Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 16 Grudnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytan na temat wolier
Autor Wiadomość
perlik 

Województwo: Wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2011-10-04, 16:41   Kilka pytan na temat wolier

Chce zbudowac 2 woliery jedna na ok.300 mkw dla 9 zielononozek i 9 perliczek druga 200 mkw na 6 silek .Jak myslicie ile by wyniósł koszt ?

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 167 razy
Wysłany: 2011-10-04, 17:01   

perlik, Dużo, tylko nie wiem co masz na myśli - wolierę czy wybieg. Bo woliera jest zawsze zadaszona, cześciowo na stałe a częściowo siatka. Trochę duże 30mx10 m woliera . Sam sobie policz koszt siatki x 2 bo siatka na woliery ma zazwyczaj 1 m wys. dodatkowo siatka na pokrycie góry , materiał na konstrukcję, fundamenty + jakieś pmieszczenie na zimę, ocieplone i zadaszone.

perlik 

Województwo: Wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2011-10-04, 18:49   ..............

czesc zadzaszona.jakbys mogła to policz tak na oko.
Pisz poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony przez Tomek83 2011-10-04, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  

Karol Chmielewski 

Województwo: warmińsko - mazurskie
Wysłany: 2011-10-04, 21:20   

perlik zbudowanie takich wolier zajmuje trochę czasu. Jeśli planujesz zrobić to do zimy, to raczej się nie wyrobisz. Większa firma budowlana, woliery tych wielkości stawia w ciągu 2-4 tygodni. Zależnie od kształtu i innych zachcianek hodowcy. Co do kosztów, woliera o wielkości 300m kwadratowych kosztowałaby ok.8-10 tys. zł. + robocizna (prawie drugi raz tyle, gdy stawia firma budowlana). Trzeba wziąć pod uwagę, że każdy ma inny plan, oczywiście można zrobić taniej, np.: fundament z siatki, zamiast betonu (należy wziąć pod uwagę, że jest jednak mniej trwały, dlatego osobiście nie polecam), jako konstrukcje drewno sosnowe, świerkowe, bądź dębowe (każde w innej cenie, świerk i sosna są w podobnej) lub konstrukcja metalowa, różne rodzaje siatki, pokrycie dachu - blacha, tworzywa sztuczne, itp. Ściany woliery najlepiej okryć siatką o dosyć drobnych oczkach, przez które nie przecisną się wróble i inne stworzonka, które mogą być nosicielami wielu chorób. Takie siatki są z reguły najdroższe. Warto jednak robić woliery porządnie, ciągła późniejsza naprawa słabszych konstrukcji może tylko popsuć wizualny wygląd początkowego stanu. Potem nie wygląda to estetycznie, a przy większych wiatrach może się rozsypać. Woliera o wielkości 200m kwadratowych będzie kosztować niewiele mniej, również zależnie od pomysłu i planu.

001szymon0015 

Województwo: śląskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2012-01-27, 20:08   Wasze woliery.

Planuje wybudować kilka wolier dla bażantów oraz kur ozdobnych i proszę was wklejajcie tu zdjęcia swych wolier morze przyjdzie mi jakiś pomysł do głowy a poza tym możecie pochwalić się tu waszymi wolierkami.

Z góry dziękuje :)

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 167 razy
Wysłany: 2012-01-29, 10:35   

001szymon0015, Przeginasz, na forum jest tyle tematów gdzie są woliery, kurniki, golębniki, userzy mają Swoje tematy gdzie można zobaczyć ich woliery, gdzie się nimi chwalą. Poczytaj, pooglądaj na forum czy w galerii a potem pytaj
To jest temat perlik, dotyczący konkretnej sprawy , wiec nie wpychaj mu się ze Swoimi pytaniami jak nie masz nic do napisania w konkretnym temacie.

