Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 06 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
karma dla piskląt
Autor Wiadomość
tomasz285@vp.pl 

Województwo: świętokrzyskie
Wysłany: 2013-04-16, 09:13   

Babcia urozmaica im jedzenie. Podaje kaszę jaglaną, kukurydzianą, gotowane jajko. Od małego jeśli tylko jest taka możliwość to zieleninkę. Tzw. serek jajeczny czyli do mniej niż połowy szklanki mleka dodaje się jajko i gotuje. Z czasem włącza biały ser i parzoną kaszę jęczmienną. Mówiła, że kiedyś dla małych kurcząt "tarło" się cegłę. I podawało taki pył. Po co to nie mam pojęcia, ale w naszej okolicy wszyscy tak robili.
Teraz babcia podaje kurczakom też gotową paszę.

nowa1 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-05-24, 07:46   

Za czasów Dziadków nie było pasz jak teraz więc radzili sobie jak mogli a teraz pasza i bez kłopotu . Otręby pszenne, ziemniaki , bąki cebulowe, pokrzywa to najlepszy rarytas dla drobiu. Gotowany makaron też nie odrzucą . A dla małych gotowane jajeczko i kaszka drobna.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2013-05-24, 10:52   
   Nr Tel.: 601 654 364

Co to takiego bąki cebulowe? :)

nowa1 

Wysłany: 2013-05-24, 12:12   

A to jest szczypiorek zielony .....z cebuli wyrasta.......

talala 
Małgosia P.

Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-05-24, 15:48   

Jak kwoczka wodzi kurczęta i pójdzie z nimi "w pole" to wracające maluchy mają wola wypchane po brzegi. Matka podtyka im do dziobków różne zieloności i robaczki i gotowa pasza nie jest im do szczęścia potrzebna. Moje spostrzeżenie jest jeszcze jedno - te maluchy "dziko" żywione rozwijają się szybciej i lepiej obrastają w piórka.

nowa1 

Wysłany: 2013-05-25, 05:19   

Ciekawe jest to że jak kura wysiedzi młode gdzieś to jak je przyprowadzi to chowają się lepiej od tych które my doglądamy ..... matka natura nie pozwoli im tak łatwo paść ...chyba że jest słabe to zdechnie ...

mufka6 

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-08-11, 17:00   
   Nr Tel.: 601907288

Witam
W pierwszym dniu, dniu klucia nic nie podaje tylko przegotowaną wode plus medivit, metawit, witaminka rozpuszczalna, drugi dzien daje gotowy granulat 0-4 tyg. do tego kroje pokrzywe, a po tygodniu dokrajam liscie z buraków. Jak jeszcze nie wypuszczam to dosypuje takiego grubszego piasku. Kwoka jak jest wypuszczana na wybieg z tygodniowymi kurczakami to juz ma gdzies jedzenie ktore szykuje, dlatego przed wypuszczeniem daje wode z witaminka i to co wyzej pisalam, po 5 minutach kwoka miota sie bo chce wyjsc, no to puszczam ja i leci od razu na resztki z poprzedniego dnia, kompletnie niezainteresowana jest nowa karma wsypaną dla mojego drobiu, dopiero jak kury rozgrzebia i wybiora najlepsze kaski, to ona zaczyna w tym grzebac. Odkrywam im obornik i tam jest ich chyba stołowka przez wiekszosc dnia.Kurki nie sa do jedzenia, bo to są araukanki i silki, towarowki na jajka, wiec i tak te 4 tygodnie jak beda jadły gotowy granulat w którym jest soja GMO, to i tak nawet do przyszłych jajek nie trafi.Jak sie odłozy w miesku to nie trafi do jajek, a zalezy mi na tym zeby miały na starcie dobre jedzonko :)

Lady-B 

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-07-04, 16:13   

pokrzywę dawać takim nowo wyklutym maluchom świeżą, czy sparzoną? i czy dawać im zmieszaną ze zmielonymi płatkami owsianymi, czy "na zielono" samą?
jeśli zmieszaną to w jakich proporcjach i ile dni może poleżeć taka mieszanka, żeby się nie zepsuła?

Lady-B 

Wysłany: 2016-07-08, 10:38   

hmnnn...
nikt nie wie? :hmm:

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2016-07-08, 10:52   

O pokrzywie pisaliśmy w temacie o... pokrzywie :)
W temacie o żywieniu maluchów dyskutowaliśmy o tym, czym karmić pisklęta w pierwszych dniach po wykluciu :)
Nie daję pokrzywy w ogóle. Nie daję zielonego, ani mokrego (jajo, serek jajeczny) w pierwszym tygodniu życia.

Pokrzywa drobno pokrojona, wymieszana z gotowanym jajkiem lub serkiem jajecznym (jajecznica na mleku ;) ), a proporcje? - jak jajecznica ze szczypiorkiem :) Może być nawet pół na pół (jajo z zielonym), zobaczysz, na ile chętnie będą jadły.
Oprócz pokrzywy możesz dawać mlecz i krwawnik :)

Lady-B napisał/a:
ile dni może poleżeć taka mieszanka, żeby się nie zepsuła?

:hmm: Mieszankę (zielone z jajem) produkujemy na bieżąco i na bieżąco skarmiamy. Podajemy tylko tyle, ile zjedzą w ciągu kilku minut. Szczególnie w odchowalni, pod lampą.

Lady-B 

Wysłany: 2016-07-12, 15:39   

dziękuję za odpowiedź. Jeszcze nie bardzo umiem się poruszać na forum i ciężko mi znaleźć to czego szukam.
Moje maluchy (sztuk 4 ) są z kwoką, więc coś tam im dodatkowo udrapie na wybiegu :)
dziś usmażę im jajecznicę :)

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2016-07-12, 17:34   

Lady-B napisał/a:
usmażę im jajecznicę

Nie! Jajko na mleku, nie jajecznica!
Do gotującego się mleka wlewasz jajo/jaja i mieszasz, aż się zetną, jak na patelni - taki serek jajeczny :)
Trzeba poczekać, aż ostygnie (sprawdzić palcem), podać najwyżej letni.

witek20 

Wysłany: 2016-07-12, 22:47   
   Nr Tel.: 695223890

Bawka napisał/a:
Lady-B napisał/a:
usmażę im jajecznicę

Nie! Jajko na mleku, nie jajecznica!
Do gotującego się mleka wlewasz jajo/jaja i mieszasz, aż się zetną, jak na patelni - taki serek jajeczny :)
Trzeba poczekać, aż ostygnie (sprawdzić palcem), podać najwyżej letni.

mnie inaczej serek jajeczny dla kurczaków uczyli robic :)
rozbite jako mieszasz z mlekiem i smażysz na patelni bez tluszczu az się ładnie zetnie i zrobi taki jakby serek , potem mieszałem to z jakąś zieleninką bo to robiłem kiedys dla indyków :)
Ostatnio zmieniony przez witek20 2016-07-12, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  

MarcinS 

Województwo: małopolska
Wysłany: 2016-07-13, 08:52   

A co myślicie o podawaniu pisklakom jak i większym kurczakom zarodków pszennych?

Odpowiedz do tematu