Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-10, 07:17
Szczur i inne podobne gryzonie
Autor Wiadomość
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-09-01, 13:41   Szczur i inne podobne gryzonie

Wiecie może jak skutecznie pozbyć się szczurów?
Podejrzewam, że właśnie ten gryzoni zamieszkał w moim ogrodzie po sąsiedzku z moim psem, gdyż wokół budy pojawiają się coraz to nowe nory o dość sporych otworach. Wykorzystały zapewne to, że w okrasie letnim mój pies niechętnie śpi w budzie wybierając ganek, a psie jedzenie zawsze jest w pobliżu. Nawet znalazłem młodego szczuta, który się utopił w wiadrze z wodą.
A najgorsze jest w tym wszystkim, że dziś znalazłem odchody jakiegoś gryzonia w wolierze papug, tylko zastanawiam się jak by tam się dostał szczur gdyż oczka są chyba za małe żeby przez nie przeszedł, a nie widziałem, żadnej wyraźnej nory, jeszcze będę musiał poprawić sokolik...
Więc jak mam sie pozbyć szybko i skutecznie tych szkodników....??!! :/
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2007-09-01, 14:37   

Szczury są ciężkie do wytępienia mógł by sie przydać kot ale słyszałem o przypadkach w których kot został bardzo poraniony ponieważ źle ,,wzioł'' a z trutką jest problem ze jak zje jeden z nich coś nowego a inne nie i zobaczą że z tym szczurem co próbował np. trutki nie jest w porządku to sie do tego nowego źródła pokarmu nie zbliżą . Ja też mam problem z tymi przebrzydłymi gryzoniami bo zamieszkały w budynku gospodarczym i bałem sie że mogą coś zrobić kurczętom a zatrutej pszenicy nie ma gdzie położyć ponieważ kury łażą wszędzie i mogły by sie potruć a moje kotki już prawie miały szczura w łapkach ale ten w ostatniej chwili uciekł do dziury i już nie pokazała sie do póki kicia nie dała sobie spokoju więc pozostaje sposób z pułapką lecz w okolicy takowych nie ma . Może moje doświadczenia przydadzą sie Ci w zwalczeniu gryzoni.
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-09-01, 15:00   

Mój kot jest zbyt leniwy, żeby złapać szczura, a z drugiej strony jest to bardzo ryzykowne...
trutki stosowałem, ale efektu nie widziałem... możliwe że rozmył je deszcz bo wsypywałem ja im do nor.
Zastrzelił bym go ze śrutówki, ale nie łatwo jest go zobaczyć, żywego szczura to ja chyba nie widziałem z 5 lat. :?
Jak ja nie lubię gryzoni... :x
Kupił bym elektryczny odstraszacz gryzoni, ale mam kota i psa więc dla ich bezpieczeństwa odpada.
Pułapki zatrzaskowe to raczej też nie dla mnie, może żywo łapki?
 
 
Robert M. 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 8
Skąd: Branice
Wysłany: 2007-09-01, 15:05   

No ze szczurami jest ciężko, aby gdzieś się wcisnąć wystarczy na tyle duży otwór aby się głowa zmieściła, a szczur ma małą głowe. Co do żywo łapek to są drogie, ale skuteczność dość dobra.
 
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2007-09-01, 16:37   

Tak chodziło mi o te pułapki gdzie szczur jest zamknięty i żywy a najlepsze do łapania gryzoni są kotki a szczególnie jak wychowują młode .A może nasyp trucizny razem z pszenicą gdzieś gdzie sie żywią (może pod budę psa) ale nie może być innego źródła pokarmu bo z trutki nici
 
 
CDRolnik 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 71
Wysłany: 2007-09-05, 14:59   

Najlepsze na szczury są kotki gdy wychowują młode. Moja kicia jak miała kociaki upolowała 3 duże szczury i 9 młodych, a do tego z 20 myszy. Teraz gdy odchowała już kociaki przestała w ogóle polować.
 
 
robi11 


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2009-06-05, 22:00   

Dzisiejszego wieczoru kiedy moje kurki siedziały sobie juz w kurniku, z okna łazienki zobaczyłem coś co mnie wprawiło w osłupienie!! Otóż przy kurniku w korytku do jedzenia dla kur zobaczyłem szczura Pies juz od około dwóch tygodni był niespokojny i kiedy go puszczałem z łańcucha od razu leciał w kierunku kurnika i węszył.Nie wiedziałem o co mu chodzi ale w najgorszym wypadku nie podejrzewałem że tam może być szczur.Właśnie przed chwila wypędziliśmy "dzikiego" lokatora, udało sie niestety szczurowi uciec...

