Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hodowla ptaków krajowych.
Autor Wiadomość
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-09-02, 14:35   
   Nr Tel.: 502108250


Sam zauważyłeś problem gołębia miejskiego i mając z nim problemy "lobby miejskie" wprowadziło go na listy. Ja ciągle nie rozumiem jakim problemem jest wypisać gatunki prawnie chronione w Polsce, zamiast posługiwać się pojęciem "wszystkie z wyjątkiem" :!: Co z mandarynką i innymi uciekinierami z hodowli :?: są chronione czy nie :?:
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2009-09-02, 21:18   
   Nr Tel.: 504 008 332


Daniel Kübler co powiesz na to; kiedyś w Polsce ponad 100 lat temu żyły ptaki np; pardwa mszarna (Lagopus lagopus) i od tamtego czasu nie ma jej i nie będzie w Polsce. A obecnie jest ptakiem chronionym. Polska jest jedynym krajem na świecie co w spisie ptaków chronionych jest pardwa mszarna Lagopus lagopus :D i jej w dodatku nie ma. Wszędzie jest ptakiem łownym. Tu można podać jeszcze kilka gatunków ptaków co występowały w Polsce, a ich nie ma i nie ma szans na ich powrót.
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-09-02, 21:51   

tragopan napisał/a:
Polska jest jedynym krajem na świecie co w spisie ptaków chronionych jest pardwa mszarna Lagopus lagopus :D i jej w dodatku nie ma. Wszędzie jest ptakiem łownym.


To jest dobre, tak samo jak wiele gatunków ptaków które utrzymywać nam nie wolno bo występują u nas w kraju i są chronione, ale myśliwym w pewnych okresach polować na niektóre wolno.
Dla mnie to już jest ........

No i nie ma jak chronić to, czego już u nas w kraju nie ma :diabel:: :diabel:: :diabel::

A odnośnie tego pelikana baby - to nie powinien być zaliczany do ptaków Polski chronionych gdyż nie mnoży się u nas, występuje tylko okresowo i w dodatku punktowo, sporadycznie podczas zabłądzenia, zboczenia z trasy itp.

ptaszek ten to tragopan modrolicy.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Direct.pl 


Województwo: Warminsko mazurskie
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-09-09, 14:39   

Witam ponownie
A jak jest sztuczn godowla głuszca w parku dzikich zwierzat w kadziłowie? Tez tam sie hoduje i wypuszcza! Tak samo mogło by byc z dudkami, zimorodkami i zołnami czy kraskami!
Wiekszosc zimorodkow umiera podczas zimy z głodu! Wiec takie potomstwo mozna by wypuszczac w miejscach gdzie rzeka nie zamarca albo gdzie ktos przychodzi i specjalnie dla nich rozkuwa;)!
_________________
Zycie bez ptaków i natury jest dla mnie jak życie bez powietrza czyli brak życia!!
 
 
zięba 


Województwo: śląsk
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Kwi 2009
Posty: 70
Wysłany: 2009-09-10, 13:47   

