Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybieramy inkubator
Autor Wiadomość
karei 


Województwo: dolnoslaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 174
Wysłany: 2007-10-13, 15:22   

37,7sC jest to uniwersalna temperatura
 
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2007-10-26, 18:02   

Ale tam jest pokrętło z oznaczeniem + i - . A mimo to że przełanczam temperatura wynosi 41 stopni
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-29, 15:15   

Zapewne masz ten model inkubatora w którym ustawianie temperatury jest dość orginalne i nietypowe. Musisz przekręcać pokrętło i ustawić je w końcu na takim poziomie aby temperatura się nie zmieniał i wynosiła 37,8C. Masz chyba ten sam model co ja ;)
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2007-10-30, 17:39   

a ja ciągle kręce a temperatura i tak się niezmienia ciągle wynosi 41
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-30, 18:28   

W takm razie sprzęt jest popsuty. Skontaktuj sie z producentem i porozmawiaj o ewentualnym serwisowaniu.
 
 
kinia2002 


Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 10 Wrz 2007
Posty: 27
Wysłany: 2008-03-06, 15:55   

dadzio napisał/a:
Co myślicie o tym inkubatorze? http://www.netgfx.nazwa.p...mage.php?pID=51 ,,Ten wykonany z termoplastyku aparat posiada w obudowie 2 okienka, co ułatwia kontrolę wylęgu, ponadto w jego skład wchodzą elektryczny termostat, element grzewczy o mocy 48 Watt i specjalny termometrlęgowy. Jajka w tym aparacie leżą na drucianej siatce, pod którą znajdują się pojemniki na wodę. Inkubator ten mieści ok. 65 jaj kurzych, 55 jaj kaczych, 75 jaj bażancich lub ras miniaturowych, 170 jaj przepiórczych Wysokość:: 206 mm
Szerokość:: 410 mm
Głębokość: 410 mm Zużycie prądu kW/ 24 h:: 14 Watt"

Jestem zainteresowana kupnem aparatu lęgowego Heka za 349 zł. zastanawiam sie też nad tym za 619 zł. z wkładką lęgową, proszę o doradzenie czy muszę wydawać jeszcze raz tyle czy tez wystarczy ten tańszy model. Byc może wypowie sie ktoś kto posiada taki model i czy warto? Dodam, że wielkość inkubatora jest dla mnie w zupełności wystarczająca.
Jeszcze jedno proszę mi nie pisac ,że mogę zrobić sobie sama inkubator ponieważ będzie lepsza satysfakcja kto lubi ten niech lubi ja wole kupić.
 
 
studenttomek 


Województwo: dolnośląskie
Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 21
Wysłany: 2008-03-08, 16:23   

Oki.. to nie piszę...

Ale w wątku "o budowie własnego inkubatora" niektórzy chwalą się zdjęciami - i powiem że niektóre rozwiązania wyglądają bardzo ładnie(nie chcę tu nikomu słodzić :D )
Nie namawiam, ale wydaje mi się że kwota 600zl mogła by w zupełności wystarczyć na coś lepszego niż "taki" aparat lęgowy.... ale to tylko moja subiektywna opinia(mogę sie mylić)
 
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-03-08, 22:10   

kinia2002, Uważam ,że lepij dokupić wkładkę leową do tego tańszego. Pozatym wkładka lęgowa nie jest konieczna.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Payuta 


Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 14
Wysłany: 2008-03-08, 22:34   

kinia2002,
mam taki inkubatorek (patrz link) i wydaje mi się że ten inkubator jest lepszy technicznie, bardziej pojemny... no i sprawdzony.
http://www.allegro.pl/ite...k_kurczat_.html

Teraz chyba dokupie odchowalnik do kompletu (wcześniej nie było w sprzedaży), bo stwierdzam że jest potrzebny dla zachowania czystości i dla wygody (pisklaczków i mojej hi,hi,). Kasy kosztuje mało, a w hodowli będzie prościej i bezpieczniej.
 
 
kinia2002 


Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 10 Wrz 2007
Posty: 27
Wysłany: 2008-03-09, 23:53   

właśnie oglądałam ten na Allegro co o nim piszesz,ale nie wiem jakiej jest firmy. sprzedają też sam inkubator i nie wiem czy jest lepszy od aparatu Heka za 349 zł.? poprostu niewiele się na tym znam. Widzę,że jest większy, ale ten Heki też jest na moje potrzeby zadawalający. Może ktoś wie ,który z nich ma lepsze parametry?
 
 
Payuta 


Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 14
Wysłany: 2008-03-10, 12:42   

kinia2002,
ten z allegro czyli taki jak ja mam, jest dobry pod kilkoma względami: sterowanie elektroniczne z wyświetlaczem cyfrowym dzięki temu możesz bardzo precyzyjnie ustalić temperaturę, wykonany dość solidnie jak na tani sprzęt dla amatorów, element grzewczy w tym inkubatorze to żarówki które bez problemu można wymienić, kratka na jajka jest plastikowa (w heka metalowa) co mnie się wydaje lepszym rozwiązaniem pod wzgledem utrzmania równej temperatury (żeby jajka nie grzały się nadmiernie od metalu który się bardziej nagrzewa niż plastik) i dla łatwiejszego utrzymania czystości...
Nie zrozum mnie źle - ja nie neguję tego inkubatora z Heki, bo nigdy go w ręku nawet nie miałem...tylko porównuje na podstawie tych skromnych opisów z ich strony internetowej. Oczywiście najlepiej byłoby gdyby wypowiedział się jakiś użytkownik Heki. Natomiast na forach (nie pamiętam gdzie) ludzie wypowiadali się dość negatywnie od tych steropiankach z Heki.
 
 
Marko 


Województwo: Lubelskie
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-03-10, 13:21   

Ja mam też taki inkubator jak payuta. Kupiłem 2 szt. dla siebie i znajomej. Mnie wykluły się już kurczaki, a jej kaczęta. Sa to bardzo proste inkubatory, niema co sie zepsuć, obsługa wręcz banalna, skuteczność bardzo dobra. Dla mnie super fajna zabawka i nie mówię tego tylko dla jaj !
Jezeli jesteś naprawdę zainteresowana kupnem prostego inkubatora, to ten właśnie polecam.
Pozdrawiam
 
 
kinia2002 


Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 10 Wrz 2007
Posty: 27
Wysłany: 2008-03-10, 19:17   

proszę jeszcze o napisanie jakiej firmy jest ten wystawiony na Allegro ,ponieważ w aukcji nie widzę firmy?
aha jeszcze jedno posiadacie sam inkubator czy ten drugi 2w1 z odchowalnikiem?
Ostatnio zmieniony przez kinia2002 2008-03-10, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Payuta 


Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 14
Wysłany: 2008-03-10, 20:49   

kinia2002,
tak jak napisałem w pierwszym poście (czy jak to się nazywa), mam sam inkubator a zdecydowałem że dokupie odchowalnik...a o jakim piszesz że "dwa w jednym" to nie mam pojęcia. Bo ten inkubator nie występuje wraz z odchowalnikiem jako jedno urządzenie...chyba ze rozmawiamy o dwóch różnych inkubatorach???? To urządzenie co ja mam, to jakas Ruska produkcja, bo ma napisy w tym języku.
 
 
kinia2002 


Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 10 Wrz 2007
Posty: 27
Wysłany: 2008-03-10, 23:24   

jak wejdziesz na Allegro to zobacz na inne aukcje tej osoby i tam jest 2w1 czyli inkubator i odchowalnik za ponad 500 zł póki co.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12