Złotówa 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2012-01-29, 11:20   

Perlik - faktycznie jak liczyłem koszt zrobienia woliery, wybiegu i małego kurnika, wszystko razem o powierzchni 200 metrów zgodnie z wszystkimi kanonami sztuki budowlanej to nawet przy własnej robociźnie koszt oscyluje wokół 6 - 7 tysięcy złotych.
Ale to już jest zawodowa budowla :) .
Ja jestem w trakcie kompletownia materiału i wstępnych robót budowlanych trzech wolier, każda o wymiarach 3 x 3 m. Fundament jest wykopany na głębokość 40 cm i wystaje ponad grunt 20 centymetrów. Żeby zaoszczędzić cementu i piasku, do zaprawy betonowej dorzuciłem sporo kamieni. Worek cementu (25 kg) kosztuje w markecie budowlanym ok 9 zł. Żwir mam swój. Kantówki są drogie ale stemple budowlane lub drewniane słupki ogrodzeniowe są zdecydowanie tańsze. Okorowane i pociągnięte farbą na pewno postoją. Kosztują od 5 zł w górę. Najdroższa jest niestety siatka. Metr kosztuję ok. 8 - 9 zł. Część przykryję płytą falistą która została mi po budowie (kosztuje ok. 16 zł sztuka), a nad częścią rozciągnę siatkę dzianą na woliery. Płaciłem za 20 metrów kwadratowych 25 zł. Do budowy kurnika zastosuję deski calowe, w środek styropian, a od środka zwykła płyta meblowa. W internecie jest pełno ogłoszeń o oddaniu starego regału za darmo :D . Można też zastosować płytę MFP (ok 70 zł za arkusz 125 cm x 250 cm) lub zwykłą OSB, jest o połowę tańsza. Drugi sezon zbieram też okna które świetnie osłonią woliery na zimę. Troszkę kombinacji i można naprawdę zaoszczędzić masę pieniędzy, a efekt końcowy nie powinien być najgorszy.

FlyArek 

Wysłany: 2012-03-17, 00:19   

Złotówa, mógłbyś powiedzieć, pokazać którą siatkę dzianą zastosowałeś? Czy nie obawiasz się intruzów? Taka siatka nie stanowi dla nich problemu moim zdaniem.

Złotówa 

Wysłany: 2012-03-17, 08:16   

Używam takiej siatki: http://allegro.pl/siatka-...2205977842.html
Nakrywam wybieg taką siatką i jak do tej pory nic się nie działo. Robię stelaż ze słupków i rozciągam siatkę. Na słupkach przybijam żerdzie i kury mają siedziska.

Zając 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2012-03-17, 09:25   
   Nr Tel.: 511-264-514

Nie widzę na tym ogłoszeniu wymiarów oczek, chyba, że przeoczyłem. Zbyt małe oczka nie mogą być przy siatce tkanej, bo nie wytrzyma zimą naporu śniegu.
Jak są większe, to nie zatrzymuje śniegu, ale będą wlatywać wróble a i jakiś mały drapieżnik może się dostać.
U mnie na wybiegu doskonale się sprawdza podobna siatka o oczkach chyba 5 na 5 cm, ale kury na noc są zamykane w kurniku.

Marius 
MODERATOR
Mariusz G. ;)

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2012-03-17, 16:25   

Jeśli ptaki miałby nie być zamykane na noc, to przez tą siatkę zapewnie przejdzie jakiś intruz. Trzeba by było jeszcze cały wybieg dookoła ogrodzić pastuchem.

Mój temat w Spisie Hodowców:
Kliknij Tutaj :)

Pozdrawiam Mariusz!

FlyArek 

Wysłany: 2012-03-17, 18:56   

Złotówa, a jaki jest właśnie rozmiar oczek w tej siatce? Muszę czymś przykryć wolierę i zastanawiam się właśnie nad czymś takim + pastuch, ale nie wiem, czy dla świętego spokoju nie lepiej byłoby dać np. ocynkowaną na wierzch.

Marius 
MODERATOR
Mariusz G. ;)

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2012-03-17, 18:58   

FlyArek napisał/a:
ale nie wiem, czy dla świętego spokoju nie lepiej byłoby dać np. ocynkowaną na wierzch.

Powiem Ci, że lepiej dołożyć, a zrobić tak jak ma być i będzie też dużo bezpieczniej.

Mój temat w Spisie Hodowców:
Kliknij Tutaj :)

Pozdrawiam Mariusz!

FlyArek 

Wysłany: 2012-03-17, 19:01   

Zgadza się, lepiej nie patrzeć na koszta ,a zrobić wszystko porządnie by można było spać spokojnie :)

Złotówa 

Wysłany: 2012-03-18, 00:21   

Jak się naciągnie siatkę nie za mocno to oczko ma 2,5 na 2,5 cm. Blacha może i niezły pomysł ale położyć ją nad wybiegiem 170 metrów kwadratowych to chyba przesada. No i kury nie będą oglądać słoneczka, trawa nie rośnie.

Odpowiedz do tematu