Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KURNIKI -Projekty/Propozycje
Autor Wiadomość
DUCHOWNY 


Województwo: pomorskie
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 48
Wysłany: 2008-08-25, 09:48   

"budowaliśmy budowaliśmy aż zbudowaliśmy" :) i nadszedł czas pochwalenia się kurniczkiem który udało mi się nawet już "zaludnić" zielononóżkami.. wymiary kurnika to ok 3mx3,5m

kurnik nr2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3377 raz(y) 152,92 KB

kurnik nr1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2861 raz(y) 146,88 KB

Ostatnio zmieniony przez DUCHOWNY 2008-08-25, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DUCHOWNY 


Województwo: pomorskie
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 48
Wysłany: 2008-08-25, 15:00   

i jeszcze kolorowa fotka..wybieg jest wielkości 60m2

DSC01180.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2727 raz(y) 241,96 KB

 
 
tomo06 


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 123
Wysłany: 2008-08-29, 09:27   

rewelacja, bardzo ładny budynek. Projekt o wykonanie pierwszorzedne.
 
 
DUCHOWNY 


Województwo: pomorskie
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 48
Wysłany: 2008-08-29, 11:01   

przede wszystkim prosta konstrukcja szkieletowa z kilku kantówek a na nienakręcone deski imitujące pruski mur pomiędzy konstrukcję steropian z zewnątrz wykończony klejem do styropian jaki daje się na elewacje (oczywiście z siatką ) a od środka odeskowane i podłoga wylana betonem.
w podłodze i w dachu wełna mineralna -budynek stoi nad ziemią na 4 wylanych podstawach-w każdej chwili jak ktoś się uprze można by go odciąć i przestawić w inne miejsce:)
ogólnie kurniczek zrobiony niskim nakładem finansowym..
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-02, 12:45   

Witam!Jestem tu nowy i chciałbym napisać jak ja zrobiłem kurnik.mój kurnik jest zbudowany ze starego samochodu-trabanta combi.wszystko ze środka było wyprzątnięte.zrobiłem grzędy i koryta lęgowe. kurnik ten utrzymuje ciepło ,ponieważ środek okryty jest skórą.ma takze zamontowane światło.moim zdaniem jest znakomity. :jupi:
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2008-10-02, 16:19   

A masz może zdjęcie?
Maja
_________________
Shepherds Green
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-10-02, 17:40   

Dla małych kur kurnik można zrobić ze wszystkiego. Ja mam przerobioną budę po zdechłym psie. W przyszłym roku z innej budy po innym zdechłym psie robię kurnik.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 07:39   

nie mam fotki,ale zrobie cyfrówką i dołacze fotke :taniec:
 
 
Norbert199522 
Norbert



Województwo: Świętokrzyskie
Wiek: 28
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 11
  Wysłany: 2009-02-08, 20:32   Kurnik dla kur

Mam wielki problem z budową kurnika tzw. chcę założyć małą hodowle kur , myśle , że na razie to będą zwykłe kury . Tylko nie wiem z czego powinien się on składać , jakie powinień miecz wymiary tak aby się zmieściło około 10 kurek i nie wiem od jakich ras zacząć bo nie mam doświadczenia w hodowli kurek :?: :?: :?:
_________________
Norbi:)
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2009-02-08, 21:14   

