Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Popularne bażanty
Autor Wiadomość
karpik 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 235
  Wysłany: 2006-11-26, 12:01   Popularne bażanty

Osobiście uważam że bażanty złociste są najpopularniejsze a nawet można by użyć ostrzejszego słowa że stały się one "pospolite" ma je bardzo dużo osób. Następnie prawie na równi ze złocistymi moglibyśmy umieścić b. srebrzyste, diamentowe, królewskie. Przyszła i kolej na pawie piękne królewskie ptaki podkreślę to słowo "królewskie" ponieważ dawniej były to ptaki które były hodowane na dworach królewskich, szlacheckich nie tylko z powodu ich przepięknej urody ale również ze względu na ich delikatne mięso którym degustowali się na wystawnych balach i przyjęciach. Zauważyłem że coraz popularniejsze stają się również uszaki. A jakie waszym zdaniem bażanty były/są popularne??
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-09, 00:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2006-11-26, 12:08   

najpopularnijsze są łowne karpik , bo złocistego ani diamentowego nie spotkasz na polach , a łownego owszem , łowne są najczęściej spotykane na wsiach i w małych jak i dużych hodowlach , ja jestem za łownymi , lecz posiadam srebrzyste . u mnie na wsi NAJPOPULARNIEJSZE są właśnie łowne bażanty , ludzie je hodują , tylko praktycznie ja i mój tata z całej wsi mamy tyle bażantów takich ras , bo inni mają właśnie TYLKO łowne i często je spotykają na polach i łąkach ;-) według mnie łowne :mrgreen:
 
 
 
karpik 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 235
Wysłany: 2006-11-26, 12:22   

Bm chodziło mi bardziej o te niespotykane te które nie pochodzą z naszego klimatu :-P. Jednak liczę się z twoim zdaniem. Mamy przecież prawo do wypowiedzenia swojego zdania.
Ostatnio zmieniony przez karpik 2006-11-26, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2006-11-26, 12:32   

W sumie to te co karpik mówił są naprawdę najczęściej spotykane. U kilku znajomych hodowców to tylko widziałem złociste, srebrne, diamentowe, królewskie i ewentualnie mongolskie. Są najtańsze, ładne i w dodatku nie ma problemów w ich howie. Pewnie dlatego mają tak wielu zwolenników :-P
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-11-26, 22:30   

Najbardziej spotykane w hodowlach BYłY złociste i kiśćce srebrzyste, jednakże to ulega zmianie pod wpływem nowego trendu u hodowców jaki biorą sobie za cel. A są nimi mianowicie tragopany tymincki i olśniaki himalajskie. Ostatnio populacja tych ptaków w hodowlach strasznie wzrosła i idzie do przodu.
Diamenty i królewskie też są pospolite ale nie były nigdy tak jak srebrne i złote. łowne także kiedyś były częstospotykane w hodowlach, jednakże jak już napisałem-ludzie dążą do co raz to nowych i mniej spotykanych gatunków na rynku. A jeśli te już robią się pospolitsze, wielu hodowców sprzedaje je i kupuje nowe gatunki. Tak to już czasem jest, jednakże nie u wszystkich.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
barto-k 


Województwo: slaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 51
Skąd: Żory
Wysłany: 2007-07-22, 11:37   

najbardziej popularne byly zlociste ale taj jak powiedzial javascript:em('wanted, ') ulega to zmianie poprzez nowy trend u hodowcow.
 
 
 
karol 1 


Województwo: malopolskie
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 16
Wysłany: 2007-11-19, 15:55   
   Nr Tel.: 666503519


karpik napisał/a:
Bm chodziło mi bardziej o te niespotykane te które nie pochodzą z naszego klimatu :-P. Jednak liczę się z twoim zdaniem. Mamy przecież prawo do wypowiedzenia swojego zdania.

Ale pamiętaj że ,,nasz'' bażant nie pochodzi z polski. Jego rodzimom krainom jest Azja. A w polsce znalazł dlatego że ludzie go tu przywieżli i zaczeli nim zasiedlać tereny.
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-02-09, 13:48   

Ja uważm że najpopularniejsze są lowne, złote i srebrne.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Dino 



Województwo: dolnoslaskie
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 67
Skąd: Milicz
Wysłany: 2008-02-26, 21:08   

Według mnie najpopularniejsze bażanty to łowne. To takie nasze polskie bażanty, które można zobaczyć na wielu łąkach.
 
 
 
Dino 



Województwo: dolnoslaskie
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 67
Skąd: Milicz
Wysłany: 2009-01-08, 14:58   

Uciekł mi bażant królewski . Czy ma jakieś szanse na przeżycie , a może wróci :?: :?: :?:
 
 
 
Rybol 


Województwo: łódzkie
Wiek: 29
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 125
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-08, 18:57   

Jak zgłodnieje to może wróci :!: Jak masz taką możliwość to zostaw otwartą wolierę
 
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-01-08, 19:20   

Dino u mnie miałem przypadek ucieczki samicy bażanta łownego z woliery, przy takich średnich mrozach. Taki bażant zbytnio nie umie się najeść na wolności i po kilku dniowej głodówce powienien wrócić, chyba że masz w okolicy jakieś domowe lub leśne drapieżniki to będzie kiepsko. U mnie samica wróciła po 5 dniach i schowała się w nieużywanych akurat otwartych kurnikach, które wydezynfekowane "sezonowały" do wiosennych lęgów. Inne wytłumaczenie jest takie, że to zależy od indywidualnego charakteru ptaka, niektóre są mocno przywiązane do miejsca jak kury, a inne nie, to zależy też ile ten bażant u Ciebie już przebywał. ;)
 
 
Rybol 


Województwo: łódzkie
Wiek: 29
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 125
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-14, 21:49   

Dino, znalazła się zguba :?: :?: ;)
 
 
 
Jaro 
POLSKIE RASY



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 259
Wysłany: 2009-01-14, 22:09   

Wiosną ubiegłego roku, przez nieuwagę, nawiała mi parka bażantów złocistych. Chyba spodobało im się na wolności, albo dopadł je jakiś lis... :/
_________________
http://www.spis-hodowcow.pl/Jaro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13