Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KURNIKI -Projekty/Propozycje
Autor Wiadomość
daw 



Województwo: Rybnik
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-04-23, 10:05   

Szukam pomysła na kurnik, mam 10 - 3 miesięcznego drobiu, narazie prowizoryczna skrzynia, ale pierzaste i tak w nocy siedzą na krzewach.
Mam dostęp do ram okiennych pcv i chcę to wykorzystać do budowy kurnika, pomysł częściowo (jeśli pozwolicie) z tej strony.
wymiary ram to 80 cm x 140 cm. i 110 cm. x 140 cm.
W miejsca szyb wstawię watę szklanną i całość obiję deskami.
Wym. kurnika to: 140 cm x 140 cm. na podstawie 80 cm. nad ziemią - 4 ramy, na tym 4 ramy o wys. 110 cm.
Materiał konstrukcyjny jaki wybrałem to: 4 śliskie nogi (ochrona przed drapieżnikami) , niezniszczaly (nie potrzebuje ochrony przeciw wilgociowej) i dosyć stabilny. :)
 
 
alus93 


Województwo: Śląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2009-04-23, 18:49   

zamiast waty szklanej daj lepiej wełne mineralną bo jeśli kury się do niej dostaną to nic im nie będzie a po szklanej może być źle
 
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2009-05-21, 12:39   

Przeczytalam caly watek ale nie widze odpowiedzi na moje pytanie. Czym pomalowac deski, zeby je zaimpregnowac przed wszelkimi pasozytami czy gniciem? Wystarczy zabejcowac? A moze do kurnikow jest jakas specjalna farba?
Czy dobrym pomyslem jest oddzielenie czesci ogrodniczej (domek jest podzielony na dwie czesci) siatka od kurnika? Czy lepiej cala sciane postawic? Chcialam siatke, zeby bylo widniej w calym pomieszczeniu, bo czesc na narzedzia jest bez okien.
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-05-21, 13:15   

Ann, Drewnochron, bejca nic nie daje , bejce deszcze spłuczą... Drewnochron porządna rzecz.

Masz foto jak to wygląda...[to co teraz robisz]?
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2009-05-21, 13:21   

Kamil Kowalski napisał/a:
Drewnochron, bejca nic nie daje , bejce deszcze spłuczą...

Od srodka rozumiem, ze tez mam tym pomalowac? Czy na dach nadaje sie blacha?
Zdjec na razie nie mam, ale zrobie specjalnie dla Ciebie. ;-) Tylko, ze dopiero po poludniu.
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-05-21, 15:31   

tak na dach równierz nadaje się blacha - ale jak ja miał bym robić tto zrobił bym dach drewniany i na to dopiero blacha albo papa.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2009-05-21, 20:07   

To jest kurnik w budowie.




Ta czesc z pomalowanymi na brazowo deskami to bedzie szopka na drewno (sam szkielet z daszkiem, bez scian). Ten domek ma dwa wejscia i jest podzielony na pol. W jednej czesci narzedza, w drugiej kurnik. Scianka ma byc taka wysoka jak jest, wyzej, do samej gory bedzie siatka. Pod daszkiem maja byc jeszcze polki.
Ostatnio zmieniony przez Ann 2009-05-21, 20:36, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-05-21, 21:29   

GENIALNE! rzadko kurniki wyglądają tak estetycznie - świetna robota!
Sami to robicie czy jakaś ekipa?

O czymś podobnym myślę tylko przy altance :) bo teraz mieszkam w Krakowie a nie w Kłaju [ w Kłaju zostawiłem rodzica kurnik, wolierę itp]- teraz w Krk trzeba budować wszystko :)

Miał bym do Ciebie Prośbę, czy można by było prosić o fotki z kolejnych etapów budowy :)
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2009-05-21, 21:49   

Oczywiscie. Wymierze jeszcze i napisze.
To nie ekipa, tylko moj TZ jest taki zdolny. ;-) Zamowil wszystko i sam to zbudowal. :D
Aha. Okna sa z pleksi. Jedna ma 8mm, a druga jest ciensza. Ta grubsza to z odzysku, firma wyrzucala. Zrobilismy z pleksi, bo na pewno sie nie zbije w razie czego.
Kurnik nie bedzie ocieplany, ale wlasciwie kury trzymam tylko przez lato. Ma byc ok. 10 sztuk.
Kurnik jest juz pomalowany drewnochronem. Ale chyba zrobimy wszystko w tym ciemnym kolorze, chociaz przyznam, ze takie jasne drewno ladnie wyglada.
Na dachu ma byc blacha, w srodku bedzie jeszcze wylany beton.
Ma byc tez mniejszy otwor dla kur, zeby mogly sobie wchodzic, chociaz tak do konca nie wiem czy jest potrzebny, bo po prostu moga byc otwarte drzwi i przynajmniej bedzie sie wietrzyc.
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2009-06-03, 16:11   
   Skype: j.rogowski


No to teraz ja!

Dziwny jakiś jestem chyba bo podobają mi się prawie wyłącznie kury miniaturowe. Oj widziałem kilka wybitnych brahm olbrzymich ale...

