Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 20 Listopada 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiściec srebrzysty (Lophura nycthemera)
Autor Wiadomość
darko
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-19, 11:04   

Wystarczy,że bażant pokryje samicę raz w tygodniu,a nawet rzadziej.Z tego co czytałem to u polnych wystarczy raz na 21 dni,jak z sreberkami to dokładnie nie wiem, ale ten raz na tydz.na pewno wystarczy.
Takie agresywne zachowania zdarzają sie dosyć często,jeśli mam takiego samca to zawsze staram sie go wymieniać na nowego...zwykle po agresywnym samcu młode także będą agresywne,więc lepiej nie przenosić tych cech.Dobrze,że oddzieliłaś go od samic ponieważ mógłby je zabić.
Powodzenia ;)

sara 

Województwo: wielkopolska
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-05-21, 21:28   

Dzięki za rade dzisiaj oddzieliłam kurki,bo aż zal było na nie patrzeć.Może zniosą jakieś jajka to nasadzę i zobaczę co z tego wyjdzie , skoro raz na jakiś czas starcza pokrycie. Tez tak myślałam aby wymienić bażanta na innego a tego chuligana puścić luzem na ogród niech sobie chodzi jest ładny i nawet troszkę towarzyski jak mam ugotowane jajko :D

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 118 razy
Wysłany: 2013-05-21, 22:03   
   Nr Tel.: 601 654 364

Wymiana koguta nie daje pewności, że drugi nie będzie taki sam. Może postarać się o starszego samca lub koguta z lęgów sztucznych. Może taki będzie bardziej oswojony i przez to łagodniejszy?
Kiściec srebrzysty to jednak inny gatunek niż bażant złocisty czy diamentowy. Bardziej agresywny, wymagający większych wolier i większej liczby schronień i zakamarków.
Trudniej też powiększyć kiśccom stado. Gdy padnie jedna z samiczek i chcemy wprowadzić młodą, może zostać pokaleczona i zabita przez resztę stadka (samice).
Agresja mija po sezonie rozrodczym.

darko
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-22, 13:40   

Jak koleżanka powyżej trafnie zauważyła nie wiemy na jakiego nowego samca trafimy,mimo wszystko lepiej próbować,niż rozmnażać agresora(jego cechy w większości przypadków przenoszą sie na potomstwo płci męskiej)....tak samo jest z królewskimi-one chyba nawet są gorsze :D

Swego czasu utrzymywałem bażanty w wolierach(dosyć obszernych),i szczerze powiem, że sprawiało mi to więcej kłopotów niż korzyści-szczególnie z gatunkami agresywnymi(jak kiściec)-rozbijanie jajek,agresja w stosunku do współlokatorów,częstsze choroby itd.... Teraz moje bażanty biegają razem z pawiami po obszernym wybiegu i problemy się skończyły,ptaki są zdrowe w dobrej kondycji i przede wszystkim skończyły sie problemy z agresją ;) ...jeśli ktoś może spełnić takie warunki to na prawdę polecam :d

kristofero 
Krzysiek

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-05-22, 21:28   

Ja również posiadam te bażanty. Trzy samiczki w wieku 2 lat i samczyk 3 letni. W ubiegłym roku nie znosiły mi jajek. Nie wiem czym było to spowodowane. W tym roku jednak naniosły się ale późno. Pierwsze 10 jajek jakie zniosły powędrowało do inkubatora i okazało się że żadne nie jest zapłodnione. Już szukałem drugiego koguta, ale dobrze że nie znalazłem. Pewny niepowodzenia włożyłem następne 18 jaj do inkubatora i tu zaskoczenie. Tylko 2 były czyste. Reszcie zostało jeszcze przeszło tydzień do planowanego wylęgu. Czy coś się wylęgnie czas pokaże. Nie widziałem nigdy żeby samiec kopulował z którąś samicą. Jest bardzo spokojny. Nie napastuje kur, nie dziobie ich. Prawdę mówiąc to nie widać po nim żadnych oznak tokowania. Rzadko widać go jak chodzi z postawionym czubem lub "trzepie" skrzydłami.

