Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 24 Czerwca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AL
2011-11-13, 18:02
Aleksandretta obrożna (Psittacula krameri)
Autor Wiadomość
zako1994 

Województwo: lublelskie
Wysłany: 2013-03-12, 17:18   

powiem tak mam wiele pytań do Ciebie bo oraniasz genetykę papug jak mało kto. Przez 5 lat uważałem że gość w Belgii mnie oszukał kupiłem pare aleksandrett wielkich niby szpaltów na lutino ( zapłaciłem bagatela 1000euro wtedy to kolo 5000tys zł) I przez 3 lata lęgowania pary nie odchowałem żadnego lutino. Ale z tego co teraz przeczytałem to wcale nie musiał mnie on oszukać. W tym roku juz mają 4 jajka wszytskie zalężone i zobaczymy czy coś z tego będzie

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2013-03-12, 17:46   

Dziś w TV było cos o dziedziczeniu :D
JeZeli to są szpalty to mają gen - zielony i gen - lutino, młode przejmuje od każdego z rodziców po jednym genie. Jak geny zielone są dominujące po " pokonują"recesywne geny lutino i ptak jest zielony. Ale gen lutino jest nadal u nich w 25% i ich dzieci czyli wnuki tej pary mogą byc lutino

zako1994 

Wysłany: 2013-03-12, 17:55   

jest tylko jeden probelm wszytsko to rodzina i nie mam z czym młodych połączyć a zraziłem sie do kupowania szpaltów od nie znajomych hodowców a w polsce tylko Strylscy mają lutino wielkie

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2013-03-13, 08:39   

Niestety, to czy ptak jest nosicielem to wie tylko hodowca i oczywiście może powiedzieć prawdę, a może oszukac. A wiesz jacy byli rodzice tego samca? Bo to jest też tak, że nie zawsze wiadomo czy ptak jest nosicielem czy nie.

http://papugi.dt.pl/PCI/PCImut.asp - przeczytaj sobie artykuły na stronach. Tam jest też jak sobie samemu "wyliczac" potomstwo.

A jak będziesz miał pytania, to pytaj ;)

Pozdrawiam,
Joanna
Ostatnio zmieniony przez AL 2013-03-13, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  

zako1994 

Wysłany: 2013-03-13, 11:50   

Wiadomo podobno obie sztuki są po lutino i są 100% szpaltami na lutino. Czyli najprawdopodobniej któreś z rodziców było szpaltem na lutino albo lutino niestety nie widziałem rodziców ...

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2013-03-13, 13:21   

A, teraz doczytałam. Kupiłes pare aleksandrett, z których obie miały byc nosicielami lutino. Zrozumiałam wcześniej, że dwóch samców. Samica nie może być nosicielem. Albo jest lutino i wtedy to widac, albo nie jest i nie jest też nosicielem. Chyba zeby było autosomalne lutino, ale to w zasadzie nieprawdopodobne. Nie słyszałam o takim, ale fakt, że mutacjami się zajmowalam pare lat temu.

Więc jesli ktoś Ci sprzedał zieloną SAMICĘ jako nosiciela lutino, to oszukał.

Pozdrawiam,
Joanna

MartaM
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-25, 19:32   Pytania

Witam. W grudniu kupiłam dwie aleksy i mam kilka ważnych pytań.
Jedna z nich jest zielona, druga zaś żółta. Zółta pod koniec lutego wyrwała sobie część piór z brzuszka i cały ogon. Teraz doszła do siebie. Powoli zaczyna być widać że to samiec, ponieważ zaczyna być widać czerwoną obrożę. Wykonuje już "zalotne akrobacje" do zielonej. I tu leży mój problem, bo nie wiem czy zielona jest samicą. Co do żółtej zastanawia mnie jej wiek, czy to już starsza papuga?

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2013-04-26, 16:40   

MartaM, Samiec zaczyna dostawac obrożę w wieku 2 lat, wiec nie może być "starszą papugą",co do zielonej to nie powiem, u mnie samica była minimalnie większa i wiele głośniejsza

Dominika 

Województwo: midlothian
Wysłany: 2013-05-09, 15:59   

ja mam mloda aleksandrette z hodowli , hodowca zapewnial mnie ,ze to bedzie chlopiec ,ale okaze sie to z czasem poniewaz jest on rocznym ptakiem

nurixu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-03, 00:48   

Popieram mój samiec krzyczy w niebogłosy a samica zas jest cicha :)to moj samiec też jest chyba dziwny:) Pozdrawiam

siwy12173 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2013-08-27, 08:09   

08 - rok

monikaibanda
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-28, 10:46   

Pytanie z innej beczki
Mam 2 Alki (obie mają poniżej roku) właśnie zamieniam im wolierę z 56/56/165cm na 100/65/175cm.Zastanawia mnie czy mogą w niej zamieszkać z 2 nimfami.Dodam że wszystkie 4 papugi pochodzą od hodowcy u którego mieszkały te 2 gatunki razem tyle że w wolierze zewnętrznej

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2013-08-28, 16:27   

monikaibanda, To nie jest woliera, tylko większa klatka,dla 2 aleksandret za mała a co dopiero+ nimfy. Teraz to nie problem,bo aleksy są młode ale jak dojrzeją to krew się polać

siwy12173 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2013-08-28, 19:04   

AL napisał/a:
monikaibanda, To nie jest woliera, tylko większa klatka,dla 2 aleksandret za mała a co dopiero+ nimfy. Teraz to nie problem,bo aleksy są młode ale jak dojrzeją to krew się polać

Dokładnie AL

monikaibanda
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-29, 18:44   

Jeśli ta woliera jest za mała dla 2 aleksandret obrożnych ja jestem zielona.
100cm szeroka ponad 60 głęboka i 170 wysoka (bez nóg).Większość z forumowiczów trzyma falki w 50cm klitkach.Normalnie kabaret

Odpowiedz do tematu