Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 18 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sobie poradzić ze szczurami ?. POMOCY!
Autor Wiadomość
kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2012-09-01, 10:52   
   Nr Tel.: 660803277

kris2286 napisał/a:

natomiast nigdy szczur ci sie nie wyniesie chyba ze pożar może go przepędzić.szczury bardzo szybko sie przystosowując do warunków.jak sie pozbedzesz szczurów to kup sobie perliczki albo pawie.trochę zatrzymają kolejnych gosci.
??? Dziwne. W jaki niby sposób miałyby zatrzymać szczury? Ich wrzaskami szczury absolutnie się nie przejmują. Gdy ostatnio miałem problem ze szczurami, ich największa kolonia osiedliła się właśnie w pomieszczeniu perliczek. Kolega, który hoduje pawie i bażanty mówił, że zagnieździły mu się szczury właśnie pod wolierą pawi.Tak jakby specjalnie upodobały sobie towarzystwo "krzykaczy".

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2012-09-01, 15:50   

Niestety to kolejny "mit" bardzo utrwalony i często powtarzany. Szczury i myszy nie zwracają uwagi na krzyki perliczek czy pawi, może jedynie ultradzwięki by coś pomogły, ale to wątpliwe, bo gdyby tak było to gryzonie nie były by aż taką plaga w miastach i na wsi.

kris2286 
kris2286

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2012-09-01, 20:30   
   Nr Tel.: 516638519

kgrzelinski
ja napisałem ze troche zatrzyma ,mniej czy wiecej to ani ty ani ja nie wiemy.W każdym micie jest troche prawdy.a jesli szczury sa liczne to nic ich nie zatrzyma.szczury jak wilki mieszkają i polują najczęściej całymi watahami.rzadko kiedy zdarzy sie samotny pojedynczy szczur.sa zwierzętami terytorialnymi. sa jeszcze bardziej drastyczne sposoby zwalczania szczurów np.mozna oślepić szczura i stanie sie zabójca dla swojej rasy lub. nie wiem czy to ktos praktykował i czy to do konca prawda ale jesli cos ktos wie wiecej to prosze pisac.

BDudek 
REDAKTOR

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2012-09-01, 20:49   
   Nr Tel.: 530 256 649

Słyszałem jeszcze o jakimś urządzeniu co jakieś fale nadaje i w jakiejś odległości szczury/kuny itp się nie pojawią.Nie wie ktoś jak to się fachowo nazywa? Na razie zamówione 2 żywołapki, płyn i chcę to urządzenie z falami na przyszłość. Jak mi wczoraj szczur po nodze przeleciał wleciał w dziurę w ścianie to zamurowałem ścianę czy ona będzie miał jakiś inny korytarz?Jest możliwość że zdechnie z głodu lub zabraknie mu powietrza?nie wiem jaka ta dziura jest długa.

kris2286 
kris2286

Wysłany: 2012-09-01, 21:03   

JulianG
ja miałem problem ze szczurami przez sasiada który zawsze sie śmiał ze on jak karmi króliki to patrzy po ogonach które to króliki bo tak nie widział różnicy.króliki biegały wszędzie po całym jego podwórko i wszystkich szopkach a pomiędzy nimi szczury.ja zeby u siebie utrzymać ład i porządek to musiałem za czac od jego szczurów.on twierdził ze jemu nie robia krzywdy. tak ze nie wiem jaki by był u mnie ład i porządek to nie darz rady sie odseparować od takiego sąsiada.to fakt ze beton powinien byc ze szkłem bo sam beton przegryza.

jerzy030349 
Specjalista

Wysłany: 2012-09-01, 21:03   

JulianG,
Zgadzam się z tym co napisałeś.
Ten temat był już kiedyś przerabiany i znowu doszliśmy do tej samej konkluzji.
Ja dodatkowo mam zadbane trzy koty podwórkowe i nie mam problemu ze szczurami i nie tylko ze szczurami.

kris2286 
kris2286

Wysłany: 2012-09-01, 21:06   

JulianG
śmiejesz sie z ta mascia ale sa takie preparaty na szczury myszy mrówki karaluchy i tego typu badziewia sa takie preparaty ze jeden osobnik niesie do gniazda na sobie trutkę zabijająca całe gniazdo.

