Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 20 Listopada 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-14, 19:25
szabo
Autor Wiadomość
jakub 
HODOWCA PTAKÓW

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2007-04-11, 19:30   szabo

Kurki te są rozpowszechnione na całym świecie. Pochodzą z Azji a do europy przywieźli je Anglicy w 1856 roku. Ich duży grzebień jest bardzo podatny na odmrożenia. Są dość dobrymi mamkami i chętnie kwocza.

Budowa
Głowa - duża, ozdobiona dużym pojedynczym grzebieniem.
Dziób - krótki i mocny.
Oczy - pomarańczowe.
Szyja - krótka.
Pierś - szeroka.
Skrzydła - opuszczone są bardzo nisko.
Skoki - gładkie.

Waga
Kogut waży 0,6 kg a kurka 0,5 kg.

Jajka koloru białego. W ciągu roku kurka znosi okola 80 jaj.
Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2014-04-05, 23:03, w całości zmieniany 6 razy  

kinga21 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-05-26, 19:55   

Bardzo ładny(aczkolwiek krótki opis) zastanawiam się czy bym ich sobioe nie zafundowala co o tym myslicie.

jakub 
HODOWCA PTAKÓW

Wysłany: 2007-05-26, 19:57   

polecam ci te lagodne kurki.(kogutki niekiedy bywaja troszke zadziorne, ale po za ty m to pocieszne maluchy)Trzeba jednak bardzo ostroznie postepywać z grzebieniem kogutow.

kinga21 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-05-26, 19:58   

co mkasz na mysli?

jakub 
HODOWCA PTAKÓW

Wysłany: 2007-05-26, 19:59   

to ze trzeba bardzo uważać zeby inny kogut nie zlapal go za grzebień gdyż moze mu go baedzo dotkliwie rozerwać, a po za tym grzebien jest narazony na odmrożenie.

FlyArek 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2007-05-31, 14:02   

Szukam gdzie można kupić parkę szabo.a może ktoś z was ma na sprzedanie ładną parkę,jeśli tak to prosze o odpowiedź

jakub 
HODOWCA PTAKÓW

Wysłany: 2007-05-31, 17:56   

janiestety jusz ich nie hoduje

sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!

Wysłany: 2007-05-31, 18:03   

Jest sporo hodowców chabo. Najlepiej skontaktuj się z Przemkiem Siwulskim (jest un nas zarejstrwany na forum), który stara się reaktywować Klub Chabo w Polsce. On Ci na pewno pomoże. Jego namiary są podane na końcu książki "Kury Orientalne".
Gdyby kogoś interesowały higo chabo (chabo z ogromnymi grzebieniami i długimi dzwonkami o wymiarach średnio 22 - 24 cm -patrz zdjęcie poniżej) to mogę osobiście pomóc.
Na zamówienie Kurta Michela przwiozłem specjalnie dla niego 30 jajek higo chabo. Właśnie je inkubuję dla Michela. Na razie są znakomite wyniki, bo zalężonych jest aż 21 jajek. Mam nadzieję, że większość się wykluje. Mogę poprosić tego legendarnego hodowcę, ale na jesieni odstąpił chętnym z Polski trochę tych sympatycznych kurek. Na pewno nie odmówi.

Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2014-04-05, 23:05, w całości zmieniany 2 razy  

Ice
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-31, 21:55   

sroszkowski, ile by kosztowała parka takich kurek ?

kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-31, 21:56   

To prawda. Higo chabo sa bardzo ladne :!: Szczegolnie daruma przypadlo mi do gustu :P
Mam pewne pytanie dotyczce tej rasy:
Czym jest podyktowa pzyrst dzwonków u daruma i taikan chabo :?: Czy jest to zalezne od klimatu :?: Czy w europie nieosiagna one takich rozmiarów jak osiagaja w japoni :?:
Ostatnio zmieniony przez kacpisułtan 2007-06-03, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  

mirass
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-09, 19:52   

kacpisułtan napisał/a:
Czym jest podyktowa pzyrst dzwonków u daruma i taikan chabo

Myślę, że jest to uzależnione genetycznie, ale mogę się mylic ;)

kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-10, 07:31   

Ale mi chodzi oto ze w europie rosna one wolniej niz w japoni, i czym jest to podyktowane :?:

sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!

Wysłany: 2007-06-10, 09:57   

Na wyspie Kiusiu, która jest ojczyzną higo chabo (ale kurki występują też iw innych częściach Japonii) panuje klimat jak na wysokości krajów arabskich. Dodatkowo jednak, w związku z położeniem tego kraju jest tam bardzo wilgotno. To wiecznie zielona wyspa. Tam dwukrotnie w ciągu roku zbiera się plony. Nie ma mowy o minusowych temperaturach. W związku z tym krążenie krwi w obręcie dzwonków i grzebieni jest bardzo dobre. Dochodzą do tego uwarunkowania genetyczne. Mam u siebie kilka kogutów totenko prosto z Japonii. Mam też i koguty zielonnóżki polskiej. Zaobserwowałem bardzo charakterystyczne zjawisko, a mianowicie koguty totenko najwspanialsze czerwone grzebienie mają podczas największych upałów, natomiast wieczorami i rano, gdy temperatura nieco spada, końcówki grzebieni nieco sinieją, nic takiego niewystępuje u kogutów zielononóżki.
Na zdjęciach powyżej, w naturalnych japońskich warunkach, koguty też mają nieco przebarwione dzwonki i grzebienie. Gdy spytałem się hodowców japońskich dlaczego nawet u nich tak się dzieje, odpowiedzieli mi, że to naturalne. W tym czasie, gdy robiłem zdjęcia, czyli w maju, na Kiusiu panowała "nienormalna" temperatura bo tylko na poziomie 23-25 stopni, a powinno być ponad 30. I dlatego, w związku z o wiele mniejszym krażeniem, grzebienie kogutów były na końcach przebarwione.
A czy jest możliwe wyhodowanie w Polsce większych grzebieni i dzwonków niż w Japonii? Na pewno nie. Z podanych powyżej powodów.

Mam nadzieję, że taka "okrężna" odpowiedź Cię zadowoli?

Jaki stąd dla nas polskich hodowców wniosek? Hodujmy rodzime rasy kur i im poświęcajmy jak najwięcej uwagi. Rasy egzotyczne, w tym japońskie, pozostawmy bardzo doświadczonym hodowcom. Taka hodowla to naprawdę trudna rzecz. O czym sam mogę się naocznie przekonać próbując hodować minohiki, totenko, jitokko, a ostatnio shoukoku i satsumadori. Nie mam złudzeń, bo wiem, jakie jest moje miejsce w szeregu.
Jeżeli ktoś w Polsce twierdzi, że ma dobre wyniki w hodowli wschodnich ras to po prostu "wali ściemę, czyli kłamie w żywe oczy.

kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-10, 10:11   

Bardzo dzikekuje panu za odpowiedz. Teraz rozumim naczym to polega :!: I tak samo jak pana zachecam wszystkich do hodwali rodzimych ras kur takich jak liliputy, czubatki staropolskie, czubatki polskie, zielononozki, zołtonozki, gołoszyjki polskie.....naszych poslkich ras :!: ;)

djuszes 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2007-06-18, 11:34   

a oto moje chabo- czarne biało nakrapiane :D z niecierpliwością czekam na klucie się piskląt!
oto mój kogucik

moje kurki

i całość

para motyli warszawskich ... a w tle mewka

Odpowiedz do tematu