Norbert199522 w książce którą mam jest podany szkic kurnika dla 15-20 niosek. Ma on wymiary po zewnętrznej 2640 na 2340 mm. Wewnątrz znajduje się grzęda z "podgrzędną" czyli "osiatkowaną z wierzchu skrzynią" do której spadają odchody, kury nie mogą w nich grzebać i są dzięki temu zdrowsze i czystsze.
Jest tam miejsce na poidło, gniazda, bo to kurnik dla niosek. Miejsce na karmidło ( w tym wypadku samoczynne, czyli takie do którego wsypuje się karmę rzadziej, a w miarę wyjadania wysypuje się następna porcja.
Przy tej wielkości kurnika jest on wyposażony w okno o szerokości 1060 mm, zapewniające odpowiednie oświetlenie wnętrza. W jednej ze ścian znajduje się otwór wybiegowy dla kur, no i oczywiście drzwi dla obsługi, czyli ciebie.
Grubość ścian 120mm, na ramach z listew pokrytych z zewnątrz deskowaniem, następnie izolacja z papy, wypełnienie wełną mineralną, znów papa i deskowanie.
Może uda Ci się znaleźć książkę"Zrób to sam kurniki gołębniki królikarnie" autor Werner Gratz. Niestety moja jest 1985, wydana przez PWRL. Ale może w jakimś antykwariacie?
Poza tym to tylko jedna z opcji, nawet na forum znajdziesz dużo przykładów.
Nie polecam tylko wersji udziwnionych, ozdobnych, bo choć ładne to pewnie niełatwe w utrzymaniu czystości, no i opcje ze szparami i szczelinami -są świetnym miejscem dla gnieżdżenia się pasożytów, więc należy przemyśleć wybór materiału do budowy.
 
 
a_rtur7 
Mam silki dwie


Województwo: lubelskie
Wiek: 113
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 30
Wysłany: 2009-02-12, 19:11   

Mam zamiar zwiększyć moją hodowlę kur SILEK . Zrobiłem wstępny projekt kurnika. Co o nim powiecie? Ile max. kurek silek zmieści się do jednej przegrody? Co o nim powiecie (jest dobry, zły???)

Objaśnienia:
wym. 210x100cm
wys. 80-100cm
na niebiesko - okienka
na czerwono - drzwiczki
na brązowo - system wentylacji

kurnik ma mieć otwierany dach

Ocieplony będzie wełną szklaną
budowa - z płyt i desek

na około woliera ogrodzona i z góry siatka

zdjęcie:
http://www.imagic.pl/files//8908/./kurnik.jpg
 
 
jagaczajka 
baba jaga


Województwo: mazowieckie
Wiek: 58
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 14
Skąd: Rosestadt
Wysłany: 2009-02-13, 09:08   

Zagadkowa sprawa, dlaczego zdychają ci tak często psy? Czy aby i los kurek nie jest w złych rękach? Na ich miejscu bałabym się bardzo!!! Brrrr!
 
 
a_rtur7 
Mam silki dwie


Województwo: lubelskie
Wiek: 113
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 30
Wysłany: 2009-02-13, 10:18   

Mi nie zdychają psy :D .Ja nawet nie mam psa. ;( Jeśli odpowiadasz na wcześniejszego posta to go zacytuj, bo to wyglądało jak byś ni odpowiedział.
Pozdrawiam :P

PS. A w sprawie mojego projektu nikt się nie wypowie :?:
 
 
jagaczajka 
baba jaga


Województwo: mazowieckie
Wiek: 58
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 14
Skąd: Rosestadt
Wysłany: 2009-02-13, 14:07   

a_rtur7 napisał/a:
Mi nie zdychają psy :D .Ja nawet nie mam psa. ;( Jeśli odpowiadasz na wcześniejszego posta to go zacytuj, bo to wyglądało jak byś ni odpowiedział.
Pozdrawiam :P

PS. A w sprawie mojego projektu nikt się nie wypowie :?:


Sorry, to było do użytkownika Dadzio. Dzięki za radę, niezbyt sprawnie poruszam się po forum , ponieważ jestem początkującą użytkowniczką. Nie miałam na myśli nic, co mogłoby cię urazić. Jeszcze raz przepraszam. Ale, a propos wspomnianego użytkownika- jeżeli ktoś mówi, że przerabia budy po zdechłych psach na kurniki, to kurczę blade!!!
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2009-02-13, 22:31   

Oto plan mojego kurnika.Po kilku latach prób i błędów doszedłem do takiego rozmieszczenia pomieszczeń ale myślę że w przyszłości będą jeszcze jakieś zmiany,ale pewnie tylko kosmetyczne,bo rozkład pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny.

kurnik.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2080 raz(y) 16,47 KB

Ostatnio zmieniony przez kowal 2009-02-13, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14