Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 20 Października 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie rasy papug mógł bym trzymać z rozellami
Autor Wiadomość
horst 

Województwo: Sląskie
Wysłany: 2007-09-14, 12:01   Jakie rasy papug mógł bym trzymać z rozellami

Witam wszystkich sredecznie :taniec:
Jakie rasy papug mógł bym trzymać z rozellami. bo słyszałem że lepiej nie tzymać ich z innymi gatunkami ale moje rozella są jeszcze młode i się nie rozmnażają. Prosze o odpowiedzi.
Rozelle białolice
Kanarek

mirass 
Egzotyk

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2007-09-14, 13:04   

horst, po pierwsze nie rasy tylko gatunki papug, po drugie zazwyczaj nie łączy się tych ptaków z innymi gatunkami papug, gdyż są to ptaki agresywne, jednak zależy to od charakteru danego osobnika. Potem możesz miec wyrzuty, że je z czyms połaczyłeś i straciłeś jakieś ptaki. Jeżeli woliera jest odpowiednio duża to na spód mogą iśc przepióry, przepiórki.

horst 

Wysłany: 2007-09-14, 13:10   

przepraszam za błąd ale ja mam w razie czego drugą wolierę ale mi by się podobało by były razem z innymi papugami ,a przepiórki już mam i czuwałbym gdyby były jakieś bitwy to bym je rozdzielił i dał do tej drygiej ,ale jak ich jest więcej w jednej to lepiej wygląda
Rozelle białolice
Kanarek

mirass 
Egzotyk

Wysłany: 2007-09-14, 13:12   

A może napiszesz jak duża jest ta woliera. Zawsze możesz spróbowac....

horst 

Wysłany: 2007-09-14, 13:31   

obydwie są wymiarów 2,5m/3m/3m (dł/wys/szer)
Rozelle białolice
Kanarek

Rocki 
Robert

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2007-09-14, 13:48   

horst, w ostateczności z rozellami możesz umieścić barabandy lub bergi, ponieważ są one podobnych rozmiarów co rozelle i mają z reguły pokojowy sposób bycia, jednak walki są nie wykluczone i w razie takiego problemu należy bezzwłocznie oddzielić ptaki.
Jeśli będziesz chciał rozmnażać oba gatunki papug to w wolierze muszą być 3 - 4 budki powieszone w różnych miejscach w wolierze (najlepiej jak najdalej od siebie an podobnych wysokościach). Ptaki również powinny być młode, w podobnym wieku i w tym samym czasie wpuszczone do wspólnej woliery, tak aby żadna z par nie zawładnęła wolierą, uznając ją za własne terytorium bo w takim przypadku będzie zapewne przeganiała wszystkich innych intruzów...
Jednak moim zdaniem łączenie różnych gatunków papug, zwłaszcza tych bardziej terytorialnych nie jest najlepszym pomysłem, jest to jedynie zachcianka hodowcy, który idzie na skróty... a może się to źle odbić na ptakach...

horst 

Wysłany: 2007-09-14, 15:18   

to jaj jednak kpie sobie jeszcze jenną parę pozelli ale do tej drugiej woliery ,bo to będzie chyba najleprze rozwiązanie. A jakie gatunki prponowalibyście rozeli poza białolicymi bo te już mam.
Rozelle białolice
Kanarek

mirass 
Egzotyk

Wysłany: 2007-09-14, 15:39   

Inne gatunki rozelli - jest ich dużo jak również odmiany barwne.

Rocki 
Robert

Wysłany: 2007-09-14, 15:39   

Co do rozelli to zależy od twojego gustu, z tych powszechniej dostępnych mogę polecić ci rozelle bladogłowe lub królewskie, które są dość proste w hodowli i są bardzo ładne, trochę trudniejsze w hodowli są żółtolice i słomkowe, ale są równie piękne...
Zawsze możesz kupić rozelle białolice w innej mutacji barwnej...

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 139 razy
Wysłany: 2007-09-14, 16:03   

Rocki, Nie mogę się stobą zgodzić,przez cały rok także w okresie lęgowym są razem : 1 para rozelli białolicej,4 pary nimf,10 par falistych,1 para świergotek seledynowych i 3 pary modrolotek .Latem odpoczywają w jednej wolierze ogrodowej razem z młodymi ryżowcami i zeberkami ,teraz doszły jeszcze 4 wróbliczki i wszystkie ptaki są spokojne,żyją bez awantur.
Zimą gniazdują w piwnicy 4x4 m ,budek jest więcej niż ptaków,wszystkie powieszone na jednej wys.Ponieważ mam te papugi od kilku lat,to zawsze pary wracają do swoich budek z poprzedniego roku.
Może moje ptaki są niewiarygodnie spokojne,ale nigdy nie miałam problemów z agresją,po prostu ptaki znają swoje miejsce i schodzą sobie wzajemnie z drogi,miejsca jest dosyć,budek i żerdek ,konkurencji o pokarm też nie ma.
Oczywiście nierozłączki,wróbliczki i pozostałe 2 pary rozelli gniazdują każde w odrębnych klatkach.
Oczywiście nie polecam na 100% takiego sposobu trzymania ptaków,wszystko zależy od ich charakterów,mnie się udało i latem mogę podziwiać wielogatunkową obsadę woliery

Rocki 
Robert

Wysłany: 2007-09-14, 16:08   

AL, ale ja nie powiedziałem, że trzymanie innych ptaków z rozellami jest nie możliwe, tylko, żeby później nikt nie płakał że ptaki się poraniły lub zadziobały. Lepiej dmuchać na zimne.
wszystko zależy od temperamentu i wielkości woliery...
I szczerze mówiąc sądzę, że mimo barku walk, ptaki psychicznie lepiej by się czuły we własnych prywatnych wolierach...

kopi 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2007-09-18, 09:38   

Wydaje mi się, że nie koniecznie by się lepiej czuły. Niektóre gatunki lepiej gniazduję w stadzie. Nierozłączki, faliste czy nimfy. Oczywiście w odpowiednio większej wolierze.
U mnie rozelle żółtolice czymam z 1 parą kóz i 2 pary nimf. Wolierka 3x1.5x2.5.
Bardzo ważne jest równoczesne zasiedlenie woliery towarzyskiej.

Rocki 
Robert

Wysłany: 2007-09-18, 14:45   

kopi, ale to u nie chodzi o gatunki stadne takie jak nimfy czy faliste, ale o gatunki terytorialne, które lepiej sie czuja gdy an ich terenie nie ma zbędnych intruzów...
Co do nierozłączek to faktycznie znacznie lepiej się czują w grupie, ale trzymanie ich z innymi niespokrewnionymi gatunkami papug nawet nie wchodzi w grę...

Odpowiedz do tematu