BDudek 
REDAKTOR

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2012-09-02, 00:25   
   Nr Tel.: 530 256 649

Znalazłem.Odstraszacz gryzoni tylko jest napisane że dział na koty i psy czy one też będą uciekać i czy warto go stosować?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2012-09-02, 08:50   
   Nr Tel.: 660803277

kris2286 napisał/a:
kgrzelinski
ja napisałem ze troche zatrzyma ,mniej czy wiecej to ani ty ani ja nie wiemy.W każdym micie jest troche prawdy.a jesli szczury sa liczne to nic ich nie zatrzyma.szczury jak wilki mieszkają i polują najczęściej całymi watahami.rzadko kiedy zdarzy sie samotny pojedynczy szczur.sa zwierzętami terytorialnymi. sa jeszcze bardziej drastyczne sposoby zwalczania szczurów np.mozna oślepić szczura i stanie sie zabójca dla swojej rasy lub. nie wiem czy to ktos praktykował i czy to do konca prawda ale jesli cos ktos wie wiecej to prosze pisac.
Niestety z własnych doświadczeń wiem, że krzyk perlic nie powstrzyma szczura w ogóle. Mieszkam w takiej okolicy, że szczury muszę zwalczać praktycznie na okrągło. wokół wolier i pomieszczeń gospodarczych mam założony pastuch elektryczny, który w przypadku szczurów jest chyba jedynym skutecznym zabezpieczeniem. Działa, o ile działa dobrze. Jeśli gdzieś jest zerwana linka, wystąpi przerwa w dopływie prądu ( elektryzator mam podłączony do prądu sieciowego), roślinność zarośnie linkę i spowoduje uziemienie itp., to szczury natychmiast ten fakt wykorzystają. Dlatego codziennie sprawdzam linkę, min. raz na tydzień muszę wykosić trawę na styku a linką, miejsca budzące wątpliwości zmuszony jestem niestety sprawdzić eksperymentalnie, dotykając je palcem, co do przyjemności na pewno zaliczyć nie można. Szczury to zwierzęta stadne, ale inwazję zaczyna jeden, nazwijmy go zwiadowcą. On penetruje nowy teren, kopie pierwsze nory. Jego trzeba od razu zauważyć , w porę zareagować i zniechęcić do inwazji. Nie mam pojęcia , jak długo taki zwiadowca buszuje sam, ale wiem, że jeśli się w porę na jego obecność nie zareaguje, to sprowadzi rodzinę i wtedy będzie o wiele trudniej. Dlatego należy pierwsze wykopy natychmiast likwidować, wyłożyć trutkę, zastawić pułapki i generalnie zniechęcić zwiadowcę do osiedlenia się. Jeśli zostanie zlikwidowany lub przez nasze działania zniechęcony, to mamy na jakiś czas problem z głowy. Tylko na jakiś czas i nigdy nie wiemy, jaki to będzie okres czasu. Zwiadowca, którego wypłoszymy wróci na pewno sprawdzić, czy warunki się poprawiły, jeśli nie on, to przyjdzie inny, może to być osobnik z innego stada. Zwalczanie szczurów to ciągła czujność, błyskawiczne reagowanie na jakikolwiek czynnik dający cień podejrzenia ich obecności i nieustanne dbanie o porządek w obejściu. Innej rady nie ma, bo gdy pojawi się całe stado, mogą narobić niewyobrażalnych szkód i utrują nam życie.

