Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
4 pory roku
Autor Wiadomość
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-03-14, 20:18   4 pory roku

:d zawitała już do nas pomału wiosna. Każdy z nas oczekiwał z niecierpliwością pierwsze ocieplenie. Przegląda ptaki, planuje zakupy nowych ptaków, oczekuje na wylęgi. Przystępuje do remontu wolier lub ich budowy. W sumie wiosna cieszy nas ale też jest najbardziej pracochłonnym okresem i od wysiłku naszego zależy jak bardzo będziemy cieszyć się przyrodą wokół nas oraz naszymi podopiecznymi.
:d ja bardzo cieszę się,że jak nigdy w poprzednich latach mam tyle kurcząt i bardzo lubię patrzeć na nie jak wypuszczam w słoneczne dni. Towarzystwo jest bardzo rozbiegane i ciekawe świata choć są też i małe ,, tchórze " nie odstępujące mamy.
Chętnie wbijam wzrok w ziemię i wypatruję jaki kwiatek budzi się do życia.
Przygotowując dziś grządki pod warzywa widziałam różne chrząszcze wygrzewające się w słońcu a w ziemi rożne pędraki-kury miały dziś ,,raj". Widziałam dziś też motyle ,,pawie oczka" co bardzo mnie zaskoczyło bo wiosną pierwsze jakie widywałam to były ,,cytrynki".[/b]

oznaki wiosny.JPG
Plik ściągnięto 16560 raz(y) 50,15 KB

kurczątka.jpg
Plik ściągnięto 16561 raz(y) 23,32 KB

_________________
Jolek
 
 
SERAMA 
OPIEKUN DZIAŁÓW
Jacek Grobelniak.



Województwo: Kujawsko-Pomorskie.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 469
Skąd: SKÓRZNO.
Wysłany: 2011-03-23, 15:11   
   Nr Tel.: 791-987-850


U nas też jest już wiosna.

001.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 578 raz(y) 163,91 KB

002.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 642 raz(y) 198,46 KB

003.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 625 raz(y) 180,76 KB

_________________
www.szpic-miniaturowy.pl

Mój temat w Spisie Hodowców:
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=12596
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-03-27, 21:21   

:d wiosna u mnie pokazuje już swoje piękne oblicze. Godzinami obserwowałam moje kurczaczki i kaczuszki jak wytrwale biegały za kwokami a potem w promieniach słońca wygrzewały się i brały kąpiel piaskową. Koty niedaleko od nich wygrzewały się w skrzynkach. Na działce leszczyna pięknie połyskiwała w słońcu swoimi pięknymi długimi kwiatostanami a pierwsze listki zaczęły rozwijać się na porzeczce czarnej. Oczywiście natknęłam się też na pierwszy kwiat chwastu leczniczego ,,podbiału pospolitego" oraz piękną kwitnącą kępkę irysu żyłkowanego. :d Nie obyło się też bez strat. Przez zmiany temperatury dzień/noc przemarzł dość mocno barwinek ale mam nadzieję,że odbije i zakwitnie.

w wiosennym słoneczku.JPG
Plik ściągnięto 16463 raz(y) 37,79 KB

podbiał pospolity.JPG
Plik ściągnięto 16462 raz(y) 36,91 KB

nie ma to jak w ciepłym słoneczku.JPG
Plik ściągnięto 16463 raz(y) 38,36 KB

irys żylkowy.JPG
Plik ściągnięto 16462 raz(y) 58,23 KB

czarna porzeczka.JPG
Plik ściągnięto 16462 raz(y) 25,36 KB

białe krokusy.JPG
Plik ściągnięto 16462 raz(y) 35,54 KB

zmarzniety barwinek.JPG
Plik ściągnięto 16462 raz(y) 66,61 KB

_________________
Jolek
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-03-30, 18:01   

:d jak na wiosnę przystało u nas też pokazały się bociany a najbardziej podobały mi się latające motyle ,,cytrynki". Oczywiście jak na marzec przystało do mojej kotki ustawili się w kolejce kocurki :diabel:: Gdzie bym nie spojrzała to w krzakach kot :D
_________________
Jolek
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2011-04-01, 05:06   

Jolek, piękne roślinki. Szczególnie te irysy;)Fajne są..
U mnie na razie "królują" głównie krokusy. Ale pewnie do pierwszych deszczy...
Chociaż żonkile już mają pąki, to nie długo one zaczną kwitnąć..

