa jest kilku dobrych hodowców

s.patryk2 

Województwo: Świętokrzyskie.
Wysłany: 2013-12-29, 18:37   

W kileckim są??Ja stąd jestem,wiesz może kto je ma??jakiś kontakt?

Pozdrawiam,
Patryk

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-12-29, 20:43   

Niestety kontaktów do hodowców z tamtych stron nie mam. Jeden ogłasza się często na Allegro i sprzedaje orzełki jako (!!!) antwerpskie wystawowe. Nawet wmawia klientom że je wystawia jako tą rasę i zdobywa liczne nagrody.

Odpowiedz do tematu