Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 28 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Po ile sprzedajecie wiejskie jajka od swoich kur
Autor Wiadomość
AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2012-10-25, 16:23   

adam_gnatek, Ciesz się że nie jest odwrotnie
Mój sasiad jest lepszy :x ma kilkanaście kurek i co tydzień sprzedaje dużo jajek - widzę z okna jak ludzie do niego przychodzą. Tylko dlaczego widziałam go jak kupował jajka na targu w sąsiedniej miejscowości ?

Marius 
MODERATOR
Mariusz G. ;)

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2012-10-25, 16:37   

AL, to samo mówili mi znajomi którzy biorą teraz jajka odemnie. Po prostu kobieta od której kupowali jajka, kupowała w sklepie lub na targach takie bez pieczątki bo od swoich kur miała za mało... ale w końcu się jej upiekło bo na jednym z jajek pojawiła się pieczątka i wszystko odrazu się wydało.

Mój temat w Spisie Hodowców:
Kliknij Tutaj :)

Pozdrawiam Mariusz!

adam_gnatek 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2012-10-25, 16:48   

AL, jak sprzedał swoje jajka to musi kupić cudze :hihihi: , u nas też tak na targu sprzedają, widać że z fermy bo wszystkie jednakowe, i całe palety tych jajek

http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=6003

Drób grzebiący, blaszkodziobe, papugi, gołębie.

bukareszt 

Województwo: WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Wysłany: 2012-10-25, 17:25   

To o czym piszecie chyba wszędzie się powiela. U mnie też takie przypadki nie są rzadkością. Ktoś ma 10 kurek niosek a sprzedaje tyle jajek, jakby miał co najmniej 2 razy tyle. Ja raz spotkałem się z sytuacją, gdy osoba której chciałem sprzedać wiejskie jajka, po cenie jajek z rynku i ze sklepu, że spytała mnie czy te jajka nie świecą aby przypadkiem i czy nie pochodzą z Rosji. Tak się uśmiałem co nie miara. Miała kobieta głowę. :)

mirek_60
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 17:32   

bukareszt napisał/a:
Ktoś ma 10 kurek niosek a sprzedaje tyle jajek, jakby miał co najmniej 2 razy tyle

Przynajmniej ma te kury.U nas jest jedna pani/typowa balkoniara/, wieś widziała na obrazku a kury o koguta nie rozróżni,która numerki z jajek ściera na stoisku pod stołem.Ale są to świeże jajka wiejskie i koniec.
Najdziwniejsze jest to,że ludziska kupują.

bukareszt 

Wysłany: 2012-10-25, 17:37   

Znam to, bo tu gdzie mieszkam na rynku dzień w dzień stoi jedna osoba, która tych jaj ma kilkaset dziennie. Jak twierdzi wszystkie są wiejskie. Nie obrażając nikogo wydaje mi się nawet, że niektórym ludziom jest bardzo łatwo wmówić to co się chce. A niestety smak tych jajek nie równa się smakowi jaj od kurek chodzących wolno po słoneczku. Chociaż może to tylko moje zdanie. Niestety też wiele razy słyszałem o tym, jak ludzie którzy kupowali jajka u tej osoby znajdowali w nich niespodzianki, w postaci nawet częściowo rozwiniętych zarodków kurzych. Nie zazdroszczę. :)

Arek10 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2012-10-25, 18:00   

mirek_60 napisał/a:
bukareszt napisał/a:
Ktoś ma 10 kurek niosek a sprzedaje tyle jajek, jakby miał co najmniej 2 razy tyle

Przynajmniej ma te kury.U nas jest jedna pani/typowa balkoniara/, wieś widziała na obrazku a kury o koguta nie rozróżni,która numerki z jajek ściera na stoisku pod stołem.Ale są to świeże jajka wiejskie i koniec.
Najdziwniejsze jest to,że ludziska kupują.

Ha :hahaha: , ja też nie raz widziałem na rynku ekstra "wiejskie" jajka z numerkami. Moja sąsiadka za to kupuje jajka w biedronce i sprzedaje jak wiejskie.

