Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 12 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
OSIOŁ
Autor Wiadomość
Patryk Dąbrowski 
Patryk.D

Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Wysłany: 2011-11-11, 20:21   OSIOŁ

Osioł: Ma on trochę smutny wygląd ale jest sympatyczny i towarzyski. Wszyscy znają wydawane przez niego dżwięki: osioł ryczy przeraźliwie! Ten głos, a także niski wzrost,długie uszy i szary kolor sierści,odróżnia go od jego kuzyna konia. Po niecałym roku ciąży, oślica rodzi oślątko. Ten śliczny maluch do wieku 2 lat sierść miękką jak puch. Czy wiecie, że kiedy ojcem jest osioł, a matką klacz konia, to ich potomek nazywa się mułem. ,,Małżeństwa" ogiera z oślicą są znacznie rzadsze i dają zwierzę zwane oślikiem lub osłomułem! Ale ani muł ani oślik nie mogą mieć potomstwa (czyli są bezpłodne). Od czasów starożytnych aż do dzisiaj w wielu krajach osioł służył i służy człowiekowi jako zwierzę juczne i pociągowe. Obecnie w krajach śródziemnomorskich używa się go raczej do przejażdżek turystów i jako zwierzę do towarzystwa. Obecnie sam nie posiadam osła ale jestem zafascynowany tym niezwykłym zwierzęciem. Są różne rasy osłów: od długo-włosych po miniaturki np.

-Osioł śródziemnomorski miniaturowy
-Osioł kataloński
-Onager perski
-Osioł afrykański
-Osioł azjatycki
-Osioł Burro
-Osioł Kiang
-Osioł Poitou
-Osioł Zeedonk
- I najbardziej powszechny osioł to osioł domowy.

Tekst jest mojego autorstwa i zastrzegam sobie prawa. Streściłem wiadomości których się dowiedziałem z różnych książek i stron www.
Ostatnio zmieniony przez 2011-11-12, 09:30, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu