Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KURNIKI -Projekty/Propozycje
Autor Wiadomość
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2010-08-01, 23:30   

piotrek11 Trudno coś doradzić w takiej sytuacji wszystko zależy od tego jakie materiały budowlane masz. Potrzebne będą deski, gwoździe, zawiasy, papa na dach. Coś na czym postawisz zbudowany domek żeby spód nie miał kontaktu z ziemią np. cegły lub pustaki. Jak byłem w Twoim wieku to zazwyczaj pomagałem w takich pracach ojcu, trzymając deski które on obrzynał piłką itp.
To chyba ktoś starszy powinien pomóc w tym, żeby to co zrobisz jakoś wyglądało i funkcjonowało.
 
 
piotrek11 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 24
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 110
Wysłany: 2010-08-02, 07:13   
   Nr Tel.: *48728561545


Dzięki za odpowiedź a czy może być blacha którą okładamy dachy.
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-08-02, 17:55   

piotrek11, Sama blacha to zły pomysł, w czasie lata jest pod nią bardzo gorąco a zimą zimno. Może być ale pod nią deski.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
piotrek11 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 24
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 110
Wysłany: 2010-08-02, 20:09   
   Nr Tel.: *48728561545


A w jakich wymiarach może być kurnik dla parki małych kurek?
 
 
 
homian 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 57
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 32
Skąd: Okolice Grójca
Wysłany: 2010-08-08, 09:21   

Zrobiłem mały kurniczek dla kwoki wysiadującej jaja i do odchowania młodych. Całość składana z elementów, więc gdy już nie potrzebny można rozebrać po wykręceniu pięciu wkrętów. Wybieg metr na metr, ale można dowolnie przedłużać o kolejne segmenty zakładane na zawiaskach okiennych. Zdjęcia poniżej. Niestety posadziłem sprawdzoną kwokę na jajach Brahmy i nic z tego nie wyszło na dziesięć jajek cztery nie zalężone, pozostałe obumarły na różnych etapach rozwoju. Nie wiem czemu kura prawie nie schodziła, może zbyt stare jaja.
Teraz zaczynam budować nowy kurnik z wolierą, na razie kury przebywają w prowizorycznym, skleconym na prędce kurniku. Jak będę już budował postaram się zamieścić zdjęcia. Na razie trwają przygotowania placu i materiałów.

1.
2.
3.
4.
5.
6.
_________________
Pozdrawiam
 
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-08-11, 20:43   

Witam.
Po wielu mobilizacjach, w końcu zabrałem się za własny kurnik. Wszystko przez te zielononogie piękności ;)
Oto jak na razie zarys kurnika (3 dzień pracy nad nim):


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Puki co środek jest pusty ponieważ wnętrze będzie zrobione z płyt wiórowych a pomiędzy płytą a deskami będzie wsadzona wełna mineralna. Dach i ściany będą miały ocieplenie, podłoga nie ponieważ boje się iż odchody kurze zatrzymujące się na wełnie mogą być perfekcyjną pożywką dla grzybów, bakterii i innych patogenów. Dlatego też użyłem o wiele grubszej deski na podłogę.
Dachu jeszcze nie ma, będzie obity papą. No i oczywiście nie ma jeszcze wejścia, planuje zrobić taki ukośny przedsionek (żeby wiatr nie wwiewał).
Grzędę oraz półkę na odchody zamontuje na ścianie na przeciw okienka.
Jutro kolejny dzień pracy ;)
pozdrawiam
 
 
zajac 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 48
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 123
Skąd: Rybotycze
Wysłany: 2010-08-11, 21:03   

pollobo, konstrukcja wygląda solidnie i fajnie się zapowiada, ale mam małą uwagę do fundamentu. Jak dobrze widzę to to są położone bloczki betonowe bezpośrednio na ziemi? Lepiej by było wykopać pod nimi dołki ok 80 cm (poniżej przemarzalności gruntu) i wylać betonem. Ja wiem, że to podnosi koszty, ale takie rozwiązanie nie na długo może zdać egzamin, bo mróz powypycha te bloczki. A po skończeniu może być zbyt ciężki, żeby go przestawić. A szkoda by było pracy.
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-08-11, 23:06   

