Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-10, 00:39
Nero i inwentarz
Autor Wiadomość
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-08-12, 10:42   

Dzisiaj naszła mnie chęć, na focenie, jak zobaczyłem, co mój piesek wyrabiał w stawie. Niestety nie udało mi się zrobić zdjęcia podczas tych szaleństw ale zrobiłem kilka fotek po zakończeniu harców, jak piesio był mokry.

IMG_4290.JPG
Inteligentna mina
Pobierz Plik ściągnięto 460 raz(y) 76,62 KB

IMG_4289.JPG
Nero i ulubiona zabawka
Pobierz Plik ściągnięto 448 raz(y) 62,52 KB

 
 
karpik 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 235
Wysłany: 2007-08-12, 10:49   

I pomyśleć, że taki ładne psizo mogłobyć stracone :/
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-08-12, 10:58   

Ale naszczepcie to się nie udało.
Karpik we wrześniu Nero będzie miał długowłosą koleżankę.
 
 
karpik 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 235
Wysłany: 2007-08-12, 11:10   

Czyli Nero może zostać dopuszczony do rozrodu?? Myślałem że jeśli chciał go ktoś uśpić to, że miał jakiś konkretny argument żeby to zrobić np. jakiś błąd w budowie czy choroba.
Ostatnio zmieniony przez karpik 2007-08-12, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2007-08-12, 11:12   

Mateusz, super portret Nero! Takie słodkie, osiołkowate spojrzenie :P
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-08-12, 11:14   

jaki słodki... miły :D

zawsze chciałam mieć wilczurka ale sie nie udawało ;(


Kasia
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-08-12, 11:16   

Morze, ale ta sunia to będzie raczej dla towarzystwa, niż dla szczeniaków.
Jego hodowca chciał się go pozbyć, bo był najmniejszy z miotu i miał robaki, które go strasznie wymęczyły, lecz żadnych schorzeń poważnych ani urazów nie miał.
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2007-08-12, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karpik 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 235
Wysłany: 2007-08-12, 11:17   

Bm nie trać nadzieji przecież mateusz20 napisał że nero będzie miał na jesień koleżankę :diabel::
Rozumiem dla towarzystwa ale myślisz że on przepuściłby taką okazję?? :lol: W końcu to facet hehe
Ostatnio zmieniony przez karpik 2007-08-12, 11:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-08-12, 11:27   

nie tracę nadziei , chciałabym mieć takiego , tylko Bubuś by umarł z zazdrości - a zależy mi na nim , bo bardzo go kocham.

Hehe zmieńcie temat bo za chwile zajdziemy do tego co będzie trzeba zrobić z dziećmi przyszłych szczeniaków , których jeszcze nie ma na świecie. Zaczniemy zamawiać szczeniaki , które sie jeszcze nie narodziły :p


:d

Kasia
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-08-12, 21:20   

Nero ma ujmujące spojrzenie :)

Wybaczcie, ale troszkę mnie zaniepokoiły plany "rozrodcze".

Dość długo zajmowałam się pomocą schroniskom, żeby nie być uczuloną na kwestię niekontrolowanego rozmnażania.
Chcę Wam tylko uświadomić, że każde narodzone szczsenię pseudorasowe, czyli nie posiadające metryki, lub po prostu kundelek, choć niewątpliwie śliczne i miłe ... odbiera szansę na dom jednemu psu schroniskowemu i skazuje go na całe życie i śmierć za kratami.

Miec kilka psów? Czysta radość ( u mnie są cztery ), ale najlepiej , jeżei są różnych płci, wykastrować je, lub wysterylizować suczki :)

U mnie niekastrowany pozostanie jedynie wystawowy dog, a reszta, nawet rodowodowych jest wycięta już, lub będzie niedługo :)

Nero ma naprawdę piękną mordkę :d
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-08-12, 21:59   

