Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Rocki
2007-07-31, 14:13
Młode perliczki
Autor Wiadomość
Karlos 
Pyskacz



Województwo: Dolnośląskie
Wiek: 34
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 85
Skąd: z Wrocławia
Wysłany: 2008-03-23, 15:14   

Brawa dla tych którzy zostali "dziadkami" ;)

Ja teraz doszedłem do wniosku, że w tym roku perlica, która zacznie siedzieć na swoich jajach, będzie w innym pomieszczeniu. Tak dla niej będzie najlepiej, żeby sobie siedziała w spokoju.
 
 
damianbober 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 136
Skąd: Turek Koło
Wysłany: 2008-03-25, 21:05   

Karlos, no nie wiem czy perliczka pozwoli ci sie przenieść w inne miejsce i będzie chciała siedzieć tam gdzie ty jej będziesz kazał. Chyba tylko indyki są takie głupie i czasem kury ale z perliczką nie pójdzie tak łatwo. Wydaje mi sie ze tylko ją spłoszysz i odechce jej sie siedzenia no ale spróbuj :diabel:: -jak tobie sie uda to ja może tez spróbuje :diabel::
_________________
damianb
 
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-03-25, 21:19   

Perliczki raczej nie da się przesadzić. Kurę jest ciężko, gdzie kura to ptak całkowicie udomowiony. Perliczki natomiast są ptakami półdzikimi. Tzn, że są hodowane w hodowlach, ale boją się człowieka i są bardzo płochliwe. Miejsce na gniazdo wybierają same. Najchętniej gdzieś w zaroślach, ciemnych miejscach.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Karlos 
Pyskacz



Województwo: Dolnośląskie
Wiek: 34
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 85
Skąd: z Wrocławia
Wysłany: 2008-03-26, 16:19   

Mi akurat wybrała w kurniku.

Tylko ta druga perliczka była tak głupia, że wskakiwała do gniazda tej pierwszej i też znosiła tam jaja. A potem ze złośliwości deptała i dziobała młode.

Dlatego jak drugi raz tak się stanie, to będę musiał ją zlikwidować.
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-03-26, 16:46   

Powineneś odizolować perliczkę, kiedy ta zaczya siedzieć. Nie chodzi o to, żeby ją przenieść, ale to, żeby zamknąć gniazdo. Po co? Po to, żeby żadne ptaki nie mogły znosić w tym gnieździe jajek.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-03-26, 20:00   

Moja też się kiedyś niosła w kurniku w specjalnej klatce że sztucznymi roślinami i nie chciała usiąść.
_________________
pozdro...
 
 
Karlos 
Pyskacz



Województwo: Dolnośląskie
Wiek: 34
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 85
Skąd: z Wrocławia
Wysłany: 2008-03-26, 20:26   

Odizolować za bardzo też nie mogę. Perliczka musi chociaż na chwilę wyjść na powietrze i coś zjeść. Mógłbym ją co prawda karmić, ale box na gniazdo jest za mały żeby cokolwiek wstawić, a perliczkę bym raczej spłoszył.

Na razie dla mnie najważniejsze jest, żeby moje perliczki były w tym roku w pełni sił i żeby potem móc je rozmożyć.

Na razie to stałem się popularny na mojej wsi przez te perliczki ;) Ale cóż mogę poradzić... po prostu kocham perliczki.
 
 
pawel257 


Województwo: małopolskie
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-04-15, 21:40   

Z mojich doswiadczen z perliczkami wiem ze nie powinno dawac sie im białego sera przynajmniej jak sa malutkie zmarnowałem tak dwa legi po kilku godzinach po podaniu sera wiekszosc była martwa, drugie przykre doswiadczenie mialem gdy pozwoliłem wychowywac je perliczce po pierwszym wypadzie na wolnosc wróciła sama najlepiej z tymi ruchliwymi maluchami radza sobie kurki liliputki tylko ze po odchowaniu ciezko sie jej od nich uwolnic
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2008-04-16, 12:35   

U mnie również perliczka sprawdzała się jako mama dopóki jej nie puściłem na wolność z małymi- poginęły albo padły ze zmęczenia, bo nie nadążały za matką, która chodziła wszędzie, gdzie się dało.
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-04-17, 20:08   

Mi się wykluły 4 perliczki(każda innego koloru).Zauważyłem że jedna ma u nóżki krzywo palce ułożone.Są one skierowane w lewo.Jest żwawa ale nie wiem co jej jest.
_________________
pozdro...
 
 
Kamila W. 


Województwo: Mazowieckie
Dołączyła: 18 Kwi 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-04-18, 22:44   

Arek-miłośnik,hoduję dość długo perliczki i miałam takie przypadki u perlicząt.Skrzywienie palców spowodowane może być urazem fizycznym,trudności z wydostaniem się z jaja za czym idzie pomoc człowieka lub bliskie pokrewieństwo rodziców.U mnie właśnie to był ten 3 powód.Jednak maluch rósł zdrowo i wzrósł na dużego perlika.Palce mu tak zostały ale nie przeszkadzało mu to.
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2008-04-19, 09:44   

U mnie też jak miałem blisko spokrewnione to miały powykrzywiane palce, a dużo obumierało kilka dni przed wykluciem.
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-04-21, 19:01   

Moja perliczka od dwóch dni siedzi w gnieździe w kurniku i nie wychodzi.Czy to oznacza że chce wysiadywać?Strasznie dziobie w rękę.Wogóle się nie płoszy.Dałbym jej jajek ale jak zrezygnuje i jajka zaziębi.Chciałbym w końcu zobaczyć perliczątka z prawdziwą mamą.:-)
_________________
pozdro...
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2008-04-21, 23:56   

Arek-miłośnik, skoro ptak siedzi na gnieździ od kilku dni i broni go przed intruzami to zdecydowany znak, że jest gotowy do wysiadywania, ale w takim wypadku nie można go niepokoić bo jeśli nie jest zbytnio przyzwyczajony do kontaktu z człowiekiem może sie spłoszyć i zostawić gniazdo jeśli będzie niepokojony.
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-04-22, 13:24   

Rocki,uwierz mi ta perliczka jest bardziej oswojona niż niektóre kury.Od małego miała kontakt z człowiekiem.
_________________
pozdro...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13