Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 15 Lipca 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Śląski tarczowy
Autor Wiadomość
Daniel86 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2014-03-04, 20:40   Śląski tarczowy

witam postanowiłem założyc nowy temat pasujacy do rasy. bardzo mi miło za takie przywitanie. niestety z nabyciem czegos ciekawego w tej rasie jest coraz gorzej.słusznie pan spomniał ze kazdy patrzy na rysunek i mysli ze to jest najwazniejsze a to jest wrecz ostatnia rzecz na ktora patrze.nawet spotkałem sie ze do ciekawego samca z lekkimi portkami dołaczono samice orlika polskiego z idealnym rysunkiem a reszta cech???????? i jak tu rasa ma nie wyginac jak mase hodowców ma takie myslenie.
A z bardziej pozytywnej beczki miałbym propozycje do wszystkich hodowców śląskich tarczowych o spotkaniu nawet w łodzi czy innej miejscowosci w celu porozmawiania na temat tych ptaków jego wzorca itp. nie tylko nawiazałbym kontakt wspolpracy z nimi ale i chce je zarejestrowac w federacji europejskiej nie chce robic tego sam zeby nie powturzyła sie historia jak z pawikiem ze 1 osoba wprowadzila nowy tym a wszyscy sie musieli podpozadkowac. a z rejestracja trzeba sie pospieszyc zeby niemcy nas nie wyprzedzili i zagarneli nastepna nasza rase.pozdrawiam D. Mamzerowski

merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2014-03-04, 23:17   

Kiedyś w Kozach koło Bielska Białej na wystawie poraz pierwszy spotkałem się z tą rasą i powiem że wpadła mi w oko wtedy.Pamiętam gołębie o kasztanowych tarczach z głową gołębia pocztowego z tym że trochę większe.Było ich kilkanaście bądz dziesiąt to mogłobyć miedzy rokiem 2005 a 2007.Teraz nie wiem jak ta rasa stoi.Ale aż tak źle nie jest.Co nie znaczy że można spać spokojnie.

Zjak1 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2014-03-05, 12:37   

Witam.
Panie Danielu, wydaje mi się, że Pan jest władny te sprawy załatwić kompetentnie, czyli przygotować wymaganą dokumentację do rejestracji rasy w EE. Pan jest najbliżej władzy.

Co do gołębi tej rasy to muszę stwierdzić, że często spotykam tę rasę na wystawach, na których bywam. Ostatnio widziałem te gołębie na wystawie w Lublinie - 22-23.02.14. :)

merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2014-03-05, 15:08   

Z tą rejestracją to nie jest tak że ktoś ją rejestruje w EE i przechodzi ona w posiadanie hodowców z kraju który pierwszy ją zarejestrował.Otóż w federacji europejskiej literka np.D przy polskiej rasie oznacza to że gołąb został tam zarejestrowany po raz pierwszy przez Niemców a nie że od pory rejestracji rasa ta stała się automatycznie Niemiecką np.

Rogas 

Województwo: kuj-pom
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2014-03-05, 19:11   

Czy to śląskie ,co o nich myślicie http://allegro.pl/slaskie...4026984552.html

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2014-03-05, 19:17   

Średniaki - moim zdaniem. Spora część ma takie "kartoflowate" głowy i straszne zaciągi w miejscach gdzie ich być nie powinno pod żadnym pozorem. Zdjęcia mało szczegółowe, ale pewno by coś z nich dało się wybrać do dalszej hodowli.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2014-03-05, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2014-03-05, 19:51   
   Nr Tel.: 660803277

Jest kilka ciekawych sztuk,kilka całkiem dobrych i ponad połowa średniaków. Czerwony na pierwszym zdjęciu i ciemna groszka na przedostatnim to naprawdę fajne gołąbki. Szło by wybrać jeszcze kilka obiecujących sztuk.

