Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 10 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-10, 00:51
Akwarystyka
Autor Wiadomość
Jedwabek 
Młody Hodowca

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-09-26, 15:33   

Wiolka, Karmię je karmą w płatkach roślinną , Zero roślin ponieważ mam za słabe światło na rośłinki :( , 2x30 Wat , 30 % pomyliło mi się miało być stopni , Molinezje ,1 górami ,Glonojada i kosiarkę.
Zapraszam :D
https://www.facebook.com/...77401878?ref=hl
:) http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=28289

Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2014-09-26, 23:27   
   Nr Tel.: 502046599

Jedwabek napisał/a:
za słabe światło na rośłinki , 2x30 Wat
pisałem co można trzymać :) więc warto spróbować, za kilka zł kupić niewielką ilość mchów :) nie trzeba ani specjalistycznego podłoża, a można fajnie zaaranżować :P
Trzódka Ulvhedina

Wiolka 
Wiolka

Województwo: podlaskie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-09-27, 00:58   

Czy ja wiem czy to światło aż takie słabe? można utrzymać wiele mniej wymagających roślinek(o tym była mowa wcześniej) a jak pisał wcześniej kolega mchy naprawdę super się prezentują w akwarium,wystarczy je przywiązać np.za pomocą żyłki odrobinę do kamienia czy korzenia i w niedługim czasie fajnie go obrasta dając dodatkowo schronienie dla maluchów-druga sprawa płatki -to za mało jako pokarm :/
Polecam stronki:
1 akwarium.info.pl
2 www.Domowe-Akwarium.pl
3 Poradnik Sery-Zdrowe ryby w akwarium-ale jak?
Każdy znajdzie tu coś dla siebie ;)

Jedwabek 
Młody Hodowca

Wysłany: 2014-09-27, 12:16   

Dzięki wam wielki :D a jakie mchy bym mógł trzymać u siebie ?

Wiolka 
Wiolka

Wysłany: 2014-10-18, 14:57   

Mchy to wdzięczne roślinki i mało wymagające-mech prawie każdy ma podobne wymagania ;)
Odnośnie mchów... może ktoś posiada ich nadwyżkę chętnie przyjmę ;) roślinki również ;)

Wiolka 
Wiolka

Wysłany: 2014-10-20, 09:06   

Czy ktoś pomoże mi w wyborze kotnika z jasnego (przeźroczystego)plastiku nie z siatki,dwu-trzy komorowego? problem w tym ,że z małymi dziurkami dla krewetek-no i żeby miał przynajmniej z 20cm może i więcej :pomocy:

Jedwabek 
Młody Hodowca

Wysłany: 2014-10-31, 07:55   

Witam wszystkich czy gupiki po narodzinach zostaną zjedzone przez starsze rybki(dorosłe gupiki) "

Wiolka 
Wiolka

Wysłany: 2014-10-31, 10:08   

TAK :/ nawet przez matkę ,ale jak masz dobrze ,,zarośnięte" akwarium i dużo kryjówek zawsze coś zostanie...jeśli nie -to zakup kotnik lub włóż butelkę do akwarium -będzie jako kotnik(dziurki ..małe...można porobić igiełką nagrzaną nad ogniem-trzymaną oczywiście w jakichś kombinerkach ;) ) Jak zrobić taki kotnik z butelki plastikowejznajdziesz w internecie ;)

Jack Sparrow 
Jacek

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2014-10-31, 16:10   

...a to zależy, z reguły tak się dzieje, ale ja mam zbiorniczek w ktorym mam kilka pokoleń gupików i zadnemu nie wpadło do głowy się pozjadać. Co prawda zrobiłem małe eksperyment, wpuściłem do akwarium trzy pokolenia rybek z innych zbiorników. Teraz pływają ich dziesiątki, na bieżąco część dorosłych wyławiam a cała reszta żyje w przyjaznej komitywie.
Wiolka jednak ma rację, żadna z rybek choćby z natury miała być roślinożerna nie pogardzi małym wylęgiem ale probować warto :d

Paulo Coelho

Wiolka 
Wiolka

Wysłany: 2014-11-02, 22:20   

Posiadam szyszki olchy,liście dębu(z własnego lasu) oraz suszoną dynię hokkaido(przysmak krewetek) ;)
Chętnie zamienię na mchy i roślinki-wolne od glonów i ślimaków ;)
Czy koś hoduje kraba tęczowego?chciałabym się troszkę ta temat tego stworzonka dowiedzieć :pomocy: ;)

