Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 25 Lipca 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt woliery z kurnikiem
Autor Wiadomość
mirek_60
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-08, 18:29   

Grazyna49, Dołóż po 80 cm a zobaczysz,że nie pożałujesz.200x200 cm i dużo wyższy, przynajmniej coś w rodzaju szopki na narzędzia.Będzie większy i wygodniejszy w tym dla Ciebie.Chyba,że taki sobie wymarzyłaś?Radzę przemyśleć moją propozycję.A zrobisz i tak jak zechcesz.Pozdrawiam.

Grazyna49 
amatorka-pasjonatka

Województwo: mazowieckie
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2012-02-08, 18:48   

mirek_60 napisał/a:
Grazyna49, Dołóż po 80 cm a zobaczysz,że nie pożałujesz.200x200 cm i dużo wyższy, przynajmniej coś w rodzaju szopki na narzędzia.Będzie większy i wygodniejszy w tym dla Ciebie.Chyba,że taki sobie wymarzyłaś?Radzę przemyśleć moją propozycję.A zrobisz i tak jak zechcesz.Pozdrawiam.

Dzięki za radę.
Ja mam murowany kurnik,gdzie zimą są wszystkie kurki.Od wiosny są porozdzielane i mają już swoje mieszkanka.
Araukany mają zaadaptowaną budkę po królikach,właśnie takiej wysokości i nie mam problemu ze sprzątaniem/oczywiście stoi na podwyższeniu/
Ten kurniczek chcę zrobić dla silek,w których się jesienią zakochałam i mam 4 sztuki.
Żeby duże kury im krzywdy nie zrobiły mają w kurniku na antresoli zrobiony areszt na czas mrozów./zdjęcie jest w moim temacie/Sądzę,że na kilka silek taki malutki wystarczy :d
Zobaczymy jak nam to wyjdzie,może następny będzie większy np dla czubatek.
No ale wiadomo wszystko od finansów zależy :P

Zając 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2012-02-09, 00:05   
   Nr Tel.: 511-264-514

lonczi napisał/a:
Kurnik powinien oddychać więc powinien być zrobiony z naturalnych materiałów. Plastik chyba nie będzie odpowiedni.

Tak idealnie jest gdy budynek oddycha. Ale to jest możliwe jedynie przy użyciu wyłącznie naturalnych materiałów jak drewno, czy glina. Jeżeli ocieplamy wełną mineralną, lub styropianem nie ma takiej możliwości. Styropian jest ze swej natury szczelny, a wełna żeby utrzymywała parametry izolacyjne musi być zabezpieczona przed wilgocią folią. Przy nowoczesnych technologiach pozostaje tylko sprawna wentylacja.

lonczi 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2012-02-09, 01:35   

Ale w końcu czymś musi być ocieplony.

Sebastian_o 
Zielononóżki

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2012-02-09, 08:31   

lonczi, możesz ocieplić jak chcesz i czym chcesz ale warunkiem jest zapewnienie prawidłowej wentylacji.

Złotówa 

Wysłany: 2012-02-09, 08:36   

Wystarczy zrobić wentylację w kurniku i już. Ja mam kurnik z desek, od wewnątrz przymocowałem styropian, podmurowałem 50 cm ścianę z cegły i resztę do góry wyłożyłem zwykłą płytą meblową ze starego regału. Pod sufitem na dwóch ścianach są zamontowane kratki wentylacyjne zabezpieczone stalowym kątownikiem i siatką przed drapieżnikami. Wyciąłem też dwa okna w celu doświetlenia pomieszczenia. W środku jest wystarczająco ciepło i sucho żeby kury niosły się nawet w największy mróz.

zenek12o 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2012-02-09, 16:07   

julianG nawet spalić go będzie ciężko :D

Grazyna49 
amatorka-pasjonatka

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2012-07-18, 14:04   

zenek12o napisał/a:
julianG nawet spalić go będzie ciężko :D

Po długim czasie ,ale mój wymarzony kurniczek stanął :d :jupi:
A właściwie nawet dwa/jako błiźniak,każdy z oddzielną wolierką 3x5 m i wysoką na 2-2,5 m.
Kurniczek jest z podwójnej płyty OSB/18/,pomiędzy jest 10 cm waty szklanej.
Góra jest podwójnie ocieplona,bo raz nad "sufitem jest 10 cm waty i dach w powstałym stryszku też jest ocieplony.
Ma wymiary 1,5x1,5 metra wysokość 0,8 metra i stoi na wysokości 0,6 metra :d
Drzwi balkonowe /jak je nazwałam mają podwójną szybę/o,6 cm przedzieloną powietrzną pustką 5 cm.
Dumna jestem ze swojego projektu i mężowskiego wykonania :d
Aaaa,bym zapomniała wentylacja jest wyprowadzona rurą 100 mm,po przeciwnej stronie od nawiewu.
Bardzo proszę o uwagi,jeśli coś jeszcze trzeba poprawić.
Ponieważ jak już kiedyś pisałam,nie jestem zbytnio z lapkiem zaprzyjaźniona,zdjęcia są w moim temacie http://www.forum.woliera....00f728985242b5.
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi :D