Direct.pl napisał/a:
A jak jest sztuczn godowla głuszca w parku dzikich zwierzat w kadziłowie? Tez tam sie hoduje i wypuszcza! Tak samo mogło by byc z dudkami, zimorodkami i zołnami czy kraskami!
Wiekszosc zimorodkow umiera podczas zimy z głodu! Wiec takie potomstwo mozna by wypuszczac w miejscach gdzie rzeka nie zamarca albo gdzie ktos przychodzi i specjalnie dla nich rozkuwa;)!
Nie jestem specjalnie na bieżąco w dyskusji, ale pozwolę sobie się wtrącić. Wydaje mi się, że na początku w dyskusji chodziło o to, żeby dozwolone było hodowanie dzikich polskich ptaków dla przyjemności, jak np. teraz papugi. Kadzidłowo i podobne ośrodki hodują ptaki w innym celu i jest to zupełnie inny rodzaj hodowli. Ptaki, które przyjdą na świat w takiej hodowli, służą do zasilenia dzikiej populacji. Wiąże się z tym szereg ograniczeń i trudności, np. muszą one mieć minimalny kontakt z człowiekiem, trzeba je jakoś nauczyć radzenia sobie w naturalnym środowisku, bez pomocy człowieka itp. Da się to zrobić tylko w specjalnych ośrodkach i dzięki ludziom posiadającym odpowiednią wiedzę. Nawet gdyby ktoś się zawziął i postanowił hodować w tym celu np. zimorodki, zakładając że udałoby mu się spełnić te wszystkie warunki, to chyba nie miałby z tego wiele przyjemności, no bo co to za przyjemność hodować ptaka, którego nie możesz oswoić, a najlepiej żeby mu się wcale na oczy nie pokazywać? :)
A jeśli chodzi o sytuację zimorodków, to chyba przyrodnicy wiedzą, co robią, i gdyby uznali, że hodowla jest dobrym rozwiązaniem i jest konieczna dla przetrwania gatunku, to by je zaczęli hodować, i pozwolenia też by się znalazły :) Na razie z zimorodkiem nie jest chyba tak tragicznie, a dla żołny czy kraski to nie wiem, czy większym zagrożeniem nie jest zanik siedlisk, a na to hodowla niewiele pomoże. Co do śmiertelności, niestety nie tylko u zimorodków jest ona duża, w niektórych gatunkach ginie 90% piskląt :( Smutne to, ale zgodne z naturą :(
Ostatnio zmieniony przez zięba 2009-09-10, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Direct.pl 


Województwo: Warminsko mazurskie
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-09-10, 14:55   

sutłacja krasek jest dramatyczna i cos robia?Mogli by nauczyc ze młode bede mieszkały w budkach. A w budkach mozna miec mini kamere i z tego ja osobiscie czerpałbym satysfakcje, ze to moje np. zimorodki! A z para rodzicelska bym sie zaprzyjaznil i zzył! Czyli od kwietnia do konca lipca, nie przebywał bym w wolierze, tylko wieczorem, wrzucałbym narybek :)
_________________
Zycie bez ptaków i natury jest dla mnie jak życie bez powietrza czyli brak życia!!
 
 
zięba 


Województwo: śląsk
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Kwi 2009
Posty: 70
Wysłany: 2009-09-10, 15:33   

Direct.pl napisał/a:
sutłacja krasek jest dramatyczna i cos robia?
Na szybko poszukałam w google. http://www.kraska.eco.pl/wyniki.htm Tu wyniki programu ochrony kraski, http://www.kraska.eco.pl/ochrona.htm tutaj, co można zrobić. Tak jak wspomniałam - przede wszystkim ochrona siedlisk. Co z tego, że wyhodujesz młode kraski, jak nie będziesz miał ich gdzie wypuścić?
 
 
Direct.pl 


Województwo: Warminsko mazurskie
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-09-10, 19:51   

Znam ta stronę! A gdzie wypuszczaja młode głuszce? Eksperci im powiedza....

Moj plan jest taki co do kraski, kraski musiały by mieszkac nei w dziupli, ale w budce legowej...i rozwiesic w okolicy kilkadziesiat budek i młode(tzn. dorosłe) w nocy do nich włozyc i odejsc i trzymac kciuki!
_________________
Zycie bez ptaków i natury jest dla mnie jak życie bez powietrza czyli brak życia!!
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2009-12-27, 00:57   

...Panowie a zna ktoś jakieś linki do zachodnich stron gdzie oferuja głuszce...drapiezniki jakieś...aha a co z sikorkami w polsce??? mozna hodowac???
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-12-27, 09:14   

niedobry, nie można hodować.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2009-12-29, 20:59   

...a jakieś linki ktoś zna hm???? :diabel::
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11