grzechu95 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2013-05-23, 16:43   

a czy samice tez mogą prz4ebywac na tym wybiegu i jaka jest wysokość?

darko
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-23, 18:39   

grzesiek-zelik, U mnie przebywają na wolnym wybiegu wszystkie bażanty-samce i samice,co ciekawe srebrne rzadko kiedy mają podcięte lotki(tylko nowe osobniki i te,którym "odbija" i chcą wędrować po okolicy lub nocować wysoko na drzewie)Płot ma wysokość 1,50m(siatka), ale taki płot nie stanowi żadnej przeszkody nawet dla ptaków z podciętymi lotkami wiec czasem wieczorem trzeba zdejmować ptaki z płotu.

grzechu95 

Wysłany: 2013-05-24, 17:15   

trzymasz kilka samców na jednym wybiegu?

darko
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-24, 17:19   

grzesiek-zelik, Kilka samców różnych ras bażantów(kiedy miałem złote to były też dwa samce w obrębie rasy)no i oczywiście samice wszystko razem..o dziwo sie nie biją,ale trzeba przyznać widok takiego stadka biegającego po trawie,a nie w wolierze jest nie do opisania :D

grzechu95 

Wysłany: 2013-05-24, 19:43   

a nie krzyżują się wtedy miedzy rasami?

darko
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-24, 19:46   

Jeszcze nigdy się nie skrzyżowały,choć jeśli byłyby na jednym wybiegu zarówno polne jaki i kaukaskie lub złote i diamentowe,to krzyżówki by powstały,ale tak to nie ma problemów ;)

KrzysiekP 
Krystofer

Województwo: Mazowiecki
Wysłany: 2013-05-26, 20:15   

Witam. Mam pytanie ile kosztuje dorosła samica bażanta srebrzystego taka która znosi jajka?

darko
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-23, 21:45   

Dzisiaj zaobserwowałem trochę dziwne zachowanie u moich srebrnych(przynajmniej dla mnie dziwne).Mianowicie moja samica wodzi aktualnie piskleta liliputów oraz bażantów polnych,niestety jeden kurczaczek w nocy padł.Rano kiedy otwarłem kurnik zobaczyłem że mały jest sztywny,ale poszedłem jeszcze do drugiego kurnika,żeby wypuścić pozostałe ptaki.Kiedy juz wróciłem po małego zobaczyłem jak samiec srebrnych kończy go zjadać(w całości,wystawały mu z dzioba tylko nóżki 8) )...i tak się zastanawiam czym jest to spowodowane.Samiec nie jest agresywny w stosunku do młodych,można nawet powiedzieć,że wodzi je razem z samicą,a tu takie zachowanie.....Jeśli ktoś z Was mógłby mi podać jakąś przyczynę tego zachowania to byłbym wdzięczny,miałem już wielokrotnie młode razem z samcem srebrnym,czasem małe padały,ale z tym,żeby zjadał zdechłe pisklaki się nie spotkałem ;)

ps.Dodam tylko,że samiec na pewno nie był głodny,w kurniku miały ziarno i mieszankę dla piskląt,białka zwierzęcego tez mu nie brakowało(dostają gotowane mięso) ;)

DANIEL J 
JUZIO :p

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2013-07-03, 01:05   

Moje srebrzyste młodziki. Pilnują się i elegancko nawołują. Widać między nimi różnice więc myślę że trafiłem parkę ;) :)

Obstawiam samiczkę :D

Chyba samczyk

Czy ktoś umie rozpoznać ich płeć ? Byłbym wdzięczny ;)

Lotne ale za to mało płochliwe jak narazie :aniolek:

Jestem początkującym hodowcą więc muszę się jeszcze wiele nauczyć... Przepraszam za pytania ale dzięki temu się uczę !!! Z góry dziękuje !!!
Mój wątek w spisie hodowców :
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=16450
Fotki : http://www.garnek.pl/danyyyy

Piotr0009 
Piotr0009

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2013-10-30, 17:17   

a samiec bażanta srebrzystego jest biały

Odpowiedz do tematu