031.jpg
Plik ściągnięto 16414 raz(y) 56,39 KB

 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-04-01, 09:31   

:d te irysy są wdzięcznymi kwiatkami.Mam jeszcze bordową kępkę ale kaczki też zachwyciły się wiosną i je obskubały :lol: Można by powiedzieć ,że przez te ocieplenie wiosna nastała około 2 tyg. prędzej w porównaniu do zeszłego roku. Wczoraj zakwitły pierwsze żonkile i oczywiście maluchom już kolorek sie spodobał bo zaczęły je skubać :P ale puszkinia im chyba nie smakuje.
Jest coś co mnie bardzo zastanawia, co roku na dzikiej róży przybywa takich kłaczków z mchu. Nie wiem co za owady je budują.

żonkil.JPG
Plik ściągnięto 16398 raz(y) 23,63 KB

puszkinia.JPG
Plik ściągnięto 16398 raz(y) 29,33 KB

30.03 010.JPG
Plik ściągnięto 16399 raz(y) 50,46 KB

_________________
Jolek
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-04-02, 09:35   

A u mnie zakwitły fiołki . :d W zeszłym roku ich nie zauważyłam , a teraz są :d



Uploaded with ImageShack.us
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2011-04-02, 11:00   

Bianka one bardzo szybko się rozrastają (a raczej rozsiewają). U mnie zaczęło się od jednej "kupki" przyniesionej z polany pod lasem i posadzonej w ogródki. Dzisiaj jest ich już cały ogródek. Ale są tak wdzięczne, że nic z nimi nie robię, niech sobie rosną jak chcą i gdzie chcą;)
Jedyna wada to taka, że są nie pachnące. Na łąkach rosną takie pachnące, mają trochę większe kwiatki i chyba raczej rosną pojedynczo niż w takich grupkach,,,
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-04-02, 13:22   

:d one pachną. Kiedyś jak mieszkałam w bloku to taka mała kępusia wyrosła w żywopłocie. Dzięki temu ,że pachniała udało mi się ja zlokalizować. Pobiegłam wiec do lasu gdzie je widziałam w poprzednich latach i przyniosłam do skrzynki. Nie wiem od czego to zależy u nich ale zapach rozchodził się rano lub wieczorami albo przez parę dni nic. Stwierdziliśmy ,że to chyba zależy od ciśnienia powietrza. Teraz też je mam i rozsiewają je wszędzie mrówki . ;)
Dziś zaszalałam, nakupowałam rohinedondronów, magnolię gwieździsta i kamczatkę :d tego mi już chyba kury z kaczkami nie zjedzą
_________________
Jolek
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-04-07, 13:40   

:jupi: w sadzie już wiosną zapachniało i jak brzęczą owady swoim basem- jak z filmu ,,Rój". Niezawodnie jak co rok pierwsza zakwitła u mnie morela.Piękny widok ,długo wyczekiwany a nieopodal forsycja.Dobrze ,że jak na razie wiosna jest ciepła bo moje maluchy biegają jak nakręcone po całej działce, wszędzie ich pełno :diabel::

drzewko moreli.JPG
Plik ściągnięto 16304 raz(y) 58,83 KB

_________________
Jolek
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-05-12, 07:45   

:d :d :d są , SĄĄĄ jaskółki. Nie wiem co to za gatunek i nie maja u mnie gniazd ale co roku fruwają wokół mego domu. Jest parka :d . Nieraz za muchą potrafią wpaść do domu a najbardziej to lubią odpoczywać na wiszącym kablu w piwnicy przy wejściu.Widocznie w upał odpowiada im ten chłód piwniczny. Godzinami mogłabym oglądać te ich śmiganie i zwroty w powietrzu. Nieraz ma się wrażenie że rozbiją się o ścianę a tu zwrot i płynnie w dół lub górę :D
Jestem też ciekawa czy wieczorem pokaże się para nietoperzy. Słyszałam,że przy budowie autostrady stary dom w którym przebywały został wyburzony. Szkoda by było aby opuściły swój rewir. ;)
_________________
Jolek
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-05-12, 13:38   

