Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 21 Listopada 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak karmić małe stadko
Autor Wiadomość
wowa50 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2011-09-22, 22:18   Jak karmić małe stadko

Witam
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić po kolei jak ma wyglądać dokarmianie małego stadka kur?...
Bo nie wiem czy moich kur czasem nie przekarmiam...
Mają na stałe pokarm w kurniku(pszenice i paszę) a rano jak je wypuszczam to wynoszę też im na zewnątrz i jeszcze dostają coś dodatkowo(zielonkę,ziemniaki,twaróg), wieczorem znów wnoszę z powrotem do kurnika.
Może wystarczył by pokarm na zewnątrz?... A jak to ma wyglądać w zimie?...
pozdrawiam

kamillo1395 

Województwo: Łódzkie
Ostrzeżeń:
 5/6/9
Wysłany: 2011-09-23, 06:03   

wowa50, tak ziarno ptaki powinny mieć cały czas . Nie ma czegoś takiego jak przekarmienie kur, kura je tyle ile potrzebuje.
To nie ma znaczenia czy we wewnątrz bedą mieć ziarno czy na zewnątrz .
U mnie kury mają w kurniku jak i na zewnątrz i pobierają ziarno tu i tu ...
A zimą to kury nie będą wychodzić można powiedzieć wcale na dwór - wiem bo u mnie jest tak co roku. Przez co idzie więcej zboża - brak zielonek i tego czego same znajdą.

Pozdrawiam :)

inspektor 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2011-09-23, 07:53   

kamillo1395 napisał:
"Nie ma czegoś takiego jak przekarmienie kur, kura je tyle ile potrzebuje. "
To dlaczego otłuszczone kury przestają się nieść? Kura jak każde stworzenie ma skłonności do tycia, im więcej karmy dostaje tym szybciej jej narządy wewnętrzne się otłuszczają, co może doprowadzić nawet do upadków.
Normy paszy określają książki i są one różne w zależności od siedliska kur. Kury zamknięte na małej powierzchni, będą praktyczne bez przerwy jadły (jak mają stały dostęp do paszy) i szybko się utuczą. Kury mające do dyspozycji duży wybieg, wolą na nim przebywać i rzadziej zaglądają do karmideł, tym bardziej, że na wybiegu zawsze coś sobie uzbierają.
Ja moje brahmy karmię trzy razy dziennie (śruta zbożowa, chleb w małych ilościach i zboże: pszenica i pszenżyto), do tego duży wybieg ze stałym dostępem do zielonki i różnych owoców a i tak po zbiciu odkładam z każdej kury 0,5 do 1 kg czystego tłuszczu)

kamillo1395 

Województwo: Łódzkie
Ostrzeżeń:
 5/6/9
Wysłany: 2011-09-23, 12:17   

inspektor, jak dostają np. zboże oleiste (słonecznik itp) to napewno .
po drugie jak mają malutki wybieg gdzie nie mogą się wybiegać i polatać to owszem zapsą się .

Pozdrawiam :)

wowa50 

Wysłany: 2011-09-25, 19:25   

Aha, dzięki -już powiedzmy trochę zrozumiałem...:)
Ale jeśli chodzi o zimę,to rozumiem że należy im normalnie otwierać wyjcie na wybieg- a one same sobie zdecydują czy wychodzić?...tylko czy wtedy nie wyziębi się im w kurniku?... otwór wprawdzie mają nie za wielki(30x35cm) ale w wielkie mrozy może być zimno...
pozdrawiam

Jolek 
STARSZY REDAKTOR

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2011-09-26, 05:08   

:d wowa50, przecież w wielkie mrozy to i Ty nie wychodzisz :d W czasie zimy wystarczy jak jest słonecznie i ok 0*C. Kurki same znajdą miejsce gdzie chcą się w słoneczku powygrzewać a jeśli jest śnieg to trzeba im trochę placu odśnieżyć aby mogły sobie pogrzebać i można też wystawić skrzynkę z popiołem aby się ,,wykokosiły"za wszystkie czasy :D
I co najważniejsze to trzeba im zapewnić trochę jarzyn i owoców za którymi w czasie zimy wręcz przepadają a co się przekłada na żółciutkie żółtko w jajeczku.

pysia34
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-26, 22:00   

Ilość pokarmu (ziarno/pasza) jaką dziennie powinna zjadać nioska wynosi 160-170g :-) Przekarmienie zmniejsza ilość zniesionych jaj :-)

minizoo 

Wysłany: 2011-09-27, 06:00   

pysia34 napisał/a:
Ilość pokarmu (ziarno/pasza) jaką dziennie powinna zjadać nioska wynosi 160-170g :-) Przekarmienie zmniejsza ilość zniesionych jaj :-)

Ale mowa tu jest o hodowli klatkowej, nie w dużych wolierach, czy wolnych wybiegach.

ogosiaczeko 

Województwo: kuj-pom
Wysłany: 2012-05-29, 13:02   karmienie kurek

Witam!Ja też nie wiem czy dobrze robię...na noc zostawiam kurom wodę i pszenice . Wypuszczam je o 6 rano i daje ostudzona ugotowana kasze gryczaną lub pęczak .Około 10-11 rzucam im pełna reklamówkę liści młodej kapusty lub świeża trawę z kosiarki.Mam 19 kur .4 brojlery ,które postanowiłam odchować bez paszy i 15 niosek.Po południu dostają np tarte buraki albo marchew no chyba ,że mam dużo resztek z obiadu.Przed snem czyli o 19 dostają drugą połowę kaszy ugotowanej rano wtedy dużo pija i jedzą o 20 idą spać .Sporadycznie zamiast kaszy daję im suszony namoczony chleb ale to max raz na tydzień.Aha w paszniku maja wymieszaną pszenicę z paszą dla niosek i skorupkami jaj.
ps. skorupki suszę na słońcu i przez woreczek tłukę tłuczkiem do mięsa.
Czy nic z tych rzeczy im nie szkodzi?Można im jakoś jeszcze umilić życie?Mam je od 2 miesięcy...

lolek9898 
Karolek

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2012-05-29, 15:39   
   Nr Tel.: 514227195

ogosiaczeko, nie, nic im nie szkodzi. Mają dobrze u Ciebie :D

"Przyroda bez człowieka bedzie życ, ale człowiek bez przyrody nie!"
-----------------------------------
Fan FIATA 125p (polska MOC)

ogosiaczeko 

Wysłany: 2012-05-29, 17:18   

lolek9898 dzikuje Ci bardzo ciesze sie bo nie milam wczesniej stycznosci z kurami zawsze sie ich balam jako dziecko:)

ogosiaczeko 

Wysłany: 2012-05-30, 18:42   

Nie ma problemu 9lat śpiewałąm:)Dam radę:)hehe :D

Odpowiedz do tematu