Arek

bukareszt 

Wysłany: 2012-10-25, 18:05   

Super sposób na czysty zysk. Kupi za fifty fifty 50 groszy, a sprzeda 2 razy drożej i jest do przodu i to sporo. Trzeba mieć łeb na karku, żeby tak kombinować. Jaki z tego wniosek. Trzeba zaopatrywać się wyłącznie u sprawdzonych źródeł. Jajka z mojego podwórka są tak rozchwytywane - nie chwaląc się oczywiście, że niemal są rozkradane na pniu. W końcu ludzie zaczęli cenić to co naturalne i zdrowe, chociaż kilka dni temu ktoś mnie zastrzelił stwierdzeniem, że jajka od kurek fermowych są znacznie zdrowsze, bo przecież te kurki dostają wyłącznie pełnowartościową paszę i nic poza tym. No cóż. Decyduje kupujący. :)

Arek10 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2012-10-25, 18:13   

He, pamiętam był taki program chyba na TVN-ie gdzie właściciel fermy mówił , że jajka z dworu są nie zdrowe, bo kury piją np. nieco nieczystą wodę :D , czy jedzą robaki

Arek

bukareszt 

Wysłany: 2012-10-25, 18:18   

Oglądałem ten program. Nie byłem wprawdzie w żadnym kurniku nastawionym na produkcję jaj lub tuszek i właściwie nie wiem czy chciałbym to oglądać, ale nie sądzę by jajka od kurek hodowanych na wolnych wybiegach w przydomowych zagródkach były mniej zdrowe od tych fermowych. Po prawdzie tylko z założenia te kurki mają wszystko czego do szczęścia potrzebują. Piszę po prawdzie, bo przecież sami wiemy jak wyglądają te biedne nioski. Piórek nie wydziobują sobie nawzajem z jakiś wyższych pobudek tylko najzwyczajniej z nudów. Podobnie rzecz ma się co do wzajemnego okaleczania. A przecież nie od dziś wiadomo, że na jakość jaj, jak i mięsa przekłada się stan psychiczny - może zbyt mocno powiedziane -stan emocjonalny zwierzęcia. Nikt mi zatem nie powie, że jajko fermowe jest zdrowsze, bo te kurki niejednokrotnie siedzą we własnych odchodach. Oby jak najszybciej zakłady wprowadziły u siebie nowo obowiązujące przepisy.

Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Wysłany: 2012-10-25, 18:50   
   Nr Tel.: 502046599

bukareszt, bo te kurki sobie te piórka wydziobują ze szczęścia, że w klatkach są hodowane a nie na wolnym wybiegu, przecież one by nie zjadły takiego świństwa jak robaki i nie pogrzebały by sobie w ziemi, a już o kąpieli nie wspomnę, takie to klatkowe 'francuskie pieski', szczęśliwe kury z wyższych sfer :lol:
Trzódka Ulvhedina

Rybnik 

Wysłany: 2012-10-25, 19:24   

Moje piją brudną wodę, grzebią w ziemi, zjadają robaki, dostają tylko pszenicę
Bez żadnych zdrowych antybiotyków, białka itp.
I sprzedaję po 80gr. za szt. -> dla stałych odbiorców
chociaż ostatnio moja mama zaczęła kantować i sprzedawać po 1zł.
Jednak nie sądzę żeby to był dobry pomysł bo młode kurki w końcu zaczęły się nieść
i powstał 4dniowy zapas jajek, no ale sądzę że w sobotę na targowisku sprzedam cały zapas po 90gr.
Treść tego postu jest subiektywną wypowiedzią autora. Nie ponosi on odpowiedzialności za wszelkie szkody powstałe na wskutek zastosowania wiedzy z tego postu. Jak również autor może w każdej chwili zmienić zdanie bez podania przyczyny.

bukareszt 

Wysłany: 2012-10-25, 19:31   

Uważa się, że jajko przechowywane w odpowiednich warunkach środowiskowych przez okres nawet 7 dni jest świeże, więc czterodniowy zapas nie powinien stanowić problemu. :) Podnieś cenę chłopie, bo zima idzie.

Rybnik 

Wysłany: 2012-10-25, 20:28   

Wiem że 4 dniowe to są prawie takie same jak jedno dniowe -> po ugotowaniu na twardo ciężko skorupkę ściągnąć, a świeże to pewnie przez 4 tyg będą lecz jak znoszą 60 jaj dziennie to jest niezły zapas,
idzie zima ale niestety nie mam czasu na targowisko jeździć i sprzedawać chciałem żeby ludzie sami przychodzili do domu kupować no ale na razie cisza trzeba tabliczkę reklamową wywiesić ;)
Ostatnio zmieniony przez Rybnik 2012-10-25, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  

musial pawel 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2012-10-26, 09:54   
   Nr Tel.: 505897744

Wczoraj w sąsiedniej wiosce kupiłem sąsiadce jajka po 60 gr. za sztukę i to są jajka wiejskie z wolnego wybiegu.

Odpowiedz do tematu