Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 25 Lutego 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Gołębnik jako woliera dla papug??
Autor Wiadomość
Darkstom 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2012-06-26, 06:36   Gołębnik jako woliera dla papug??

Witam jestem tu nowy i chce się do was zwrócić z pytaniem czy gołębnik na strychy w nieocieplanym budynku nada się jako woliera całoroczna dla papug? Gołębnik znajduje się nag murowanym garażem i jest nie ocieplony anie nie ogrzewany, tak więc zimą panują tam niskie temperatury, ma wymiary 2x3x1,8(szer. dł. wys.) znajduje się w nim jedno okno centralnie umieszczone od strony zachodniej o wymiarach 1,5x1,5m.

1)I tutaj moje pytanie czy mogę tam trzymać faliste i nimfy na początku, a z czasem może i inne ptaki?
2)W miejscu okna na lato chciałbym zrobić taką klatkę montowaną na ścianie by ptaki mogły wylatywać na zewnątrz pomieszczenia.
3)Czy pomieszczenie mam ocieplić styropianem od dachu i ścian by było coś w nim cieplej albo takie w zupełności wystarczy?
4)Ile ptaków w takim pomieszczeniu można trzymać maksymalnie?

z góry dziękuje za odp.

AL 
Admin Alicja Pańka

Pomogła: 157 razy

Wysłany: 2012-06-27, 17:44   

Darkstom,
1. razem tylko te 2 gatunki
2.Może być ale musisz także na okno- szybę dać siatkę na zimę, okno od zachodu więc za dużo światła naturalnego nie wpada, zimą powinno być dodatkowe oswietlenie
3.Możesz dać styropian al ptaki nie mogą mieć do niego dostępu bo go zeżrą, tu nie problemem bedzie niska temp. zimą ale gorąco latem - dach jest jaki ?
4. max 20-24 ptaki
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

Darkstom 

Wysłany: 2012-06-27, 19:33   

Dziękuje za odp :)

Dach jest pokryty papą bezpośrednio położoną na deski, tak wiec w ciepłe dni nie da się tam wytrzymać... Dziś robiłem tam małe porządki i tak to przemyślałem ze lepiej będzie jak w przedpokoju gdzie jest dużo światła zrobię wolierę z starej szafy o wymiarach 180X170x60. Tylną ścianę wytnę i położę siatkę tak samo zrobię z drzwiami, z szafy zostanie tylko obudowa.
Mam nadzieje ze takie pomieszczenie wystarczy dla 2 par falistych i pary nimf. Bo raczej więcej tam się nie da upchnąć :)

Odpowiedz do tematu