U mnie niestety jaskółki są od dawna . Upatrzyły sobie kurnik kurcząt , i wlatują tam drzwiami jak otworzę , lub wywietrznikiem pod sufitem .Co roku jak już miały młode , to przestawało być pięknie :( Atakowały wszystko . Nas , psy , koty i kury . Leciały nisko nad głową , i uderzały w głowę skrzydłami . W zeszłym roku wpadły za mną do sklepu spuścić mi łomot :wink: W tym roku postanowiliśmy nie pozwolić im na budowę gniazda , i co przez dzień ulepią , to im wieczorem zrzucamy .I tak już drugi tydzień , a one się nie wynoszą . Tak że ja osobiście nie mam powodu do radości :hmm:
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2011-05-12, 17:03   

BIANKA1, nie rozumiem Twojego postępowania. Nie uwierzę w to, że są aż tak uciążliwe i stanowią tak wielkie zagrożenie dla Twojego życia.
Jestem "zwolennikiem" jaskółek, wszędzie pomagam im przy budowie gniazd, mocując np. elementy ułatwiające budowę gniazd. W całym gospodarstwie rok temu było u mnie zajętych 14 gniazd dymówek i 19-20 oknówek. Nie stwarzają problemów i nie atakują ludzi bez powodu. Ptaki mają bardzo dobrą pamięć, więc na pewno ataki na Ciebie spowodowane są Twoim postępowaniem wobec nich.
Nie wiem czy wiesz, ale jaskółka dymówka jak i oknówka, w Polsce objęte są ścisłą ochroną gatunkową, więc w Twoim przypadku niszczenie ich siedlisk i gniazd jest zakazane.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-05-12, 17:45   

adrian_lasek , są bardzo uciążliwe . Jak budują gniazdo i wysiadują , to jest ok . Kiedy karmią , i kiedy młode uczą się latać , w rodziców wstępuje furia . Miałam w tym pomieszczeniu w zeszłym roku w kojcu około 100 kurcząt . Małych . Były silki , białoczuby , czubatki , sułtany . Wytłukły mi prawie wszystkie . :( Białoczuby do zera . Nie został ani jeden . Latały tuż nad podłogą , a kurczęta w popłochu wpadały na ściany . Szczególnie mnie nienawidziły . Nie mogłam wyjść na podwórko . Musiałam chodzić z kijem i sie oganiać . Mimo to pozwoliłam im wyprowadzić 2 lęgi . W tym roku niech sobie zakładają gniazdo gdzie indziej :hmm: Mają inne pomieszczenia . Nie muszą właśnie tam .
Zeszłoroczne maluchy



Uploaded with ImageShack.us

ps . Nie wolno niszczyć gniazd w czasie lęgu . One ledwie zaczynają budowę gniazda.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

Ostatnio zmieniony przez BIANKA1 2011-05-12, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-05-12, 17:47   

:d BIANKA1 ja Ciebie rozumiem i nie mam nic przeciwko temu aby likwidować na bieżąco gniazda które są budowane w miejscu do tego nie przeznaczonych.
Te dzioby są strasznie głodne, widocznie rodzic był w pobliżu :)



adrian_lasek według mnie to nie jest niszczenie siedliska tylko zniechęcenie ich do budowy gniazda w nieodpowiednim miejscu czyli w kurniku dla kurcząt a tym samym niedopuszczenie do wprowadzenia chorób ptaków dzikich do środka . Inaczej by się sprawa miała gdyby w gniazdach były jajka to wtedy powiem,że jest to działanie szkodliwe dla ptaków.
_________________
Jolek
Ostatnio zmieniony przez Jolek 2011-05-12, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30