Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 20 Marca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Stawak polski
Autor Wiadomość
kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2011-02-08, 22:15   Stawak polski
   Nr Tel.: 660803277

Stawaki, jest to specyficzna grupa garłaczy, której najważniejszą cechą jest niepowtarzalny styl lotu. Styl, który pozwala zakwalifikować stawaki do ras akrobatycznych, chociaż większość z nich nie wywraca w czasie lotu. U stawaka polskiego podstawowym kryterium jest lot, poza tym cechami rasowości są dziób, brew i pazurki koloru białego. Wyjątkiem jest odmiana niebieska, gdzie dopuszczalne są dzioby i pazurki ciemne.Poza tym białe oko, i tu też mamy wyjątek.Biały stawak polski ma ZAWSZE ciemne oko. Nie pomyśleli o tym twórcy wzorca, prawdopodobnie nie mający pojęcia o rasie którą opisują, dlatego białe stawaki polskie nie są wystawiane. Zresztą ptaki wystawiane jako stawaki polskie to w większości, poza nielicznymi wyjątkami mieszańce ze stawakiem śląskim, w ogóle nie latające stylowo.Są jak na stawaki polskie za duże i mają zbyt wysoką postawę oraz zbyt długie nogi ( wpływ krzyżówki ze stawakiem śląskim).To niestety skutek wzorca nie pasującego do rzeczywistości.Twórcy wzorca inspirowali się wzorcem stawaka śląskiego, ptaka o zupełnie innej budowie i postawie. Dlatego prawdziwy, stylowo latający stawak polski nie ma szans na wysoką ocenę na wystawach. Fotki moich stawaków można zobaczyć w temacie "Polskie rasy garłaczy".
Ostatnio zmieniony przez darek72 2011-09-03, 21:38, w całości zmieniany 3 razy  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2011-02-18, 19:23   

ζFotki moich stawaków, para, nowy nabytek z wystawy w Poznaniu.
Ostatnio zmieniony przez kgrzelinski 2011-02-18, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  

garłacz25 

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2011-02-20, 15:18   

Dziękuje za zdjęcia panie Krzysztofie myślałem, że się nie doczekam tych zdjęć. Gołębię oczywiście ładne, można wiedzieć co jest przyczyną wytartych piórek na wolu?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2011-02-20, 18:02   

Fotki miałem już wcześniej, jednak były techniczne problemy z ich wrzuceniem na forum. Wracając do wytartych piórek na wolu, jest to problem wielu garłaczy, zwłaszcza samców. pióra na wolu wycierają się w czasie tokowania i w walkach z innymi samcami. Problem minie po wypierzeniu gołębia, niestety często nie na długo.Była już o tym mowa na forum, pióra w takich okolicznościach nie wypadają, lecz są ułamane tuż przy skórze, dlatego odrosną dopiero w czasie pierzenia. Ten kawowy ma feler, to mucha na dziobie, której mieć nie powinien.Mam nadzieję, że na wiosnę dziób mu wybieleje.Jednak to obiecujący młody samczyk, jeszcze nie w pełni wypierzony. To późny młody, ma jeszcze cztery lotki do spierzenia.Dam mu do pary tą czarną młódkę, którą z nim pokazałem.Gdyby jednak okazało się, ze w parze z czarną samiczką przekazuje na potomstwo muchę na dziobie, mam w zapasie dla niego żółtą w czystej linii, po czterech pokoleniach również czysto żółtych.Kusi mnie również, o ile czas na to pozwoli , by spróbować na bazie tego samczyka stworzyć linie z czarną i z żółtą, jednak najpierw kojarzenie próbne musi wykazać, jakie cechy przekazuje na potomstwo.

garłacz25 

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2011-02-21, 15:16   

Czyli będą parowane miedzy sobą dzieci po dwóch różnych matkach i jednym ojcu aby stworzyć linie? można więcej szczegółów.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2011-02-21, 20:08   

Niezupełnie. Linię tworzymy w ten sposób, że po tym samcu i samicy, którą dam mu do pary należy wyhodować samicę, ją z kolei łączymy z ojcem.Jeśli mamy kilka samic, wszystkie je dajemy do pary staremu samcowi ( ich ojcu). Ich potomstwo to kuzynowie i łącząc je między sobą mamy linię, w której dominują cechy wyjściowego samca. Co pewien czas, aby uniknąć negatywnych skutków kojarzenia krewniaczego musimy dodać obcego ptaka. Ważne, by był to ptak z dobrej hodowli, który przekaże na potomstwo dobre cechy.

