Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamil Kowalski
2007-04-02, 21:47
jak odzwyczaić SIEDZENIA NA JAJKACH...
Autor Wiadomość
napataka 


Województwo: podlaskie
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-04-13, 12:45   

Ja mam kurki silki niezaczeły sie niesć a juz na jajkach siedzą
 
 
Grzegorz Hulanicki 


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 386
Wysłany: 2008-04-23, 00:09   

Ale jestem dziś złyyyyyyyy :x i to głównie na siebie (trochę na kwoki ale głównie to moja wina). W najbliższych dniach powinny kluc mi się kurczaki z pod dwóch kwok. Kwok mam całą mase oprócz 2 które wysiadują jest jeszcze 10 i te 10 cały czas pchają sie do gniazd więc wczoraj zamknełem je na cały dzien w klatce na podwurzu. I wieczorem zrobiło mi sie ich szkoda bo noc zimna, by najeśc i napić sie do woli mogły i wypóściłem je na noc. Rano pożałowałem. Jedna z tych wolnych kwok wpakowała sie mimo zamknięcia (widać niewystarczajacego) do tej z jajkami. Tak sie tłukły że rozgniotły 4 jajka ( kurczakom brakowało dosłownie 2 dni) :( Teraz już niemam skrupułów kwoki siedzą w klatce (na podwórku tylko o wodzie). Tak mnie zeźliło dziś :x , że chyba w tym roku koniec z legami (chyba) :hmm:
Kiedyś miałem problemy by kury usiadły, teraz niemal kazda kurka (z naturalnych lęgów) ma w sobie silny instynkt wysiadywania i kwokczenie jest tylko kwestją czasu
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2008-04-23, 11:12   

kurcza a ja jak zwykle nie mam ani jednej kwoki, zazdroszczę wam..:(:(:(
_________________
Bartek
 
 
 
zielononozka 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 23
Skąd: konin okolice
Wysłany: 2008-06-21, 19:01   

4 jajka - to u mnie norma na kazdy lęg
 
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2008-12-25, 17:28   

Jedna z moich kur postanowiła siedzieć na jajkach.nic jej nie przekonało żeby porzucić tą chęć.wyrzucałem ją z gniazda,zabierałem jajka,moczyłem w wodzie,wyjmowałem wieczorem z gniazda i sadzałem na grzędzie.wszystko na nic.
siedziała tak 2 miesiące.dałem jej wreszcie jaja do wysiadywania i wykluło się 10 kurcząt.zostawiła je po dwóch miesiącach gdy już były dość duże.

morał z tego taki że gdybym od razu dał jej jaja do wysiadywania,po dwóch miesiącach i trzech tygodniach kura zaczęła by nieść jaja.chcąc ją zmusić do porzucenia chęci wysiadywania jajek straciłem dwa miesiące.

teraz stosuję dwa wyjścia:albo daję kurze jajka do wysiadywania,albo od razu robię z niej rosół.
 
 
michal_93 
REDAKTOR
Michał



Województwo: małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 256
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2008-12-25, 19:27   
   Nr Tel.: 502901206


Chciałem dodać coś od siebie,a wiec .Myślę że kur nie da się odzwyczaić od siedzenia,kury jeśli już to można zniechęcić na jakiś czas od kwoczenia,ale i tak taka kurka siadzie w najbliższym czasie.Mój morał jest taki,że lepiej dać kurce wysiadywać jajka(choć 3)aby poczuła się spełniona chociaż raz w roku jako mamka,niż później żałować tak jak nasz kolega kowal, z tego powodu że stracił troszkę czasu :diabel:: .kowal, chciałem się dowiedzieć czy jeśli będziesz hodować rasy kurek japońskich które są cenne i mało spotykane w polskich kurnikach(sądzę że po kilku latach hodowli kurek o mniejszych wymaganiach zapragniesz posiadania tych pięknych okazów)to czy też zdecydujesz się zabić te piękne stworzenia tylko z tego powodu że zakwoczyły?? :hmm: ,chciałbym ci podsunąć pewien pomysł, jeśli masz dużo kwoczek albo takową niechcianą mamke to może ogłoś w dziale TARGOWISKO że sprzedasz lub się wymienisz za kurkę która nie kwoczy :D ,wiele osób które posiadają kurki a nie mają inkubatorka ,często chciały by aby ich kurki zakwoczyły , i takie osoby właśnie mogą odkupić/wymienić się z tobą :P
_________________
http://s1.onlyfight.pl/c.php?c=michal_93
 
