Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 29 Marca 2015 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-18, 18:40
Kilka pytań o kaczkach .
Autor Wiadomość
indyk963 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2011-03-21, 13:50   Kilka pytań o kaczkach .

1.Jaki gatunek najszybciej rośnie najszybciej i osiąga dużą wielkość i wagę ?.Czy te kaczki nadają się na mamki oraz na wysiadywanie jaj ?
2.co to za gatunek kaczki "Kaczko-gęś" tak na rynkach mówią że to kaczko gęsi a tak naprawdę to co to za gatunek ?
3.Za miesiąc jadę na rynek kupić kaczki i zależy mi aby rosły szybko i osiągały dużą wielkość oraz nadawały się na wysiadywanie i matki .jaki gatunek kupić?

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2011-03-21, 14:06   

Odpowiem tyle , ile wiem :d
" kaczko-gęsi ' to mulardy . Takie kacze brojlery . Krzyżówka kaczki piżmowej i pekińskiej . Szybko rosną , ale jako mięso są dość tłuste - opinia mojej Pani Sklepowej . która miała je w zeszłym roku . Niosą jajka , ale jajka mają słabą wylęgowość , bo mulardy zazwyczaj są nie płodne . U niej mularda nawet siadła na jajka , ale nic jej sie nie wylęgło . Na mamki chyba najlepsze sa piżmówki , bo chętnie siadają . U mnie na rynku są wyłącznie mulardy , innych kaczek w moim rejonie nie sprzedają . Ona szukała po rynkach i wylęgarniach , i nie znalazła . Ale co region to inne obyczaje . U Ciebie na rynku mogą być kaczki w większym wyborze .

polikarp89 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2011-03-21, 15:02   

Najszybciej rosną mulardy, pekiny, roueny i staropolskie ale mają otłuszczone tuszki i nie zawsze siadają na jajach, piżmowa rośnie wolniej (3 miesiące) ale się nie otłuszcza i zawsze siada na jajkach.

indyk963 

Wysłany: 2011-03-21, 15:03   

u nas bardzo duży wybór pamiętam że pan mówił o kaczkach staropolskich,dworskich które z tych rosną większe ?
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866

indyk963 

Wysłany: 2011-03-21, 21:15   

Kupie mulardy , pekiny albo staropolskie . Zależy mi głównie żeby w krótkim czasie urosły wielkie. Albo kupię po 5 z każdego gatunku i zostawię 1 kaczkę i 1 kaczora staropolskie oraz 1 kaczkę i 1 kaczora pekina a mulardy na "widelec" :D :D :D :D

maci88 

Województwo: łódzkie

Wysłany: 2011-03-23, 07:26   

Pekiny dobrze się niosą.
Żeby mieć je czyste trzeba oddzielnie zostawić parki bo inaczej nie ma sensu 2 kaczorów trzymać bo i tak będą deptać swoją kaczkę i tą drugą.
Ostatnio zmieniony przez 2011-03-24, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  

Nataluncia32 

Województwo: Podlaski
Wysłany: 2012-07-01, 14:19   

Witam mam problem z kaczkami a mianowicie wszystko jest dobrze chodzą sobie po wybiegu aż tu nagle jedna z nich usiądzie na nogi i za kilka godzin zdycha. Nie wiem co robić i czym to jest spowodowane. Proszę o pomoc

Artur622 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2012-07-01, 14:35   
   Nr Tel.: 695843510

Podawaj im Polfamix B,Oxytetracyklina i BIOMOX, może im pomoże, ja miałem podobny przypadek z ponad 20 zostało 6...

giks200 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2015-03-04, 12:01   

Jak zachowuje się kaczka, która chce usiąść na jajkach?
Mam 3 kaczki i jednego kaczora i nie duże doświadczenie w hodowli kaczek. Ostanio wydawało mi się, że moja kaczka zaczeła się pierzyć, pióra latały po całej działce. Niestety od jakiś dwóch dni kaczka przestała biegać za innymi, tylko sobie przysiaduje albo pod krzakami albo w pobliżu pojemnija z wodą.W między czasie wszystkie (od 18 lutego) kaczki zniosły mi razem jakieś 12 jajek(tylko własnie nie wiem, która bo ich nie rozróżniam) .
Moje pytanie brzmi, czy ta jedna kaczka się rozchorowała i przez to jest mniej ruchliwa, bardziej powolna (nie zauważyłam kataru, cicho oddycha, oczy ma ładne), czy chce usiąść na jajkach tylko nie wie gdzie? Mam takie wrażenie, że ona jakby ogon, kuper podwijała pod siebiemomentami. Poza tym przysiadaje tak, że nie kładzie się cała tylko klatką piersiową, a kuper ma troche uniesiony. Proszę o pomoc, bo się bardzo martwię i nie wiem co robić.

giks200 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2015-03-04, 12:28   

Jeszcze jedno spostrzeżenie jak pozostałe kaczki ucinają sobie drzemkę to zazwyczaj kładą się i głowę chowają w skrzydła, a ta jedna sobie leży taka rozciągnięta tzn. z wyciągnięto do przodu szyja. Czego to może być objaw?

Odpowiedz do tematu