Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sikorki
Autor Wiadomość
collie 


Województwo: Polska
Wiek: 32
Dołączyła: 07 Cze 2008
Posty: 135
Wysłany: 2008-06-28, 18:04   

u mnie w tym roku w budkach gniazdowały jedna para sikorek modraszek i jedna bogatek,oraz 3 pary wróbli,kopciuchy zaczeły "remontować"stare gniazdo ale się rozmyśliły,fakt,ilość wróbli drastycznie zmalała,ale dlaczego?

[ Dodano: 2008-06-28, 18:09 ]
a otwór wlotowy ma u mnie z tego co pamiętam-28 mm
 
 
klaudzia 


Województwo: małopolskie
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-11-04, 10:18   

a u mnie na balkon od kilku juz zim przylatuja sikorki :)
tylko ze w tym roku zaczely rozdziobywac pudelko po pizzy, nie mam pojecia po co to robia bo oni nie zabieraja nigdzie tego co rozdziobia ani nic
sa nawet tak sprytne ze sie zamieniaja co jakis czas :| zglupialam troszke bo zaczelam sie temu przygladac i nic nie rozumiem :D
zrobilam im nawet zdjecie hehe
moze ktos wie jak im moge 'pomoc' bo chyba czegos chca :) ))

pozdrawiam!

PB042553a.JPG
oto zawzieta sikorka :)
Pobierz Plik ściągnięto 404 raz(y) 59,71 KB

 
 
Gulda 



Województwo: Małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-04, 11:50   

Z pewnością szukają czegoś do jedzenia , wywieś im słonine albo rozsyp ziarno.
Ostatnio zmieniony przez Gulda 2008-11-04, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2008-11-04, 11:53   

Najlepiej nie zostawiaj takich rzeczy,które moga im zaszkodzić.Polecam wysypanie słonecznika ale to jeszcze za wczesnie bo mrozów nie ma a i drobnych owadów dużo znajda na korze drzew.
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
klaudzia 


Województwo: małopolskie
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-11-04, 12:57   

slonina wlasnie zawsze wisi na galezi ;) ) wiec dlatego zastanawiam sie czego szukaja :) i po co rozdziobuja ta tekture i w zaden sposob jej nie wykorzystuja :)
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2008-11-04, 17:51   

Dokarmianie ptaków powinno rozpocząć się wtedy, kiedy nadejdą mrozy, które utrzymują się przez większą część dnia. O takiej porze (teraz) nie powinno się dokarmiać żadnych ptaków, tym bardziej, że pogoda jak na listopad jest ładna, a temperatury wysokie.
 
 
ania tal 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Kwi 2008
Posty: 118
Wysłany: 2008-11-21, 19:08   

Ja wywiesiłam za oknami w pracy słoninkę. Sześć plastrów. Nie musiałam długo czekać na efekty. W tym roku to sikor jest bardzo dużo. A jutro wystawiam karmnik za okno mojego pokoju. Orzechy przygotowane więc mogę zacząć dokarmiać. Pozdrawiam.
_________________
PTAKI SĄ JAK ANIOŁY - PIĘKNE I TAJEMNICZE
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2008-11-21, 19:37   

adrian_lasek napisał/a:
Dokarmianie ptaków powinno rozpocząć się wtedy, kiedy nadejdą mrozy,


zgadzam się z adrianem,nie powinno się dokarmiać ptaków jeżeli mogą sobie znaleźć pożywienie.ja osobiście wywieszam słoninę gdy na dworze jest -15°C.
nie radzę wywieszać jedzenia blisko domu.będą siadać na parapetach i zanieczyszczać odchodami.miałem takie właśnie doświadczenie.
można wywiesić twardą skórę żeby przyzwyczaić sikory do miejsca.
 
 
krycha 


Województwo: dolnyśląsk
Wiek: 29
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 28
Skąd: Szewce/wrocław
Wysłany: 2008-12-05, 14:38   

Ja niedokarmiam ptaków, bo w ten sposób je rozleniwiamy,a jedzenia póki co mają pod dostatkiem (głód im nie grozi) ;)
_________________
ctrl,alt,delete i życie staje się proste :)
 
 
michalina_12 


Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 27 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-12-27, 18:53   

