Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 12 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-10, 08:17
Szczur i inne podobne gryzonie
Autor Wiadomość
docia 
MODERATOR

Województwo: Irlandia-Mayo
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2012-10-21, 15:54   

Ja mam jakies bardzo inteligentne osobniki.Wyczulam je,ze uwielbiaja pszenice.Wysypalam ja w zywolapce ale szczury wyjadly ziarno w wejsciu,a pod klatke sie podkopaly i wyjadly reszte.Posypalam pszenice bezposrednio na lapki to obok wyjadly,a reszte zostawily.Chleb wymieszalam z utluczona trutka i tez nie ruszyly.W srode znajomy ma ni przywiesc rury zeby w nich wylozyc trutke.Najlepiej chyba sprawdzilaby sie trutka w plynie :hmm: ale skad ja wziasc :(

adam_gnatek 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2012-10-21, 16:47   

docia, taka trutka jest dostępna tylko w miesiącach zimowych, w każdym centrum ogrodniczym dostaniesz, luba na e-buy'u,

Ja poluje na łasice, paskuda załatwiła mi już myszy dla Ewy. Teraz się boję o kurczaki i gołębie

http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=6003

Drób grzebiący, blaszkodziobe, papugi, gołębie.

Jolek 
STARSZY REDAKTOR

Województwo: śląskie
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2012-10-21, 20:41   

docia, takie moje spostrzeżenie, co cokolwiek robisz to rób w starych rękawicach ogrodowych aby nie było czuć człowiekiem bo nie ruszą nic. Zywołapki czy łapki zamocz na parę godz do wody i dopiero wtedy wykładaj trutkę czy inne produkty koniecznie w starych rękawiczkach czy pincetą aby nie było czuć człowiekiem.

Qsa 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2012-10-21, 23:22   

Ja truciznę kupuję w płynie (sklepy ogrodnicze lub internet), i sam zatruwam ziarno. To gotowe zatrute ziarno ma niską skuteczność. Do ziarna dodaje troche tłuszczu (czysta stopina słonina ze skwartami bez żadnych dodatków) ale symbolicznie aby był zapach i polewam trucizną. 100% skuteczność.
Ostatnio zmieniony przez Qsa 2012-10-21, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  

karolc3301 

Województwo: świętokrzyskie
Wysłany: 2014-04-07, 15:56   

u mnie nie wiem kto mi zjadło jaja podkładowe przez tydzień leżało w gnieżdzie a dzisiaj wchodzę jaja nie ma gniazdo wygląda na suche pewnie szczur się zainteresował tym jajkiem boję się że już jajek cochinów nie zobaczę :/

Lotar87 

Województwo: śląsk
Wysłany: 2014-07-13, 01:41   

U mnie na szczęście szczury bywały gościnnie i rzadko, widziałem żywego tylko u sąsiada przy królikach ostatnio w zeszłym roku. Najlepszym sposobem był mój pies, który zabił samicę i od tamtej pory szczurów brak.
Za to mam problem z myszami :/ Drugi sąsiad zlikwidował starą szopkę i te myszy przeszły do mnie do garażu i do woliery, gdzie w ziemi pod kamieniami porobiły sobie nory. W garażu żyje rodzinka, większych szkód jak narazie nie robi więc nich sobie żyją, przynajmniej wiem, że szczurów nie ma. Ale te w wolierze próbowałem wykurzyć różnymi preparatami (za truciem nie jestem bo może zjeść jakiś kot). Myślę przekopać tą ziemie z kamieniami w której siedzą i zaleje to betonem, może przeniosą się z powrotem do sąsiada :D

beata0410 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2015-05-04, 13:45   łapka na szczury
   Nr Tel.: 728989031

U mnie od tygodnia zagryzione 3 młode landeski i 3 przepiórki, walczę trutką , łapkami żywołownymi i nic. Dzisiaj podpowiedziano mi nowy sprawdzony sposób: duża metalowa beczka , na nią powiesić worek z 20czm do środka reszta na zewnątrz + deska jako mostek do wejścia a do środka ryba(wędzona, surowa, jakieś krwiste mięso) . Podobno jak szczur wejdzie do środka to nie ma jak wyjść. Gorzej mało humanitarny sposób zabicia ale to już zostawię panom. Zobaczę efekt jutro, chyba że ktoś już tego próbował i wie co włożyc do beczki?

heska 
akagera.pl

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2015-05-04, 16:19   
   Nr Tel.: 508-298-307

Podobny również mało humanitarny sposób to beczka i deska, po której będzie mógł wejść.
Na górze wąska deseczka i na środku niej PODWIESZONE na sznurku mięsko - mięsko tak 5 cm poniżej deski - deseczka idąca po beczce ma być wąska. W beczce WODA. Znajomi tak złapali 9 szczurów...

