Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiony dziki ptak
Autor Wiadomość
ania tal 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Kwi 2008
Posty: 118
Wysłany: 2008-09-07, 20:19   

Ja lubię obserwować kowaliki,pełzacze, sikorki, mewy- jak zlatują się nad ranem na pobliskie budynki; te pospolite jak wrony i kawki- zwłaszcza w okresie wychowania młodych; zimą podglądam czyże, sikorki, grubodzioby, które odwiedzają mój karmnik; i ciekawostka- minonej zimy zaobserwowałam dzięcioła zielonego.
_________________
PTAKI SĄ JAK ANIOŁY - PIĘKNE I TAJEMNICZE
 
 
krycha 


Województwo: dolnyśląsk
Wiek: 29
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 28
Skąd: Szewce/wrocław
Wysłany: 2008-12-02, 09:01   

ja uwielbiam obserwować ptaki drapieżne, a szczególnie gołębiarza. Każdy jego atak, który zobaczę mnie cieszy, każde z nim spotkanie mnie cieszy.Gdy tylko o nim myślę poprawia mi się humor. Ale smutno mi kiedy "hodowcy" gołębi zastawiają na niego pułapki i uśmiercają go.
Jest ich mało, a to piękne ptaki. Dlatego apeluje o zaprzestanie takich działań, tym bardziej, że
jest on pod ochroną.
 
 
Pleszka 


Województwo: Mazowieckie
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-01-05, 19:04   

Kowalik, kos, pleszka oraz wszelkie duże ptaki które można obserwować kiedy szybują wysoko nad ziemią( bociany, żurawie) oraz drapole.
Kowalik? Obserwuję kowaliki na swoim podwórku od bardzo dawna i chyba dlatego tak bardzo je lubię.
Kos? Pięknie wygląda i pięknie śpiewa.
Pleszka? Podobnie jak kos.
A bociany i żurawie pięknie wyglądają kiedy szybują wysoko nad ziemią.
Drapole? Nie umiem tego uzasadnić. Cieszę się jak dziecko kiedy widzę myszołowa lub jastrzębia.
_________________
Każdy jest kowalikiem swojego losu.
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2009-01-05, 20:35   

Ja uwielbiam podpatrywać kuropatwy... Wszystko w nich jest świetne, są cudownym elementem krajobrazów naszych pół i łąk, szkoda że jest ich coraz mniej i ich widok oraz odgłosy są coraz żadsze :/ Potafią nieźle zaskoczyc i przestraszyć człowieka jak zrywają się całym stadkiem nagle niespodziewanie z pod nóg, fajny widoczek :D
_________________
marcinnn
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2009-01-05, 21:20   

Gdy nadchodzi wiosna to wypatruje kosy(ledwo świta a one już śpiewają).Później lubię obserwować wilgę jak przemyka między drzewami, jaskółki które w pogoni za robakami wpadają do domu a w upały studzą się w piwnicy.Całoroczne wrzaski i sygnały ostrzegawcze sroki i sójki przed drapieżnikami.Figlarne i cwaniakowate wróble.Dzięcioła który stuka w jesion. Cukrówki jak na jesionie wiją skromne gniazdko.Sikorki które skrupulatnie wybierają pająki z okien aby nakarmić dzieciaki które lęgną się w rurze.Szybowanie drapieżców których nie rozróżniam. A gdy nastaje wieczór (choć to nie ptaki) to wypatruję pare nietoperzy czy latają z przychówkiem. Szczygiełki ze swoim dżwięcznym głosikiem.Ogólnie to podziwiam wszystkie ptaki.
_________________
Jolek
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2009-01-05, 21:52   

mała epizodzik z kosem.A było to wiosną w niedzielę. Zostałam gwałtownie obudzona pracą maszyny na tartaku (ok 400 m od domu) przed godz 4:00. Takiego rznięcia piły jeszcze nie słyszałam.Pomyślałam ,że chyba będzie burza skoro tak dobrze słychać piłę. :x Wściekla na sąsiada,że w niedziele nie da pospać postanowiłam,że po południu z nim porozmawiam.Po paru godz. jak wstałam a tartak dalej pracował wyszłam przed dom.No i szczena mi opadła. :!: :?: Na samym czubku jesionu siedział i w najlepsze ,,rznął'' kos. Smiechu było co niemiara ale nie przespanych poranków też.Po dłuższym jednak czasie przypuszczam ,że nauczył się narmalnie śpiewać. :d :d :d
_________________
Jolek
 
 
krycha 


Województwo: dolnyśląsk
Wiek: 29
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 28
Skąd: Szewce/wrocław
Wysłany: 2009-01-06, 15:21   

JOLKU wydaje mi się że powinno być drapieżniki, a nie drapieżcy. ;)
_________________
ctrl,alt,delete i życie staje się proste :)
 
 
Direct.pl 


Województwo: Warminsko mazurskie
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-06-14, 18:31   

ja lubie wszystkie sikory(troche mniej bogatke), szczygle, ale najbardziej s.lazurowa!!!!
_________________
Zycie bez ptaków i natury jest dla mnie jak życie bez powietrza czyli brak życia!!
 
 
bigaczzz 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 11
Wysłany: 2009-06-26, 14:21   

Ja lubię wszystko co lata. Według mnie każdy ptak jest godny zainteresowania, gdyż swoim specyficznym zachowaniem, śpiewem czy wyglądem odróżnia się od ptaków innych gatunków.
Jednak moimi ulubionymi ptakami są te, które przez wielu zostały znienawidzone. A są to szpaki. Wielu przestało je lubić przez to że upodobały sobie ich czereśnie czy wiśnie. Ja zawsze mówię tak, czy aby napewno zjem wszystkie czereśnie? Z pewnością nie dlatego daje nie przeszkadza mi to ze czasem znajdę w połowie obgryzione owoce. Wiele zapomniało jak pożyteczne są to ptaki, ile szkodników potrafią wytępić. Dodatkowo zawieszona przeze mnie budka lęgowa na... czereśni cieszy się powodzeniem. W tym roku jedna parka odchowała czwórkę młodych. Dzięki budce mogłem się również przekonać, że prawdą jest to, iż szpaki potrafią naśladować śpiew innych ptaków. Mi zdarzyło się usłyszeć kilkakrotnie podczas obserwacji jak to samiec stojący na budce naśladował... kurę. Oczywiście lubię też kosy, których jednak jest u mnie mało.

A tutaj jeszcze zdjęcia w jakiej "symbiozie" żyje mój czworonóg i wróble, które czasem przylatują wyręczyć go gdy już nie chce się mu jeść.

Ostatnio zmieniony przez bigaczzz 2009-06-26, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13