Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bażanty na początek
Autor Wiadomość
barto-k 


Województwo: slaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 51
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-10-09, 13:18   

No Adrian 14 mineły już dwa miesiące i co zastanowiłeś się??
 
 
 
Adrian14 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Kuj-Pom
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 230
Skąd: Żołędowo/Bydgoszczy
Wysłany: 2006-10-09, 14:25   

Przemyślałem sprawe i uważam że nie ma sensu kupowac bażantów, jak nie ma się na nie miejsca.Nowe wolierki będe robił na wiosne bądz jeszcze w tym roku. wszystkie łącznie będą miały ok.40mkw.A bażanty jakie będe miał to chyba...złociste, srebne i jeszcze chyba uszaki, a zresztą to jeszcze pewnie coś się zmieni , więc zobacze jeszcze...
Ostatnio zmieniony przez Adrian14 2006-10-09, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adam amator 



Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 41
Skąd: okolice kalisza
Wysłany: 2007-01-19, 10:41   

Cytat:
Widywałem już różne gat. Co do tego jednak najlepiej nadają się spokojniejsze gatunki bażantów,mniej płochliwe.
Najlepsze napewno są uszaki,potem proponuję kiśćce srebrzyste i baż.złote,diamentowe.
Nie polecam królewskich,kiśćców nepalskich,bażantów wallicha.



Mam w wolierze dorosłą parkę baż królewskich.Kupiłem ją mieśiąc temu ,są bardzo płochliwe gdy otwieram dzwiczki to zaczynają walić po siatce i po dachu.
Strach pomyśleć co się będzie działo, gdy będę chciał je złapać.
1.czy jest jakiś sposób na ich oswojenie.a może jakiś środek :roll:
Prosze o odp.
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-01-19, 13:29   

adam amator, bażanty królewskie należa do grupy jednych z najbardziej płochliwych bażantów. Trafiają się osobniki które nabierają lekkiego zaufania do opiekuna, ale nie do samego końca. Zawsze pozostaną płochliwe. Woliery dla tych ptaków powinny być na tyle przestronne i tak urządzone i zbudowane, by możźliwie jak najmniej wchodzić im w drogę i nie powodować by ptaki się płoszyły. Najlepiej jest też porobić wiele zakamarków w których mogą się chowac, obsadzić wzdłóż płotu na zewnątrz krzewy by ograniczyć troszkę ich płochliwość. Karmić ptaki i wchodzić do woliery tylko kiedy trzeba i gdy ptaki są z innej strony niż my, tak by nie byłu zaraz zmuszone do gwałtownej ucieczki.

To na tyle moge pomóc, jak coś to pytaj.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
###BAZANT###
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-05-04, 12:55   

Ja też miałem bażanta królewskiego, ale mi zdechł podczas odpustu ze strachu ;(
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-05-04, 14:02   

###BAZANT###, po co zabierałeś go na odpust? to chyba nie jest najlepsze miejsce dla tak płochliwych ptaków...
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-05-04, 14:11   

###BAZANT###, no co ty bażanty sa dzikuskami nie wolno je denerwować jak moje zobaczą kota to sie chcą zabić , po co go tam zabrałes? bażant to nie zabawka czy maskotka!!! ona czuje , myśli , kocha , lubi to rzeczywiście nie było odpoweidnie , a to i nauczka : SZANUJMY ZWIERZĘTA BO CZASEM CO DLA NAS DOBRE , DLA NICH JEST NAJGORSZE



Chociaż czasami sie idzie sprzedać na targ czy pochwalić znajomym i takie tego skutki ....
 