Mam takie pytanko. Czy szczur mógł załatwic moje 4 małe gołoszyjki??Bo podejrzewam że to on je zadusił...
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2009-06-05, 23:45   

Uważaj, bo szczur to bardzo wredne,podstępne i inteligentne stworzenie.Zje wszystko, ziarno, warzywa ale jak tylko trafi mu się okazja to wybierze jajka a jeszce prędzej kurczaka. Te 4 gołoszyjki to jego robota, możesz być pewien. Potrafi przegryżć cienką ściankę albo podkopać się pod kurnik.Jeżeli nocą dostanie się do kurnika, to może pokaleczyć dużo większe od siębię ptaki.Zrób wszystko żeby się go pozbyć /trutki, pułapki, oczywiście w miejsca nie dostępnych dla innych zwierząt/ bo może narobić Ci wiele szkody.Trudno się go pozbyć, bo jest bardzo cwany i sprytnie omija pułapki ale na trutkę /jest taki granulat/ napewno się skusi. Miałam kiedyś takiego gościa, przychodził od sąsiadów. Wypatrzyłam dziurę którą wchodził i sypałam trutkę. Trochę to trwało ale pozbyłam się jego i chyba całej jego rodziny bo od 2 lat mam spokój.
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2009-06-06, 14:55   
   Nr Tel.: 510876274


robi11, Spróbuj preparatu pod nazwąTOXAN.Jest super.I oczywiście tani około 8 pln zł
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
robi11 


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2009-06-06, 16:09   

ok dzieki za rady ;)
Dziś moj pies odkopał jego podziemny tunel. Ładny z niego cwaniaczek.Wykopał sobie tunel pod ogrodzeniem i totalnie nie zauważony wchodził sobie do kurek.
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2009-06-13, 20:14   

Mam do was takie pytanie jeżeli złapaliśmy w żywołapke żywego szczura to co z nim zrobić? Od razu mówię ,że zabicie siekierą czy rzucenie kamieniem w łep odpada, mam zbyt miękkie serce.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
gege 


Województwo: swietokrzyskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 161
Wysłany: 2009-06-13, 20:32   

Jakub,wynieś go daleko do lasu :)
 
 
biały 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 28
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 37
Wysłany: 2009-06-15, 07:30   

a najlepszy sposób na szczura to jest na jakaś miseczkę pokroić w paski kiełbasę jakąś pachnącą i posypać ją wymieszanym gipsem z cukrem i obok tego postawić z jakieś 50cm dalej miseczkę z wodą. On wtedy się tego naje napije i mu stwardnieje w brzuchu to wszystko i mamy po problemie
 
 
malwa 



Województwo: śląskie
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 56
Wysłany: 2010-03-11, 19:25   

to chyba troche okrutne... juzlepiej łapać żywego, albo zabić odrazu, albo trutką-szybciej działa... a tak zwierzak się bedzie męczył, a po co, wredny jest, ale tak go natura stworzyła, wiec jak już ukatrupić to tak zeby jak najkrócej cierpiał... to tak jakby kotu sąsiadów który łapie nasze kurczęta obciąć pazury i wybić zęby żeby padł z głodu...
 
 
Sadek 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 44
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-03-11, 20:59   

Ja w budynkach inwentarskich trutka, tylko ja trutkę kładę w coś takiego http://www.fotosik.pl/pok...093c8bf6c1.html i zwierzęta nie mają dostępu.
_________________
Pozostaję elastyczny, otwarty, ciekawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13