 
 
Grzegorz Hulanicki 


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 386
Wysłany: 2008-12-29, 23:10   

7 stopni mrozu a moim kurom instynkt wysiadywania sie odezwał, narazie tylko 2. Nic z tago poczekaja na cieplejsze miesiące.
 
 
robi11 


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2009-06-10, 18:11   

Ja mam bardzo dobry i 100% skuteczny sposób na niechciane kwoki.Dwa no może góra 3 dni i po wszystkim. W tym roku już z 6 kwok tym sposobem odebrałem cheć do wysiadywania. Otóż biore sznurek o dł do 1 metra i jedną końcówke przywiązuje kurze do nogi(nie za mocno!!! musi być troche luzu!!) a drugą końcówke np do drzewa.I kurka jak tak sobie posiedzi z dwa dni przywiązana do tego drzewa to napewno da sobie spokój z wysiadywaniem.Kura w tym czasie normalnie dostaje jeść i pić i nic sie jej nie dzieje.Na noc proponuje też zostawiać kurke,chyba że istnieje zagrożenie typu lis itp to odradzam.Wtedy należy kure przenieśc jak bedzie już ciemno(bo wtedy nie widzi gniazda i nie wie co sie z nia dzieje) do kurnika i rano ponownie przywiązać.
 
 
emilian 


Województwo: lubelskie
Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: 2009-06-16, 15:57   

moja babcia stosuje niezawodny sposób wiąże kurze nogi. jak chce to może pójść(poskakać)pojeść do koryta czy się napić.Jest to trochę traumatyczne przeżycie dla kóry gdyż są to liliputki a inne kury(wolne) wyżywają się na nich lecz je odganiamy zwykle po ok. 3 dniach przestaje kwokać chyba że jest uparta to zabiegnależy powtóżyć ;(
 
 
polczak 


Województwo: dolnośląskie
Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-12-18, 13:48   Problem z kwokami!!!

Witajcie!!!
Mam mały problem. Co zrobic bo mam kilka kwok, nie niosą jajek, tylko siedzą, czy jest jakis normalny sposób by nie chciały siedziec a niosły jaja!! Prosze o info :)
 
 
salag1919 
salag1919


Województwo: lubelskie
Wiek: 35
Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 10
Skąd: okolice Lublina
Wysłany: 2009-12-18, 18:25   
   Nr Tel.: 0xxxxxxxxxxx
   Skype: 121xxxxxx


ja moje kwoki jak niechce rzeby siedziały to wsadzam je pod wiadro
_________________
haha
 
 
tomcz1 



Województwo: Małopolskie
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-12-18, 18:27   

ja też wam zazdroszczę ja czekam już 3 lata i nie mam kwoki dawniej były one nadmierne więc też wiązałem je koło koryta do płotu.
_________________
http://sebektom.pl.tl/
 
 
 
mzr 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 40
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 3
Wysłany: 2010-06-16, 22:37   

U mnie po podwórku lata pięć kurek zielononóżek + jedna siedzi na jajkach. Kurki mają niewiele ponad roczek i niestety jest z nimi jeden problem. Jedna z nich już na jesieni zaczęła kwoczyć i żeby wybić jej to z głowy spędziła ponad tydzień w klatce. Prawdziwa udręka zaczęła się na wiosnę. Teraz siedzieć chcą praktycznie wszystkie, ta co chciała na jesieni, wychowała już 12 kurczaków, minęły 2 miesiące a ona chce następne.
Macie może jakiś szybki sposób na to żeby przestały kwoczyć? Trzymanie po kilka dni w klatce jest bardzo kłopotliwe.
 
 
qba_21 


Województwo: Lubuskie
Wiek: 39
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 15
Wysłany: 2010-06-19, 13:47   

mzr słyszałem że pomaga wymoczyć kurę w wodzie aby nie kwokała
 
 
piotrek11 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 24
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 110
Wysłany: 2010-07-30, 14:37   
   Nr Tel.: *48728561545


mam chyba dobry pomysł dla których co nie torturować a ni nie chcą mieć kurczakóww porostu wypożyczaj kury żeby siedziała na jajkach ale na przykład sąsiada i żeby je wyhodowała i wszyscy chyba zadowoleni.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12