Na ostatniej wystawie gołębi i drobiu w Białymstoku było kilka(kilkanaście) perełek. Ogromnie podobały mi się wisienki, chabo, silki brodate i bardzo ale to bardzo sułtany. Jednak jak bym się nad tym nie zastanawiał to żadne z tych kurek nie pasowały do mojego starego kurnika. Pomyślałem sobie że dla 2-3 kurek i kogutka należy zrobić nowy SPECJALNY kurnik.

Prace rozpocząłem na początku kwietnia. Podstawowe materiały to kantówka z pobliskiego "zaprzyjaźnionego" tartaku, oraz stara boazeria pozostawiona dawno temu "bo może się przyda". Zanim zabrałem się do budowy przejrzałem mnóstwo projektów - głównie angielskojęzycznych stron www.

Tak wyglądał pierwszy projekt:



O nie nie! Nie była to wersja pierwsza, tylko pierwsza zatwierdzona :)
Kiedy zacząłem przygotowywać miejsce do posadowienia, brat mojej matki wskazał mi główną wadę tego projektu! Otóż pierwotnie długa ściana z oknem miała być skierowana na zachód ponieważ z tej strony całość będzie najlepiej widoczna. Tyle że okazało się ze z zachodu zawsze wieje! (To miłe kiedy ma się serdeczne i mądre wsparcie członków rodziny!)
Tak więc po dość burzliwych konsultacjach (ja i już dwóch braci mojej matki) ustaliliśmy "lepszy wariant"




Oczywiście "w praniu" wyszło nieco inaczej.
- Dach kopertowy to za dużo zachodu...
- Okna nie dało się umieścić tam gdzie planowałem bo przecież muszę mieć jakiś sposób na wyczyszczenie kurniczka. Skoro więc drzwiczki to nie okno.
- Wuj pracuje w Skansenie i stanowczo stwierdził że bez "firanek" kurniczek "jakiś taki nie ten" więc trochę na lenia bo wiertarką a nie wyrzynarką zrobiliśmy "firanki". Co tu będę dużo gadał. Sami oceńcie!

Strona zachodnia. Najładniejsza.

Wyjście dla kur - zamknięte.


Wyjście dla kur - otwarte.

Od zaplecza. Drzwiczki do czyszczenia kurniczka.


Widok na grzędę przez okno.


Widok na gniazda.

Daszek przykrywający gniazda jest podnoszony więc ewentualne jaja będę wyjmował łatwo. Pomiędzy gniazdami jest przestrzeń do której również dostęp jest od góry to taki mini magazynek.

Cóż, zostało jeszcze sporo pracy. Przygotuję fundamenty i ustawię kurniczek w miejscu docelowym. Część ramek już naciągnąłem siatką więc lada dzień również mini woliera będzie ogrodzona.

Podsumowując. Powiem Wam że zupełnie nie spodziewałem się że aż tyle godzin pochłonie praca. Ale jestem bardzo zadowolony z dotychczasowego efektu. Teraz brakuje mi tylko zestawu kurek które mógłbym tam wpuścić. Intensywnie poszukiwałem sułtanów ale okazało się że u najlepszych powinienem był zająć kolejkę jesienią. A jak nie najlepsze to po co w ogóle?
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2009-06-15, 14:08   

Kamil Kowalski napisał/a:
czy można by było prosić o fotki z kolejnych etapów budowy :)

Kolejny etap. :-) Niestety troche to kosztuje, wiec robimy etapami. Teraz przykrywamy dach. To nie jest blacha, tylko taka falista, gruba papa(?). Dachowki okazaly sie za drogie.
W srodku nic sie nie zmienilo, wiec tylko rzut z zewnatrz. Calosc jest juz zaimpregnowana.

 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-15, 19:31   

Genialne! Taka woliera i kurnik może być [będzie] świetna ozdoba ogrodu. Zazdroszcze Budowniczemu talentu:) Piękna sprawa.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2009-06-16, 09:00   

Kamil Kowalski napisał/a:
Taka woliera i kurnik może być [będzie] świetna ozdoba ogrodu.

Mala poprawka. To nie jest woliera z kurnikiem. Po tym dachem bez scian bedzie drewno. :-)
Kurnik to tylko pol tej szopki z dwoma wejsciami. Nie planuje hodowli, wezme tylko ok. 10 kur i koguta, zeby miec jajka. ;-)
W tym roku juz nie zdaze, ale w przyszlym chcialabym miec stadko wyandott. :D Myslalam o zielononozkach, ale mam tez ogrodek warzywny i wolalabym, zeby mi nie przeskakiwaly i nie robily swoich porzadkow. :-)
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2009-06-17, 10:28   
   Skype: j.rogowski


Ann,

Jeśli to pod dachem to nie woliera to w takim razie gdzie będą spacerowały Twoje kury?
Przy okazji zajrzyj na http://www.backyardchickens.com/coopdesigns.html jest tam sporo pomysłów. Bardzo przydaje się dostęp "zdalny" do gniazd żeby wybierać jaja!
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2009-06-17, 10:39   

Bruno napisał/a:
gdzie będą spacerowały Twoje kury?

Jak to gdzie? Wszedzie! :-) Maja do dyspozycji dzialke ok. 15 arow. W zeszlym roku bardzo sobie to chwalilam, bo pod krzakami nie musialam plewic. Ubodobaly sobie tam grzebanie. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11