Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kora drzewna dla przepiórek chińskich
Autor Wiadomość
anie_1981 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 172
Wysłany: 2011-04-14, 13:00   Kora drzewna dla przepiórek chińskich

Chcę wsypać przepiórkom chińskim korę drzewną, jako ściółkę. Mam jakąś korę drzewną, ale nie wiem z jakiego drzewa. No i jest taka sprawa, czy są gatunki drzew, które szkodzą przepiórkom? Czy istnieje duże ryzyko, że kora ze zwykłego sklepu ogrodniczego jest właśnie z takiego trującego dla przepiórek drzewa? No i inna sprawa. Całą zimę ta kora stała na dworze i jest wilgotna. Wstawiłam cały worek do kotłowni, gdzie jest ciepło, więc ona w końcu wyschnie, ale na pewno jest pełna jakiś robali. Można dać przepiórkom taką zarobaloną korę?

Ważna sprawa. W tej klatce nie mam tylko przepiórek chińskich. Mam też zeberki a wkrótce dojdą też mewki japońskie. Więc w zasadzie moje pytania o korę dla przepiórek należy też podciągnąć pod zeberki i mewki japońskie.
_________________
Mój Zwierzyniec: Pies, 2 koty, rybki, chomik, parka przepiórek chińskich, dwa samce zeberki i dwa samce mewki japońskiej.
 
 
marmar 
Agnieszka



Województwo: śląskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 54
Skąd: Kozy/Bielska-Białej
Wysłany: 2011-04-14, 13:06   

Ja mam korę z drzew iglastych w klatce są przepiórki chińskie zeberki i gołąbki diamentowe nigdy nie było problemu w domu ładnie pachniało a przepiórki miały frajde grzebiąc w niej. Zależy co kto lubi ja teraz chce sie przeżucić na piasek
A co do robactwa to nie wypowiadam sie co bedzie ale osobiście nie chciała bym żeby mi sie coś takiego po domu rozeszło
Ostatnio zmieniony przez marmar 2011-04-14, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wojtii 


Województwo: śląskie
Wiek: 26
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 113
Wysłany: 2011-04-14, 17:46   

marmar ja miałem całe dno wysypane piaskiem i to była katastrofa przepiórki przestały nieść jajeczka :( i było im źle ;( .
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-04-14, 17:49   

wojtii, Co ma piasek do znoszenia jajek ?
Z korą jest ten problem, ze ptaki srają :D wychlapują wodę z miseczek. wilgotna kora to siedlisko dla pleśni i bakterii. Ptakom trzeba czyścić klatki mni. raz w tygodniu. Wywalić wszystko i dać suche i czyste
_________________
http://www.garnek.pl/panka
Ostatnio zmieniony przez AL 2011-04-14, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wojtii 


Województwo: śląskie
Wiek: 26
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 113
Wysłany: 2011-04-14, 18:01   

No bo moje przepiórki przez 11 dni znosiły jajka a jak dałem piasek to przestały się nieść.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-04-14, 18:19   

wojtii, Co prawda, zdarza się,że samiczka potrafi znieść prawie 30 jajek, ale zazwyczaj jest to ok. 12, bo tyle da radę obsiąść. To,że przestały nieść może być zwiazane z wieloma czynnikami a nie piaskiem.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
wojtii 


Województwo: śląskie
Wiek: 26
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 113
Wysłany: 2011-04-14, 18:23   

A wie Pani co robić żeby znowu zniosły jajka.
 
 
anie_1981 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 172
Wysłany: 2011-04-14, 18:49   

No to może jednak najlepszy jest ten papier.... Mi chodzi o łatwość sprzątania najbardziej. Może zostanę właśnie przy tym papierze... Ja nie lubię łapać ptaków. A te moje przepióry są dzikie. Klatka jest ciężka. Nie jestem w stanie sama w kółko zdejmować kraty z kuwety, żeby wszystko posprzątać. Dlatego szukam takiego podłoża, żebym nie musiała taszczyć klatki. Teraz mam papier, więc właściwie mogę zwijać papier i przeganiać przepiórki z kąta w kąt, aż położę nowy papier. W ogóle to łatwiej by było, gdyby te przepiórki siedziały na grzędach i jadły z wieszanych karmników... :P Ptaki są wysoko, nie muszę ich łapać, zwijam papier, przecieram kuwetę szmatką i rozwijam nowy papier... Gotowe!
_________________
Mój Zwierzyniec: Pies, 2 koty, rybki, chomik, parka przepiórek chińskich, dwa samce zeberki i dwa samce mewki japońskiej.
Ostatnio zmieniony przez anie_1981 2011-04-14, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11