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2012-09-02, 10:37   

Ja miałam problem ze szczurami , bo obok mam zabytkowy folwark , przerobiony najpierw na PGR , a teraz dzierżawiony przez hodowcę krów . Mnóstwo zabudowań , częściowo pustych , a częściowo zajętych przez krowy i paszę . Pomógł zmasowany atak , czyli żywołapki , kilka szczurów się złapało , następnie trutki w postaci saszetek , oraz odstraszacz na baterie . Ale sprawę definitywnie załatwiły koty , których mam 6 . Nauczyły się łapać szczury , krety , myszy , karczowniki i inne gryzonie . Zwłaszcza 2 kocury które współdziałając ze sobą , potrafią wybrać wszystkie młode ze szczurzego gniazda . Niepokojone szczury wyniosły się . Od roku nie widziałam szczura , choć problem zgłosiła sąsiadka ;) Szczury spacerują u niej kanalizacją od obór . Potrafią nawet przemieszczać sie drenażem wyłażąc w studzienkach i nad rowami . Wchodzą jej do mieszkania kanalizacją , łazą w dzień między zabudowaniami . Zupełnie się nie boją .

docia 
MODERATOR

Województwo: Irlandia-Mayo
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2012-09-02, 11:18   

Mam 2 takie odstraszaze ale jakos nie moge sie zmusic na wlaczenie.W zeszlym roku mialam 1 wlaczony w garazu,a slady po myszach i tak byly.Duzo rzeczy mi poniszczyly wiec te urzadzenia to tylko zbedny wydatek.Kot to chyba najlepsze rozwiazanie.
Zastanawiam sie nad wzieciem kotka ale boje sie,ze bedzie mi kurczaki lapal.

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2012-09-02, 11:37   

docia , weż kota sprawdzonego z jakiegoś gospodarstwa . Można też sobie sprawić jamnika , bo one mają wielkie zacięcie do łapania gryzoni .

jerzy030349 
Specjalista

Wysłany: 2012-09-02, 12:33   

docia napisał/a:
Zastanawiam sie nad wzieciem kotka ale boje sie,ze bedzie mi kurczaki lapal.

Najlepiej wsiąść dwa małe kotki wiosną w okresie lęgu piskląt i je oswoić z pisklętami . Jak dorosną nie ruszą piskląt. Sprawdzona metoda i działa. Nawet stoją w obronie piskląt i przeganiają inne obce koty .

docia 
MODERATOR

Województwo: Irlandia-Mayo
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2012-09-02, 13:09   

jerzy030349, dziekuje.Wlasnie caly czas zastanawiamy sie z rodzinka czy sa jakies sposoby tresury kotow.Psy mamy wytresowane i kur ani kurczakow nie ruszaja ale koty to raczej trudno czegos nauczyc.Przed wzieciem kota powstrzymuje mnie jescze to,ze one przynosza zdobycze do domu,a ja panicznie boje sie nawet widoku gryzoni :(

jerzy030349 
Specjalista

Wysłany: 2012-09-02, 14:16   

docia napisał/a:
Przed wzieciem kota powstrzymuje mnie jescze to,ze one przynosza zdobycze do domu,a ja panicznie boje sie nawet widoku gryzoni :(

To zależy jak to sobie ustalimy z kotami. Nasze koty nie mają prawa wejścia do domu. Mają swój rewir w zagrodzie i my mamy swój, koty o tym wiedzą i przestrzegają tej zasady. Dokarmiamy je w budynku gospodarczym nigdy w naszym domy i tam sobie przynoszą upolowaną zdobycz.To nam nie przeszkadza. Zdarza się że przynoszą żywą mysz i potrafią się z nią bawić, nie ingerujemy w ich zabawę to jest ich świat , świat zwierząt a my nie powinniśmy zakłócać ich świata.
Obok po sąsiedzku mamy zabudowania gospodarcze od kilkunastu lat nie zamieszkałe , jest tam wylęgarnia szczurów i nie tylko.Zdarza się że szczury próbują wejść na nasz rewir , ale zawsze do tej pory nie miały szans. Raz nasze koty musiały stoczyć z nimi prawdziwą walkę w wyniku czego dwanaście martwych szt przyniosły do zagrody (a może koty zostały zaatakowane w zagrodzie) i ułożyły je na jednym miejscu.Gdy to rano zobaczyłem to byłem w szoku i pełen podziwu dla naszych kotów.
Nigdy nasze koty nie zaatakowały naszych zwierząt domowych.

Odpowiedz do tematu