 
 
Kristoff 



Województwo: łódzkie
Wiek: 34
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 9
Wysłany: 2007-05-04, 14:31   

Bażancia matula, zgadzam sie... nie powinna sie takich rzeczy robic jakim kolwiek zwierzetom.. ale co do tematu plochlowiosci to bylem wczoraj u mego znajomego ktory ma 3 pary legowe bażantów zlosictych... (od niego bede brac moja pierwsza parke.. :diabel:: ) dwie z nich tak jak mowicie byly bardzo ploche i jak podszedlem do woliery na blizje niz 5 metrow to rzeczywiscie chcialy sie tam pozabijac... lecz jedna z jego par jest tak oswojona ze wejscie do woliery nie napawa je strachem.. nie uciekaja w poplochu a samiec nawet wykazuje troche zainteresowania.. jak wszeldem do woliery na prosbe mojego kolegi i rzucilem w odleglosci 2m odemnie ziarno to samiec wyszedl z kryjowki i zaczal mi sie przygladac.. :D moim zdaniem rozne sa przypadki co do dzikosci ptakow ogolnie... to jest jak z ludzmi... kazdy jest inny.. i wsrod ptakow jest tak samo...
_________________
będzie padać.. pingwiny niesko latają... ;p
 
 
 
Dominik67 



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 2007-05-04, 15:47   

Może mieszka gdzieś blisko kościoła . Nie dziwię się ,że pażant padł z popłochu w koło przecież wrzaski , petardy i niewiadomo jeszcze jakie cuda. Po co by miał zabierać ptaka na odpust. :diabel::
_________________
Padam aby powstać, Wstaje aby walczyć, Walcze by wygrać
 
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2007-05-05, 07:08   
   Nr Tel.: 503362871


A czy pomyślał z Was ktoś, ze bardzo dobre na początek są bażanty mongolskie ? Są przecoeż tanie i w miarę dostępne.
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-05-05, 09:42   

Faktycznie wszystkie bażanty łowne są łatwe w hodowli, ale obecnie stają sie coraz mniej wartościowe i dla wielu ludzi nie opłacalne w hodowli... Każdy woli kupić sobie jakiegoś bardziej kolorowego bażanta typu złocisty czy diamentowy czy też jakiegoś z wyższej półki...
Bażant łowny staje sie obecnie coraz częściej ptakiem hodowanym masowo dla potrzeb ludzkich, niż w celach hobbystycznych dla ozdoby...
 
 
Kristoff 



Województwo: łódzkie
Wiek: 34
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 9
Wysłany: 2007-05-05, 12:35   

Rocki, masz racje... bazant lowny pojawia sie czesciej w hodowlach jako "drub ubojny"... choc moim zdaniem jest tez bardzo pieknym ptakiem... lecz ustepujacym w tym pieknie b. zlocistemu badz b. diamentowemu... sam zamierzam miec pare tych ptakow ale w celach zasiedlania naturalnego srodowiska...
_________________
będzie padać.. pingwiny niesko latają... ;p
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-05-05, 22:08   

A ja Wam powiem, że bażant łowny (i wszelkie podgatunki) jest piękniej ubarwionym bażantem niż złocisty czy diamentowy. Wiem co pisze bo hodowałem je wszystkie i tak samo jak i Wy, miałem inne podejście. Po sprzedaży ptaków zmnieniłem je i trwierdzę ze jest on efektowniej ubarwiony, jego kolory bowiem mienią się w słońcu róznymi odcieniami, posiada także większą gamę kolorów niż wyżej wymienione. One jednak także nie sa brzydki i widzą nam się z jaskrawości kolorów, innego ich ułożenia i z tego, że sa po prostu z innego pochodzenia (kontynent), ptaki na ogół nie nasze i nie utrzymywane do celów powszechnych.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Kristoff 



Województwo: łódzkie
Wiek: 34
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 9
Wysłany: 2007-05-05, 22:28   

wanted, byc moze i masz racje... :) i mysle ze przekonam sie na wlasnej skurze o tym bo jak wyzej wspomnialem chce miec ich parke.. a moze jak zobacze walsnie wiecej podgatunkow tych bazantow to wcale nie bede miec innych jak lowne w moich wolierach.. :) ale jest jedne mankamnet gdyz nie moge znalesc nigdzie fotek podgatunkow bazanta lownego (sa same "pospolite")... czy ktos pomoze??
_________________
będzie padać.. pingwiny niesko latają... ;p
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-05-05, 22:54   

Kristoff, wszystko o tych ptakach jest >>> http://www.kurnik.iq.pl/t...arwne-vt606.htm
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11