DjJoker
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-28, 18:45   

Na wiosnę planuję budowę kurnika.Kurnik będzie wykonany z desek pomalowanych jakimś drewnochronem.Wymiary to 4m dług,3m szer,2m wys.kurnik podzielony będzie na 4 boksy.Jeden boks będzie miał wymiary:1m dług,3m szer i 2 m wys.Boksy oddziele siatką,ale najpierw dam z 50 cm OSB(lub deseki)a pózniej dam siatkę(co myślićie o takiej siatce co się do styropianu daje,a pózniej ciągnie się na to klej nie wiem jak się fachowo nazywa).Do każdego boksu będzie przylegała woliera(cała zadaszona) o wymiarach 3x3m i 2 m wys.Kurnik ocieple wełną mineralną(wogóle to można czymś innym??)a na dach dam pape lub blachę falowaną.I jak myślicie czy będzie on dobry dla kur(czubatek polskich)??I ile może wynosić jego koszt budowy??
PS
kantówki będę miał darmo,desek trochę też(sporo ale nie strasznie dużo) a i będę to skręcał wkrętami :)

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 163 razy
Wysłany: 2012-10-28, 19:05   

DjJoker, Od planowania do realizacji dluga droga, nikogo nie interesuje co masz zamiar zrobić, tylko to co masz zrobione lub w trakcie realizacji. Ale wtedy prosimy o fotorelację z etapów budowy.
Co do cen to nikt Ci nie powie, bo każdy buduje z tego co ma, seny w sklepach są rożne.O dociepleniu jest w temacie, wystarczy przeczytać
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

Qsa 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2012-10-29, 15:24   

DjJoker napisał/a:
Kurnik ocieple wełną mineralną(wogóle to można czymś innym??)

Najłatwiej policzyć materiał płyta OSB 22 chyba 98 zł., 1m3 desek ok 700 zł, kantówka 7x7 14 zł.
Ja polecam poza wymienianymi wcześniej takie rzeczy do ocieplania jak: maty trzcinowe, maty słomiane (standardowe ocieplenie w ulach a też są tam myszy), styropian ale razem z siatką i o większej gęstości a na zewnątrz supremę. Ocieplenie dajemy najczęściej w środek, więc myszy tak bardzo bym się nie obawiał, zresztą można tak połączyć aby nie było dostępu do ocieplenia, a kury potrafią zająć się myszami.
Ostatnio zmieniony przez Qsa 2012-10-29, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  

boguś 
M3G

Wysłany: 2012-10-29, 17:51   

AL, spokojnie bo go pogryziesz.

Koszt wybudowanie to kilka tyś zł. Ciężko powiedzieć ile dokładnie dopóki nie narysujesz jak to będzie wyglądać. Jak nie masz desek za darmo to lepiej zainwestuj w płyty OSB. Nie polecam Ci odgradzać boksów siatką z włókna szklanego, kup najzwyklejszą plastykową albo nawet ogrodzeniową. Siatką z włókna szklanego po jakimś czasie zainteresują się kury (i ją zaczną konsumować- pochorują się). Skoro ocieplasz wełną to zadbaj o staranne wykonanie izolacji. Oczywiście możesz ocieplić również innymi materiałami które wymieniła Qsa, ale raczej wybierz między styropianem i wełną (oba materiały mają wady i zalety).

DjJoker
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 17:56   

A dlaczego lepiej OSB niż deskami??Deski dobre bo dębowe i troche jodły

boguś 
M3G

Wysłany: 2012-10-29, 18:00   

Jak masz deski swoje za darmo to pewnie że bierz deski. Ale jeżeli musiałbyś je kupować to lepiej płyty OSB. Elementy konstrukcyjne budynków i budowli wykonuje się z drewna iglastego, nie liściastego (prócz konstrukcji inżynierskich- drewna klejonego).

DjJoker
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 18:09   

A ile metrów pójdzie na taki kurnik????I na taki zestaw 1+3 to jaka woliera/??Zaraz dam rysunek :)

Odpowiedz do tematu