KamilM 
Hodowca drobiu

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2014-11-30, 20:29   

Witam!
Chciałbym się pochwalić moim nowym, drugim akwarium, które posiadam. :) . A więc krótki opis. Akwarium kupiłem na allegro :) , cena tego akwarium wynosiła 222zł :) akwarium to ma pojemność 72l, wydaje mi się, że za taką cene warto było kupić to akwarium wraz z gratisami (karma,siatka na ryby,tapeta,żwirek,termometr,filtr,grzałka). Napiszcie co sądzicie o mojej decyzji :) Wcześniej, jakieś 2 mies. temu kupiłem akwarium 25l, ale już po miesiącu to akwarium wydało mi się za małe, więc zakupiłem większe :) . Teraz w tym małym akwarium rozmnażam bojowniki, a duże dopiero zapełniam rybami :D .W chwili obecnej posiadam: 2 czarne molinezje 1:1,białą molinezje samice i żołtą molinezje- samiec,1 różowe danio,1 brzankę sumatrzańską, tęczanki neonowe 1:1,glonojad zbrojnik.To było akwarium 72l, a w 25l trzymam bojowniki syjamskie 1:1 i 6 małych głupików w kotniku :)

Pozdrawiam gorąco :D

KamilM

Jedwabek 
Młody Hodowca

Wysłany: 2014-11-30, 23:35   Akwarium

W końcu wyczyściłem akwarium 240l :D Woda jeszcze się nie wyklarowała ale jest okej :D Nowa Świetlówka Colour-Lite Dzięki niej woda Ma taki jak by landrynkowy kolor .Mam nadzieję że Roślinki będą dobrze rosły . Druga dobra wiadomość to jedna z molinezji okociła się dając na świat około 50 Maluchów przewaga koloru to szary :) i o to mi własnie chodziło lubię taki kolorek :D . Małe Akwarium a W nim Żarówka energo-oszczędna i widać efekty :D muszę przesadzić trochę roślin do dużego Akwa. No i jeszcze Za jakiś czas je Wyczyścić :D czekam jeszcze na 5 samic wyglądają jak by miał za nie długo urodzić zobaczymy :D
Ostatnio zmieniony przez Jedwabek 2014-11-30, 23:36, w całości zmieniany 1 raz  

Jack Sparrow 
Jacek

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2014-12-01, 15:39   

KamilM GRATULACJE zakupu im wieksze akwarium tym słowo akwarium nabiera innego znaczenia. Dla mnie zbiornik może nazywać się akwarium jeśli ma conajmniej 120 l ale sam kilkanascie lat temu zaczynałem od 79 l, trzymając pyszczaki. Co do Twojej gromadki, hm większość klientów którzy przychodzą do sklepu właśnie lubi jak w zbiorniku jest kolorowo i wielogatunkowo. Z czasem zaczynają kierunkować swoją hodowlę i upodobania, co do jednego albo dwóch gatunków w zbiorniku. Ty zdecydowałeś się na część żyworodnych jakimi są molinezje, masz też szybką brzankę i wszędobylskie tęczanki, potomstwa się raczej nie dochowasz, chyba że na to nie liczysz. Brzanka sumatrzańska wygląda super w stadzie conajmniej kilka sztuk, tęczanka z kolei tubi duże zbiorniki, ale 75 l jest takim minimum. Decydując się na zestawienie rybek w zbiorniku warto prześledzić ich upodobania, i to nie tylko co do żywienia czy temperatury. Molinezja np. lubi wodę ciepła, umiarkowana, lekko zasadową 7.0 - 8.0 pH, średnio twarda, twardą na poziomie 15 - 30 ºdGH , 7.0 - 8.0 pH a tęczanka 6.5 - 7.5 pH, 5 - 15 ºdGH a więc różnica jest, co nie znaczy że rybki nie będą dobrze się hodować, choć warto o tym pamiętać :d
Powodzenia!!!

Paulo Coelho

KamilM 
Hodowca drobiu

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2014-12-02, 17:32   

Jack Sparrow, Dziekuje.Ja hoduje rybki bo bardzo mi się podobają i daja mi satysfakcje, lubie sobie na nie popatrzeć, zaobserwować ich naturalne zachowania. :)

KamilM

Tomek 
Miłośnik Ptaków

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2015-01-24, 21:52   

Nareszcie akwarium (240l) gotowe :) Jak wam się podoba??

Odpowiedz do tematu