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2012-12-02, 16:58   

http://sphotos-b.ak.fbcdn...069295461_n.jpg
stawaki polskie

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2012-12-02, 17:14   

Piękne.Przy okazji, Edziu, nie bądź skryty i pokaż swoje stawaki wywrotne. Wielu oddało by wiele by takie cudo zobaczyć. Zaliczam się także do tego grona, więc zaspokój moją ciekawość i wrzuć fotki.

Mikuś 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2012-12-02, 17:20   

Ja także pragnę je zobaczyć.

Karzełek_Polski 

Województwo: Swiętokrzyskie
Ostrzeżeń:
 5/6/9
Wysłany: 2012-12-29, 18:48   

Witam.
Koledzy ma ktoś może stawaki polskie niebieski i białe???.Nigdy ich nie widziałem(nawet na fotkach).Chodzi mi o takie stawaki które wywracają.
Jeśli ktoś posiada takie ptaki to Proszę o fotki ;)

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2012-12-29, 19:49   

Karzełek_Polski, stawaki w tych barwach to bardzo "rzadka rzadkość" krótko ujmując.W dodatku wywracające?Nie wiem czy w Polsce jest choćby kilku hodowców którzy mają białe i siwe wywrotne stawaki. ;)

Karzełek_Polski 

Ostrzeżeń:
 5/6/9
Wysłany: 2012-12-29, 21:39   

Mariusz14, no właśnie o tym wiem.Raz widziałem niebieskie.No tylko że nie wywracające.Ale to zawsze coś ;) .A jest coś takiego jak stawak polski wiśniowy?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2012-12-30, 08:08   

Mam białe i niebieskie, ale nie wywracające.Jestem w trakcie dogadywania zakupu wywrotnych, ale nie wiem, w jakich kolorach uda mi się nabyć. Na pewno nie będą to niebieskie. Wiśniowy? Można tak określić czerwone stawaki o pięknym , nasyconym kolorze.

Karzełek_Polski 

Ostrzeżeń:
 5/6/9
Wysłany: 2012-12-31, 20:08   

Tak jak mówiłem,opowiem o tych stawakach.Ten facet miał ich 13.Białe,siwe(niebieskie?),czerwone i tigry ale to już stawaki małopolskie(czy jakieś takie).Jakoś tak nie bardzo mnie to nie zainteresowało,ale gdy ujrzałem niebieskie i białe samce to mnie aż olśniło.Białych i siwych ma 8(reszta to buraki-czerwone).Samo to że ma taką odmiane barwną to było coś(tak jak to ktoś napisał:to bardzo ,,rzadka,rzadkość'').Zapytałem się jak lataja,ale on nic nie odpowiedział.Wziął kija i wystraszył gołębie z dachu drewnianej szopki.Jak zobaczyłem jak one wywracają to mi aż się łezka w oku zakręciła.Jedynie tylko 1 samica z czerwonych nie wywracała*ale on mówi że innej samicy z buraków nie ma, więc ta musi zostać.Niesteto nie udało mi się umówić z młódkami na wiosnę.Mówi że te gołębie są dla niego zbyt cenne(WCALE SIĘ NIE DZIWIE,WYWRACAJĄCE STAWAKI-WOW).

Na wiosnę 2013 spróbuję go trochę podbajerować to może iw wyciągne chociaż parę.

Pozdrawiam Patryk

bleki 

Województwo: śląskie
Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2013-01-13, 19:02   
   Nr Tel.: 609-655-935

Policz ile sztuk w jakich barwach zaprezentowałeś,ja już leżę na cycach,mam dość

Odpowiedz do tematu