Daniel86 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2014-03-05, 20:07   

witam zgodze sie ze pare sztuk moze byc ciekawych lepiej je obejzec na zywo bo zdjecia wszystkiego nie pokazuja.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2014-03-05, 21:14   

Zwróćcie uwagę na inne aukcje tego użytkownika. M.in. niezłe żółte staropolskie. Cena też przystępna.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2014-03-15, 22:55   

Robiłem dziś resort zdjęć w komputerze. I co znalazłem? Istne wykopalisko, zdjęcie o którym nie miałem pojęcia, że go mam. Jedne z moich śląskich, które miałem "kiedyś". Tylko nie pamiętam kiedy dokładnie i w tym rzecz...

Tu dla porównania była robiona fotka żółtych śląskich od mojego znajomego z sąsiedniej wsi, chłopa po 70-tce (on ma te z te wiśniowe pstre staropolskie,o których mówiłem) i czarnej samicy, którą sprzedałem w Zgierzu - "za całe 10 zł" bodajże :d Do tej pory nie mogę pojąć, że to "czorne" miało u mnie prawo bytu.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2014-03-16, 16:01   

Mnie te żółte zbytnio się nie podobają. Z budowy lepszy jest ten czarny gołąbek, tylko jakiś taki nie wyrośnięty.Ogon też taki jakiś "rozczapierzony", jakby po orliku. Żółty samiec niezgrabny, głowa, osadzenie dzioba i woskówki- porażka.Samica też z kaczą głową ale bez tak bardzo przerośniętych woskówek. Rysunek też ma lepszy niż samiec. Obydwa mają niewłaściwą budowę i postawę.Są za wysokie, szyja samca zbyt gruba u góry. Typowe łódzkie "długie newki". Te gołębie różnią się znacznie od zgodnych z wzorcem śląskich tarczowych.
Ostatnio zmieniony przez kgrzelinski 2014-03-16, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2014-03-16, 19:18   

Ogon miała poprawny. Sama w sobie była wielkości pocztowego, ale głowę miała lepszą niż Twoja czarna, z aukcji. Mówisz, że głowy porażka. Owszem, wzorcowe nie były. Ale skoro żółty to wg Ciebie porażka - to jak nazwiesz swojego czerwonego, z głową kartofla, z nogami i szyją jak u kariera a z dzíobem jak u gapy? Ty za niego wolałeś 40 zl, a ja tyle dałem za te żółte i były lepsze od niego. Za duże wosköwki? Wolę takie jak cienkodziobe. Poza tym, te żółte są z 2005 i 2007 roku, więc miały prawo mieć takie woskówki.

Krzysiek, widzisz, taka jest między nami różnica, że ja nie wstydzę się przyznać, że mój gołąb ma wadę. Ty natomiast, pomimo tego że wiesz o wadach swoich gołębi - chyba wolisz o nich nie mówić. Działa to na zasadzie przysłowia - "sąsiad u sąsiada opiłek w oku dojrzy, a w swoim kołka nie widzi". To nie jest fair, przemyśl to. I nie gniewaj się, bo tu nie chodzi o to aby kogoś zdołować.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2014-03-16, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2014-03-16, 20:02   

OK, moje ptaki jakie są sam wiem i wie kazdy , kto się na nich zna. Gdyby były bez wad, były by nie do sprzedania lub za o wiele wyższą cenę. Jesli mają wyraźne wady, jest to zresztą w aukcji podane, by potencjalny nabywca nie miał do mnie pretensji. Aby być "fair", wstrzymam się od wyrażania opinii na temat Twoich gołębi.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2014-05-05, 23:05   

Brat mojego ojca postanowił zostawić sobie wyłącznie pocztowe i w sobotę przyjechało do mnie 7 sztuk śląskich tarczowych. 2 czarne, 2 siwe i 3 groszki. Najstarsze samce mają po 2 lata, samice są zeszłoroczne.

dan 

Województwo: podlaskie
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2014-05-05, 23:19   

Mi osobiscie przypadly do gustu groszki bardzo ladnej budowy

Odpowiedz do tematu