A ja mam takie pytanie... Znajomy Belg pytał mnie ostatnio czy w Polsce można kupić sikory lazurowe?? bo do jego woliery "włamał" się kot i zjadł m. in. właśnie parkę sikor lazurowych, a w Belgii są one dość drogie... Nie wiedziałam jakiej odpowiedzi udzielić bo gdzieś czytałam że to gatunek rzadko spotykany u nas. Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na to pytanie -czy w Polsce można kupić sikorę lazurową?
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2008-12-27, 20:48   

W polsce sikory lazurowe sa rzadkoscia,nie spotkałam sie jeszcze z tym gatunkiem.Poza tym jest objęty scisła ochroną i nie wolno ich przetrzymywac w niewoli jak chyba wszystkie występujace w polsce ptaki.Na takie trzymanie trzeba miec zgode ministerstwa srodowiska.
Dlatego raczej nie znajdziesz tu nikogo kto by te ptaki hodował:)
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
mysza 



Województwo: pomorskie
Wiek: 66
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-02-08, 17:46   sikorki

Witam,
Jestem "świeżynka" na forum i laik, jeśli chodzi o latające stworzenia. Od 2 lat "prawie" mieszkam na wsi. Spędzam tu większość roku. Ogród przylega do niewielkiego lasu, a w ogrodzie jest naturalny staw. Przez okrągły rok widzę więc sporo ptactwa. Na tarasie przybiliśmy do słupa karmnik a na drzewach w ogrodzie wiosną ub. roku zawiesiliśmy 2 budki lęgowe. Do karmnika zlatuje mnóstwo ptactwa, głównie sikorki. W tym roku, od kilku dni widzę, że do karmnika podfruwają troszkę inne sikorki. Są dużo drobniejsze, i nie do końca chyba wybarwione. Mam wrażenie, że pokryte są bardziej puchatymi piórkami. Czy jest możliwe, aby o tej porze roku były to młode sikoreczki?

A tak na marginesie to dodam, że przylatują na okrągło sójki, rudzik (nie dalej jak wczoraj siedział na tarasie), oczywiście zdarzają się wróbelki a stałym gościem jest dziwny ptaszek, którego nie znalazłam w podręcznym atlasiku ptaków - ma charakterystyczną czarną kreskę pod okiem, która ciągnie się aż na łepek. Nad stawem, każdego roku para kaczek wije sobie w sitowiu gniazdo i wysiaduje jaja. W ub. roku było jedno młode.
Będę wdzięczna za podpowiedź w sprawie sikorek i tajemniczego ptaszka z makijażem.
Pozdrawiam
Mysza
_________________
Mysza
 
 
ania tal 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Kwi 2008
Posty: 118
Wysłany: 2009-02-08, 20:10   

Jeśli chodzi o sikorki to napisz coś więcej, np.: jakie kolory dominują. Modraszki są mniejsze i stroszą piórka więc może to one. A ten tajemniczy ptak to może być kowalik. Podaj jakiś szczegół. Pozdrawiam.
_________________
PTAKI SĄ JAK ANIOŁY - PIĘKNE I TAJEMNICZE
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2009-02-08, 20:18   

Witaj mysza!
Tak sobie patrzę na różne sikory w atlasie i S. bogatki dość podobna jest Sikora sosnówka, Parus ater. Ale to tylko domysły na podstawie tego co napisałaś. Spróbuj znaleźć sobie zdjęcie sosnówki i porównaj.
Co do drugiego ptaszka to sprawa jest zupełnie beznadziejna bo na podstawie tak skąpych danych trudno pokusić się nawet o "gdybanie" co to mogłoby być.
Dość częstym gościem karmników bywa także Kowalik Sitta europaea.
Ma czarną kreskę ale biegnącą przez oko.
 
 
ania tal 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Kwi 2008
Posty: 118
Wysłany: 2009-02-08, 21:15   sikora

Proszę o identyfikację. Czy to sikora uboga czy czarnogłówka?

P2061052.JPG
Plik ściągnięto 6922 raz(y) 77,69 KB

_________________
PTAKI SĄ JAK ANIOŁY - PIĘKNE I TAJEMNICZE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15