Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 23:31
Dog Niemiecki i inne....
Autor Wiadomość
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-05, 08:09   

A Kamiś chce Doga Niemieckiego :oczy:
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-07-05, 13:44   

Kamil, witam w klubie dogomaniaków ;)
Dożki to moja najukochańsza i jedyna właściwa ;) rasa, od ponad 15 lat :d
Obecnie , po tragicznej śmierci mojej ukochanej błękitnej Laguny :( mam pięciomiesięcznego łobuza, jak zauważyła Maja - w borderkowym umaszczeniu :d To tak, żeby było w temacie :ops:

Przepraszam za offa. Dzisiaj chyba mam dzień rozrabiania na forum :oczy:

Może założymy sobie jakiś dogowy topik ? :jupi:
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-05, 13:49   

Luśka, Masz doga? 8) Daj Fotki jakieś?
Ja bym chciał marmurkowego, Białego albo kremowego - młode marmurki są boskie.

Raz widziałem tylko białego [albinosa] Wyglądał strasznie groźnie :D - taki bydlak z czerwonymi oczami :D

Napisz coś o nich , o wychowaniu itp.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-07-05, 14:07   

Kamil dzięki :serduszka: Nie wiesz w co się pakujesz :lol: O dogach mogę godzinami nawijać, a w tym temacie czuje się 100% pewnie :D

Tak, mam doga :) To czwarty mój dożek i już wiem, że nigdy nie będę miała innych psów :)
Oprócz dożka mam kundla, buldożkę francuską i mastifa angielskiego ;)

Do niedawna miałam moją najukochańszą błękitną Lagunę - Luśkę. Niestety w październiku ubiegłego roku została otruta przez dewianta chcącego ode mnie wyłudzić pieniądze.
Lusia była moją największą psią miłością. Tydzien walczyliśmy o Jej życie. Niestety, przegraliśmy ...

Lagunka[*]


Ostatnie jej zdjęcie - z przyszywaną siostrą Pandusią ;)


Teraz mieszka z nami malutki, bo dopiero piuęciomiesięczny Elf - Anarion Quel Thalas :serduszka:
Elfik ma już w tej chwili ok 75 cm w kłębie i waży ponad 40 kg. Jest płaszczowy, czyli czarny z białym podwoziem ;) :d





Tutaj z siostrą - ten z głupią miną to mój :lol:


Dogi to psy, wbrew obiegowej opinii, wcale niełatwe do ułożenia, bo ... bardzo inteligentne, co oznacza w praktyce, że same myślą i kombinują, czy im się opłaca ;) . Poza tym mają bardzo, bardzo silną psychikę. Z całą pewnością nie są to psy "dla każdego". Zawsze były rasą elitarną, choćby ze względu na swoje rozmiary i dobrze, żeby trafiały w ręce ludzi z doświadczeniem w prowadzeniu psów, cierpliwych, konsekwentnych i zrównoważonych :)

Zawsze powtarzam, że doga wychowuje się miłością i konsekwencją, a dożek związany silnie ze swoim człowiekiem zrobi dla niego wszystko, żeby go zadowolić :)

To wspaniałe, piękne, dumne i szlachetne zwierzęta .. Doga nie można mieć, ale można i trzeba iść z nim przez życie :d

Moja opinia z całą pewnością nie jest obiektywna, bo zakochana jestem w tych psach po uszy i towarzyszą mi od ponad piętnastu lat :d

Oprócz Elfika i Lusi miałam jeszcze czarną, bezpapierową sukę, która towarzyszyła mi przez 10 lat i synka Lusi - Penia, który w wieku 7 miesięcy zamieszkał z nowymi właścicielami :)
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2007-07-05, 19:43   

Cytat:
bardzo inteligentne, co oznacza w praktyce, że same myślą i kombinują,

Jakie borderkowe te dogi :d .
Twoja Lusia była piękna!!!!! Taka szlachetna głowę miała.
Cytat:
ten z głupią miną to mój

No a jakże by inaczej :diabel:: :diabel::
To poprosimy więcej fotek tego pokracznego przystojniachy i historyjki i pieskach.
maja
_________________
Shepherds Green
 
 
djuszes 



Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-06, 02:02   

Kamil Kowalski napisał/a:
Luśka, Masz doga? 8) Daj Fotki jakieś?
Ja bym chciał marmurkowego, Białego albo kremowego - młode marmurki są boskie.

Raz widziałem tylko białego [albinosa] Wyglądał strasznie groźnie :D - taki bydlak z czerwonymi oczami :D

Napisz coś o nich , o wychowaniu itp.


Kamil wybrałeś akurat umaszczenia, które dyskwalifikują psa z hodowli :D
Nie wiem co masz na myśli pisząc o kremowym dogu?