Spoko.
Ja przeniosę go gdy skończę ścianki boczne. Nie jest aż tak ciężki. W 2 osoby spokojnie go podnosimy....puki co, jak położy się papę to może będzie gorzej.
Fundament jest puki co taki tymczasowy po to by było na czym robić, docelowe miejsce to zaledwie metr bliżej siatki.
A nie wystarcza dać żwiru pod spód bloków i na blokach to postawić? Bo nie wiem jak będzie się zachowywał podczas mrozów, ale wydaje mi się że nic temu nie będzie.
 
 
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2010-08-12, 23:28   

Jak we dwoje przenosicie to jakie są wymiary. Możesz podsypać żwir pod bloki tylko możesz mieć problem z ustawieniem w poziomie.
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-08-13, 08:31   

Wymiary w środku to 150cm X 200cm X 110cm.
Nie jest jakiś strasznie duży. Teraz już zrobiłem dach i inne rzeczy więc w 2 osoby go nie podniosą tak na luzie. Ale mam sporo znajomych co mi pomoże.
A co do fundamentu to żwir ubije taką maszyną do ubijania terenu przed brukowaniem (od znajomego pożyczę), na to dam ładne bloczki i sądzę że będzie ok. Wszystko będzie do poziomu.
 
 
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2010-08-13, 09:48   

Na takie wymiary możesz tak zrobić nic się niestanie.
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-08-18, 21:13   

wiecie co tak mysle o tym ociepleniu i mysle, mam dostepny styropian ale te myszy.. i tak wymyslilam, ze moze od zewnetrznej [kurnik z desek, niezbyt wielkich rozmiarow, na 10-20 kurek w porywach] obkladalabym go na zime poprostu kostkami słomy, ktorych rowniez mam w zasadzie do woli, a nawet jakby kupic przyszlo to tanie sa, przynajmniej tutaj. to by dalo grubosc solidnego ocieplenia 40 cm minimum, jedyne nad czym sie zastanawiam to czy nie bedzie to sprzyjac plesniom, ale jesli to bedzie swieza sloma, dobrze wysuszona to chyba raczej nie powinna. Co myślicie?
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-08-18, 22:13   

akurat w tej kwestii się troszkę znam. Remontuje akurat dom w górach i zauważyłem że podobne rozwiązanie ale przy ociepleniu domu.
To jest dom z ok. 1925 roku i poprzedni właściciel ocieplał dom warstwą słomy zmieszaną z plewami wapnem. Od wewnątrz izolując jeszcze gazetami pomiędzy słomą a deskami.
No i o dziwo muszę powiedzieć że nic słomy nie ruszyło, nawet plewy w 100% całe. Nie widać było odchodów od mysz ani kun. Ocieplenie może ok ale sporo roboty z tym jest.
Ja raczej polecam wełnę mineralną....tania i szybka w montażu.
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-08-18, 23:52   

Teraz tez niektore domy sie ze slomy buduje, od zewnatrz mozna to uszczelnic zaprawa na bazie gliny, bardzo ciekawie wygladaja, pracy ponoc porownywalnie jak przy "tradycyjnych" technologiach murowanych albo i mniej. Jak w przypadku kurnika nie wiem, ale dziekuję za odpowiedź, zapamiętam wapno w tym zestawie. :)
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
homian 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 57
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 32
Skąd: Okolice Grójca
Wysłany: 2010-11-14, 15:17   

Tak jak pisałem na tej stronie kilka postów wyżej że się przygotowuję, w końcu i ja zrobiłem sobie nowy kurnik z wolierką. Na razie w stanie niedokończonym, resztę zostawiam do wiosny. W przyszłym roku zamiast siatki na dachu dam przezroczystą płytę, tam gdzie teraz jest „stołówka”, będzie drugi, taki sam kurnik. No i woliera będzie przedzielona na pół. W jednej części docelowo Brahmy, a w drugiej mam zamiar kupić feniksy. Zielononogi będą zupełnie osobno na większym nieco wybiegu.






_________________
Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11