Luśka, Dzięki, ja w ogóle nie mam zamiaru rozmnażać owczarków. Od początku jestem temu przeciwny. Od zawsze było mówione, że kiedyś wrócimy do wyżłów, tak jak było za czasów dziadka. Lecz jak Aga (nasz stary wyżeł niemiecki krótkowłosy) odeszła do psiego raju, w domu pojawił się Baron (policyjny owczarek niemiecki starego typu). Lecz gdy jego płomień zgasł w zeszłym roku, nie mięliśmy zamiaru nabywać kolejnego psa, a jak już miał być to polowczyk, lecz przegrałem głosowanie 3do 1 za owczarkiem.
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-08-12, 22:43   

Nie miałam na my sli rozmnażania owczarków, ale w pogóle rozmnażanie psów, poza ZKwP, względnie typowymi liniami użytkowymi :)

Po prostu .. ile razy jestem w schronisku, serce mi się ściska, kiedy patrzę na ofiary podejścia typu "moja sunia jest najpiękniejsza i musze mieć po niej szczeniaczki", albo "chodoffców" rozmnażających psy "rasowe bez rodowodu" i sprzedającuych szczeniaki na bazarach po kilkaset złotych :( Oczywiście rodzice bez badań, co np. u owczrków niemieckich może skazać psa na życie pełne cierpienia ( choćby dysplazja), a właściciela na lata wydatków na leczenie pupila znacznie przekraczających wartość szczenięcia z porządnej hodowli, że o patrzeniu na cierpienie ukochanego zwierzaka nie wspomnę.
Przeszłam to ze swoją ukochaną suczką i doskonale wiem co to znaczy :(
Na marginesie - w marcu rokrocznie prowadzona jest ogólnopolska akcja sterylizacji. Steryli po promocyjnych cenach, średnio o 50 % taniej. Zawsze około miesiąca przed terminem akcja jest nagłaśniana, a na stronach "ARKI" dostępny spis lecznic biorących udział w akcji - polecam gorąco, sama korzystam z uwago na dużą ilość zwierząt ;) Tym sposobem mogę spokojnie spać mając w domu suczkę i trzy samce, oraz kocura i trzy kotki :d

Z ciekawości spytam - czy masz upatrzoną linię długowłosych owczarków? Kiedyś miałam znajomą, która była zafascynowana tą odmianą, prowadziła hodowlę zrzeszoną w ZONDzie :) Miała przepiękne suki ...
Z moich obserwacji wynikało i zostało to potwierdzone przez osoby mające do czynienia z owczarkami, że te odmiany różnią się dość znacznie psychiką, a nie tylko wielkością i rodzajem szaty :)
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-08-13, 14:13   

Szczerze to ja nie przepadam za długowłosymi owczarkami, ale w domu się uparli i już jest zamówiona. A jak dobrze jestem poinformowany to będzie piesek od naszego weta, po psie o imieniu Efendi albo jakoś tak (psy weta są z pełnymi papierami), ta hodowla jest pod Powidłem.
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2007-08-15, 21:07   

Piękny, piekny pies. Mordkę ma uroczą.

Jak się zastanawiałam nad wyborem rasy, to chwilowo pomyślałam o owczarkach ponieważ sa to bardzo inteligentne psy, ale jak zobaczyłam jak sie owczarki wystawia, to stwierdziłam, NIGDY w ZYCIU. Na wystawach wszystkie ringi wyglądają normalnie (no, może poza mgłą pudru przy pudlach),ale ring oczwczarków to normalnie cyrk na kółkach, handlerzy pędzą jak opętani ciągnięci przez swoje psy, double handlers (przepraszam , nie wiem jak to się nazywa po polsku) przy ringu wrzeszczą jak drudzy opętani. No koszmar nad koszmarami. Ale oczywiście jak komuś to odpowiada, to warto, bo rasa piękna :D .

maja
_________________
Shepherds Green
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-08-15, 23:00   

Taaaak ... ring ONków zawsze dostarcza rozrywki innym wystawcom :diabel::

Wczoraj zostałam właścicielką ( być może tymczasową) mini owczarka ;) W nocy znalzłam w lesie najwyżej trzymiesięczną suńkę wyglądającą jak miniaturka owczarka.
Ech ... wakacje :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14