Umaszczenie marmurkowe zdaża się bardzo często w miotach po dogach arlekinach- biało-czarne w łaty, i jest wielkim urapieniem hodowców- szczenięta takie są sprzedawane na kolana- do kochania, ponieważ we wzorcu FCI umaszczenie takie dyskwalifikuje psa z hodowli!!! natomiast w Anglii i Stanach w niektórych organizacjach kynologicznych normalnie te psy są rozmnażane!
szczenie takie można kupić za niewielkie pieniądze :D
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-07-06, 08:35   

djuszes, osobiście bardzo lubię merlaczki i marmurki :) Jedynie z tego względu , że są niewystawowe, ne mam psów w tych kolorkach, bo ... lubię wystawy :D
Jednak, kiedy ktoś marzy o dogu - PRAWDZIWYM DOGU, a nie kundelku za kilkaset złotych kupowanym na bazarku, to świetnym rozwiązaniem jest kupienie psa z dobrej hodowli, za dużo mniejszą kwotę, prawda? :)

W miotach arlekinów/czarnych, bardzo często rodzą się merlaki i marmurki, oraz platteny :)
Nie wiem czy są "wielkim utrapieniem :) Takie szczeniaki są sprzedawane za dużo niższą kwotę niż "pełnowartościowe", albo, przez część hodowców po prostu ... usypiane. Niestety - twarde prawa rynku.
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-06, 14:15   

Luśka, Fotografia "Lagunka[*] " - z obciętymi uszami?
Nie chce mieć doga po to żeby z nim chodzic na wystawy tylko po to żeby mieć po prostu psa,bo mi się ta rasa strasznie podoba i zawsze mi się marzyło mieć takiego kochanego wielkoluda w domu:)

Kremowy - coś jak u Gldenów.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-07-06, 16:14   

Kamil - Lusia trafiła do mnie jako prawie roczna sunia z juz kopiowanymi uszami :) Jestem zażartym wrogiem przycinania psów pod ludzkie gusta i z całą pewnością nie okaleczyłabym tak Przyjaciółki ;)
Słusznie zauważyłeś, że Lagunka miała uszy cięte. Jednak Elf zachował je w całości i ... uwielbiam te jedwabiste naleśniki :serduszka:

Nigdy nie widziałam doga w kolorze choćby zbliżonym do kremowego 8) Może masz na myśli żółte z czarną maską? Takie jak boksery?
Ostatnio zmieniony przez Luśka 2007-07-06, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2007-07-06, 16:22   

Twoja sunia była przepiękna :serduszka: chciałbym takiego piesa ale nie stety nie mam warunków aby utrzymać takiego wielkoluda ;( ;( a wogóle to tylko wielkie rasy psów wchodzą w grę bo bo jest co przytulić :przytul: a jeśli ktoś zobaczy takiego dużego psa to się nie nabliży 8-)
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-07-06, 16:31   

A czy dogi są agresywne w stosunku do obcych??
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-07-06, 18:30   

Dogi nie mogą być agresywne bez powodu - odsyłam do wzorca rasy FCI ;) :d

Dzięki Kituś :przytul: Lusia była psem warszawskim, blokowym. Wyprowadziłam się na wieś rok temu. Po kilku miesiącach otruto mi ukochaną psicę :( Do tej pory wszystkie dożki miałam w bloku i gwarantuję, że świetnie się do tego nadają :d To typowe kanapowce, którym trzeba zapewnić przynajmniej jeden porządny spacer dziennie, a wtedy w domu się ich nie zauważa, bo śpią :d Oczywiście pod warunkiem, że nie chce się usiąść na ulubionej kanapie, akurat zajętej przez ucinającego sobie drzemkę dożka :> ;)


To dumne psy o silnej psychice, zdystansowane w stosunku do obcych :)
Świetnie odróżniają zagrożenie prawdziwe od pozorowanego. W paktyce oznacza to, że nie zaatakują na ulicy staruszki kuśtykającej o lasce, jak to się zdarza niektórym rasom ;) , ale zawsze, nawet nieszkolone, zareagują prawdłowo w sytuacji zagrożenia dla stada, albo samych siebie :)

Na przykładzie moich dogów mogę powiedzieć, że wszystkie moje psy wpuszczały i wpuszczają na teren każdego kto jest przez nas witany i zapraszany jako gość, ale sam na teren nie wejdzie nikt.

Lagunka , ulubienica okolicy, przyjazna psica pracująca z dziećmi, kiedy po zmroku podpity typek próbował wpakować się na podwórko, połamała ogrodzenie. To typowa dla doga reakcja i nawet mój pięciomiesięczny Elfik zachowuje się tak samo :)
Przeciętny, prawidłowo wychowany dog da się pogłaskać każdemu, komu pozwoli na to jego pan, ale raczej nie będzie czerpał przyjemności z tych pieszczot ;) :d
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2007-07-06, 18:58   

Cytat:
a wogóle to tylko wielkie rasy psów wchodzą w grę bo bo jest co przytulić

No cos w tym jest, ale z drugiej strony to mniejszego psa można całego na raz przytulić.
Maja
_________________
Shepherds Green
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-07-06, 19:03   

ale fajne psiaki :D serio są super


Kasia
 
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2007-07-06, 19:04   

ale małe psy są złośliwe znam kilka małych pcheł co jak sie nie rzucą na ciebie to chorują. albo robią hałas na całą okolice że uszy więdną
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13