beata0410 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2015-05-07, 12:03   
   Nr Tel.: 728989031

działa

heska 
akagera.pl

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2015-05-07, 13:20   
   Nr Tel.: 508-298-307

U mnie znów szczury sie pojawiły... Porażka. Zostawiłam sobie 6 dwu miesięcznych kurczaków, duże, piękne maluchy. Jeden padł bo dostał manto od dorosłych kur ale 3 dni temu zaginął mi kurczak w zamkniętym kurniku.... 8) Przeszukałam kurnik i nic. Dziś rano zaginął mi drugi kurczak, szlag mnie trafił i pojechałam po trutkę, - ostatnio jak wysypałam trutkę to szczury ją wyjadły i znalazłam 3 martwe szczury. Nie odpuszczę i tym razem. W kurniku na jajach mam kwokę a w wolierze w budynku obok mam 30 kurcząt. Więc muszę się szczurów wyzbyć zanim maluchy przeniosę do kurnika i zanim wyklują się te spod kwoki..

Suri 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2016-01-06, 18:52   

Jedna podpowiedź, nie zakładać na pułapki sera (to bajkowy zabobon), nawet jeśli zjedzą to się nie złapią bo ser jest zbyt miękki i mogą go łatwo ogryźć, skórka z chleba założona i wysuszona na haczyku może posłużyć na kilka razy, co do masła orzechowego i nutelli może z ciekawości spróbują, ale to na moje oko bardziej na miejskie gryzonie przyzwyczajone do grzebania w śmietnikach.
Topienie gadziny w wodzie jest również bardzo skuteczne, raz w robocie złapałam za takiego topielca w wiaderku z wodą w kwiaciarni blehh :D , chyba spróbuję z pastą w saszetkach :cisza: .

mirek_60
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-06, 19:02   

Suri napisał/a:
chyba spróbuję z pastą w saszetkach .
--dobry pomysł.Ale trzeba go trochę "dowartościować"inną substancją np.Toxan-em.Bardzo skuteczne.

Jolek 
STARSZY REDAKTOR

Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2016-01-08, 06:44   

Suri złapią się i na ser :d Trzeba użyć sposobu ;)
To nie sztuka zaczepić o haczyk i czekać na efekt. Ser czy inny produkt trzeba wręcz wcisnąć pod haczyk ale w takiej ilości aby coś pozostało pod blaszką. Gryzoń z haczyka potrafi ściągnąć przynętę natomiast zapach spod blaszki zachęca go do zdobycia przysmaku i to wtedy najbardziej rusza łapką. U mnie łapią się na pachnący pasztet.

SYMBA 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2018-10-06, 15:59   Re: Szczur i inne podobne gryzonie

Rocki napisał/a:
Wiecie może jak skutecznie pozbyć się szczurów?
Podejrzewam, że właśnie ten gryzoni zamieszkał w moim ogrodzie po sąsiedzku z moim psem, gdyż wokół budy pojawiają się coraz to nowe nory o dość sporych otworach. Wykorzystały zapewne to, że w okrasie letnim mój pies niechętnie śpi w budzie wybierając ganek, a psie jedzenie zawsze jest w pobliżu. Nawet znalazłem młodego szczuta, który się utopił w wiadrze z wodą.
A najgorsze jest w tym wszystkim, że dziś znalazłem odchody jakiegoś gryzonia w wolierze papug, tylko zastanawiam się jak by tam się dostał szczur gdyż oczka są chyba za małe żeby przez nie przeszedł, a nie widziałem, żadnej wyraźnej nory, jeszcze będę musiał poprawić sokolik...
Więc jak mam sie pozbyć szybko i skutecznie tych szkodników....??!! :/

Jeśli W domu zadomowi się kuna mysz szczur czy inny gryzoń to polecam http://www.gmg.net.pl/ods...orzy-p-149.html
Aby odstraszacz był skuteczny należ ustawić go po przeciwnej stronie miejsca którędy kuna wchodzi , tak aby miała swobodną drogę ucieczki

inspektor 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2018-10-06, 18:24   

Czy ten odstraszacz naprawdę działa, kiedyś kupiłem odstraszacz myszy i szczurów, ustawiłem go w szopie a na próbę sypałem wokół pszenicę, myszy nic sobie z odstraszacza nie robiły i kaźdej nocy pszenica była wyjadana, po tygodniu odstraszacz trafił do śmieci a zatruta pszenica sprawę zakończyła.

Odpowiedz do tematu