Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 17 Września 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mirek_60
2011-12-12, 20:17
Homoseksualizm?
Autor Wiadomość
Artur622 

Województwo: łódzkie

Wysłany: 2011-04-13, 22:28   Homoseksualizm?
   Nr Tel.: 695843510

Witam
Mam pytanie czy możliwy jest homoseksualizm wśród gołębi a dokładniej pawików?
Mam problem, ponieważ kupiłem niby parę pawików ale obydwa zachowują się jak samce ale trzymają się cały czas razem, miesiąc temu pojawiły się u nich nawet jajka ale młode które się u nich wylęgły są to najprawdopodobniej pawiki pomieszane z moimi innymi gołębiami poznaje po kolorach młodych...

karas1987 

Województwo: Zachoidniopomorskie
Wysłany: 2011-04-14, 00:41   
   Nr Tel.: 607041311

Drogi Kolego takie rzeczy zdarzają się u gołębi dość często i wynikają z braku partnerów przeciwnej płci. Ale z tego co napisałeś pojawiły się jajka więc jeżeli były tylko 2 to na pewno któreś to samica. Jeżeli były by dwie samice jajek by było dwa razy więcej i nie było by z nich młodych gdyż potrzebny jest samiec. A jeżeli gołębie (twoje pawiki) razem siedziały na jajkach to muszą to być ich dzieci. gołębie sparowane są razem do śmierci któregoś z partnerów i raczej nie współżyją z innymi w tym momencie. Kolorystyka młodych nie koniecznie musi być taka sama jak u rodziców, młode mogą odziedziczyć cechy po dziadka i pradziadkach. Tak jak u ludzi. Jak młode dorosną będziesz widział czy to czyste pawiki czy mieszance

Bodziofx 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2011-04-14, 08:28   

Nie zgodze się z moim przedmówcą co do tego,że gołębie sparowane są ze sobą do
śmierci jednego z nich.Bywa, że samiec czy samica zmieniają same partnerów,
zdarza się również " zdrada "czyli para wysiaduje i wychowuje młode których ojcem jest inny samiec.Hoduje gołębie prawie od 40 lat i opieram to stwierdzenie bazując na tym co zdarzało sie w mojej hodowli.

Artur622 

Wysłany: 2011-04-14, 08:53   

karas1987 Mnie zdziwiło właśnie to że młode gołębie mają takie same kolory jak inne moje gołębie które lataj z pawikami ale mam nadzieję że to zbieg okoliczności:)
I co do 2 samic to też się nie mogę zgodzić ze nic by nie było rozmawiałem dzisiaj z moim znajomym gołębiarzem i on mówił że miał ostatnio parę samic i miały one młode tylko musiał wyrzucić 2 jajka bo zniosły mu 4 do gniazda więc samiczki musiały skorzystać z usług innego samca:)

Oto zdjęcia domniemanego pawika

A oto przykład gołębia który jest bardzo podobny do małego(mam takich około 10)
Ostatnio zmieniony przez Artur622 2011-04-14, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  

karas1987 

Województwo: Zachoidniopomorskie
Wysłany: 2011-04-14, 11:30   
   Nr Tel.: 607041311

No to masz cos niezlie namieszane :diabel::
Proszę pisać poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony przez Tomek83 2011-04-14, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  

Artur622 

Wysłany: 2011-04-14, 13:16   

hehe może dwa samce wynajeły sobie mamusike do zniesienia im jajeczek:)

KrysSz 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2011-04-14, 16:24   

Może para tamtych zniosła jaja a te samce maja tak silny instynkt że przejęły gniazdo i traktują jak swoje.

Ja miałem przykład 2 samic w parze. kryły je wszystkie samce dookoła. Jaja miały zalężone, jednak służyły mi jako mamki. Dodam jeszcze że obie wcześniej było sparowane z samcami.

Szaleniec93 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2011-04-14, 17:19   

U siebie w gołębniku miałem parę dwóch samców rasy Omski Syberyjskie. Tworzyły gniazdo próbowały znieść jajka tylko nic z tego nie było ;) Lecz podłożone jajka lub nawet już podrośnięte młode włożone do wybranej przez nie celi wysiadywały lub karmiły. Według obiegowej opinii pary tego typu są doskonałymi mamki.
Ostatnio zmieniony przez Szaleniec93 2011-04-14, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  

Grzegorz Hulanicki 

Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Wysłany: 2011-04-14, 22:47   

Zgadzam się z tym co napisałBodziofx, może nie jestem aż takim znawcą ale z moich obserwacji wiem że gołębie wcale nie są wierne partnerowi i wręcz szukają okazji do skoku w bok.
Mam za to inny przykład nietypowych związków: wielokątów, mam samca pocztowego który działa jak magnez na samice. 4 sezon jest to samo po 2-3 samice a w tym roku 2 samice opiekuja sie w jednej celi 2tygodniowymi młodymi (dwoma) a on parzy sie i mości gniazdo z dwoma innymi w drugiej. Samice są ze soba bardzo zgodne.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie

Wysłany: 2011-04-15, 10:14   
   Nr Tel.: 660803277

Takie przypadki się zdarzają, zwłaszcza gdy w gołębniku znajdują się dolne samice.Niektórzy hodowcy ras mięsnych stosują takie zestawy ( samiec + dwie samice) do odchowu młodych w celach użytkowych ( konsumpcyjnych). Ewenementem są hiszpańskie rasy garłaczy. cechuje je niebywały temperament,co tamtejsi hodowcy wykorzystują w specyficznej formie zawodów gołębiarskich, nie spotykanych poza Półwyspem Iberyjskim. w jednym miejscu wypuszcza się kilkanaście , czasami nawet kilkadziesiąt samców i jedna samicę. Zwycięża ten samiec, który sprowadzi do swojego gołębnika tą samicę. Miałem kiedyś parkę takich garłaczy i po ich wypuszczeniu przeżyłem szok. Samiec był w parze, mimo to zabrał innym samcom trzy samice, z którymi miał gniazda i wychowywał młode. To nie koniec. W krótkim czasie u przeszło dwudziestu par pojawiły się młode po tym właśnie samcu.

Odpowiedz do tematu