Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym i jak karmić czubatki i inne kuraki?
Autor Wiadomość
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-06-03, 21:39   Czym i jak karmić czubatki i inne kuraki?

Wczoraj mnie wzięła najjaśniejsza, jak zobaczyłem ile moje czubatki mieszanki wielo ziarnistej marnują. Doszedłem do wniosku, że uprzykrzę im rzycie, bo kuraki wybierały to, co lubią a resztę wywalały. Wiec im to wszystko ześrutowałem, teraz wciągają wszystko, bez wybrzydzania.

W skład tej mieszanki, wchodzą 2 miarki pszenicy, miarka mieszanki dla gołębi na okres lotów, miarka mieszanki dla gołębi - energetyczna, pół miarki starteru dla niosek i niewielki dodatek starteru dla brojlerów.
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-04, 08:20   

Mateusz, starter dla brojlerów!!!???
 
 
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2007-06-04, 08:21   

No ja kiedyś się też wkurzyłam ile się marnuje, ale poszłam w innym kierunku. Podawałam kiedyś gniecione zboże w formie płatków (w stosunku 1:1:1:0.5 pszenica, jęczmień, owies, pasza dla niosek) no i tez dużo się marnowało, teraz nie gniotę zboża tylko podaje całe i raz w tygodniu lekko przewracam ziemię w wolierze, dzięki temu to czego nie zjedzą w postaci ziarna kiełkuje i zjadają zielone, paszę szubko wybierają więc nie ma problemu.
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-06-04, 15:42   

p.Stanisławie, mi weterynarz również ostatnio polecał starter dla brojlerów małym kurczakom, gdyż zawiera komplet witamin potrzebnych do rozwoju i w dodatku jest wzbogacony o białko. Dopiero późniejsza pasza tuczy tak naprawdę brojlery i przyśpiesza wzrost.
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-06-04, 15:56   

Tak chodzi o starter do brojlerów, wszystko się zgadza, to, co pisze Krzysiek. Ostatnio rozmawiałem z specjalistą z firmy paszowej, starter dla brojlerów różni się tylko tym, że ma więcej białka niż ten dla niosek a po za tym są identyczne, ale i tak jest go bardzo mało w porównaniu do tego dla niosek.
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2007-06-04, 16:48   

Mateusz,
Ja bym uważała na specjalistów. Ja np. chciałam kiedyś pasze dla niosek bez barwników, wiec mi sprzedali. Pasza oczywiście miała barwniki, tyle ze nie było napisane "barwnik", a jedyne wyliczona nazwa chemiczna barwnika i człowiek po prostu nie wiedział, ze ten składnik to sztuczny barwnik.

Mi weterynarz nigdy nie daje paszy dla brojlerów, bo maja stymulatory wzrostu nawet dla tych małych.
Maja
_________________
Shepherds Green
Ostatnio zmieniony przez majawn 2007-06-04, 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-06-04, 20:11   

Obecnie sterydy i innego rodzaju paskudztwa po wejściu do unii są zakazane. A ten specjalista to nie był sobie taki zwykły od dźwigania worów w gesie tylko facet znający się na rzeczy, pracuje w firmie Sano. Lecz i tak jest to pierwsza i ostatnia mieszanka z tym starterem, ponieważ to była resztówka po brojlerach, a jeszcze raz podkreślę, że nie była to strasznie duża ilość tej paszy, większość zjadły zwykłe szare nioski. Czubatki dostały to, bo mnie tak jakoś pokusiło. Nie zaobserwowałem zadanych skutków ubocznych.

Oprócz tej mieszanki dostają jako dodatek krwawnik, wiechlinę roczna, koniczynę białą, oraz specjalnie zasiana w tym celu mieszankę buraczków ćwikłowych, jarmuszu z dodatkiem koperku (roślinki mają od 5-10 cm wysokości)
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2007-06-18, 15:26   

Moje kury również marnują wiele paszy.Z moich obserwacji wynika jednak,że nie robią tego specjalnie.Gdy uderzają dzobem w pasze to troce im wylatuje z karmidła na ziemie .Nie jedzą tego co wypadło jeżeli mają pasze jeszcze w karmidle.Ja robie tak:gdy już jest bardzo dużo paszy na ziemi przestaje dawać im świeżą do czasu aż zjedzą starą z podłogi.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11