Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 19 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzyby
Autor Wiadomość
Kamikazi 
Ptasia Patriotka

Województwo: Pomorskie
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-10-02, 21:29   Grzyby

Jako, że sezon w pełni... pochwalmy się swoimi znaleziskami! ;)

mateusz20 
Loża zasłużonych

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2007-10-02, 21:38   

Nareszcie jestem w swoim żywiole, jako młody grzybiarz z 6 letnim stażem, mogę się pochwalić, że już nie jeden okaz widziałem i nie jeden podniosłem. Z przezorności zbieram tylko grzyby z pianka. Naprawdę strasznie lubię zbierać kozaki. Które w moich okolicach występują nielicznie, za to maślaków jest u mnie zatrzęsienie. W tym roku przez krótki okres 3 dni po jednej godzinie nazbierałem 3,5 koszyka takie od zbierania ziemniaków. Natomiast w zeszłym roku przez tydzień uzbierałem 12 koszyków

Luśka 

Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2007-10-02, 21:50   

Och ... topic dla mnie :jupi: ;)

Kocham zbierać grzyby i jestem niepoprawnym nałogowcem ;)

U mnie rośnie zatrzęsienie maślaków, prawdziwków, podgrzybków, koźlarzy w różnych gatunkach, kurki, kanie i moje najukochańsze rydze :d

Mam komfort posiadania własnego lasu, więc grzyby można dosłownie kosić. Maślaki przestałam zbierać w ogóle, ograniczma się ostatnio do prawdziwków i rydzów, bo innych mam ... już dość :D

W zeszłym roku zrobiłam 118 słoików marynowanych, dwa duże kartony suszonych i obdarowuję gości ;)

Parę dni temu znalazłam prawdziwka giganta ... niestety nie uwieczniłam go na zdjęciu, a nadawał się jedynie na kompost, więc musicie uwierzyć mi na słowo, że miał ponad 0,6 kg , a średnicę kapelusza 24 cm :D

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-10-03, 08:38   

Czym się chwalić, mnóstwo grzybów rośnie u nas. Jak chodze i zbieram je, to ni eproblem o prawdziwki, kozaczki, czerwonaki, kurki, maślarze,kanie. Wszystkiego w brud.

Robert M. 

Województwo: Opolskie
Wysłany: 2007-10-03, 17:50   

W tym roku grzyby obrodziły ;) Jako ze w moich okolicach lasów nie ma to jezdze do czech (jakies 2-3 km) A tam To trzeba uwazac jak sie chodzi aby nie podeptać grzybów:D Maslakow jak wszedzie pełno. W tym roku rekord to prawdziwek 27cm średnicy, ale nie pomyślałem o wazeniu. W tym roku nazbierałem juz sporo, mama mi nawet powiedziałą ze jak przywioze jeszcze z wiaderko grzybów to mnie z domu wyrzuci :P

jakub 
HODOWCA PTAKÓW

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2007-10-03, 20:21   

Ja też zbieram grzyby, mieszkam obok bardzo plennego lasu.
Zbieram w nim maślaki, kozaki, prawdziwki, opeńki, podpinki, gąski, zajączki, siniaki, kurki rydze i zielonki.
Przez pół godziny koszyk po pyrach pelny.
Ostatnio zmieniony przez jakub 2007-10-15, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  

Ernest
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-04, 08:17   

Też bardzo lubię zbierać grzyby i nawetw lasku za mim oknem są co przez tyle lat było nieliczne pojawiłosię, ale wolę oczywiście wypady za miasto :P

jakub napisał/a:
pyrach

Pyry kojarzą mi się w ,,Włatczami Much" błagam bulwy :D

majawn 
Loża zasłużonych

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2007-10-04, 13:34   

Jakie bulwy! Pyry to prawidłowa regionalna nazwa ziemniaków tudzież kartofli. Niech żyją pyry! Pozdrowienia dla Wielkopolski :przytul: !
Maja
Ostatnio zmieniony przez majawn 2007-10-04, 13:36, w całości zmieniany 2 razy  

kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-04, 15:04   

A ja niestety nie umiem zbierać grzybów :/ Byłem na nich chyba raz w życiu. Natomiast jeść grzyby poprostu uwielbiam :!: Nawet niewiece jak bardzo. Mama musi je wyrabiac poprstu tonami :]

mirass
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-06, 15:14   

U mnie zazwyczaj nie rosły rydze, zazwyczaj było kilka sztuk a w tym roku masa, podobnie jak i innych grzybów. No i zaczynają sie opieńki, które rosną co roku chmarami koło mojego domu.

Luśka 

Wysłany: 2007-10-06, 17:26   

Ostatnio noce są wręcz lodowate i ... skończyły się szlachetne grzyby, przynajmniej na razie :(
Za to zaczął się wysyp gąsek i opieniek ;)

mirass
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-06, 19:06   

A u mnie nadal jest pełno borowików, koazków i brzezaków :D

Maze 

Województwo: łódzkie
Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2007-11-18, 18:09   

Gąski były, kurki były, prawdziwki maslaki kanie podgrzybki i reszta. Teraz zimno ale nie ma co smutać, zimno nie szkodzi uszom bzowym:) a czarnych bzów wszędzie pełno więc nie zaszkodzi poszukać, a nuz coś wyrosło:)
Z rarytasów w tym roku pierwszy raz znalazłam czarne kowale (czyli lejkowce dęte) , one nie wyrastaja co roku, ale sa świetne.

Luśka 

Wysłany: 2007-11-18, 20:15   

U nie gąski nadal rosną, ale w tym roku wyjatkowo mało zielonych :)

Łukasz23.

Wysłany: 2007-12-10, 10:20   

wczoraj udało mi się zrzucić fotki z telefonu na kompa i w związku z tym chciał bym się Wam pochwalić moim talentem fotograficznym :D oraz tym co udało mi się znaleźć w lesie To zdjęcia z grzybobrania najbardziej lubię zbierać te czerwone grzyby biało plamkowanie :P apetycznie wyglądają w zalewajce

Odpowiedz do tematu