Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 14 Października 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-10, 00:51
Akwarystyka
Autor Wiadomość
Jack Sparrow 
Jacek

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2015-01-24, 22:04   

Ładne, bardzo ładne, w końcu nie ma to jak zbiornik z żywymi roślinami :d
Powiedz ten plakat przyklejony jest od zewnatrz prawda?

Paulo Coelho

Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2015-01-24, 22:17   
   Nr Tel.: 502046599

Ten plakat tylko psuje wizerunek. To coś na tym czymś jest zbyt duże, spłaszcza całe akwarium. Ale ładnie czysto :)

Ps. klejąc tło najlepiej posmarować płynem do naczyń, i mocno wygładzać np. linijką lub ekierką w kierunku krawędzi wtedy ładnie te pęcherzyki się wyciąga ;)
Trzódka Ulvhedina
Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2015-01-24, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  

Tomek 
Miłośnik Ptaków

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2015-01-24, 22:28   

Jack Sparrow, Dziękuję. Tak jest przyklejony od zewnątrz :) Ulvhedin, Dziękuję za uwagi :)

Jack Sparrow 
Jacek

Wysłany: 2015-01-24, 23:03   

Własnie chciałem o tym naklejaniu plakatu napisać, a najlepiej jesli nic nie masz na tylnej ścianie przyczepionego, przykleic tło od środka. Ewentualnie czarne lub niebieskie tło, klejone na zewnatrz na mokro z folii samoprzylepnej. Ozdoba maja być żywe roślinki, plakat wtedy jest zbyteczny ;)

Paulo Coelho

Peters89 

Wysłany: 2015-02-04, 11:10   
   Nr Tel.: 602 194 709

Witam wszystkich akwarystów :)

czy może ktoś z Was hoduje pawiookie? Ja planuje założyc akwa właśnie z nimi i prosił bym o jakieś spostrzeżenia lub sugestie odnośnie tego gatunku.

Pozdrawiam Piotr

waldi 1979 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2015-02-04, 13:27   

Witam.@ Peters 89 miałem kiedyś pawiookie w 120 l akwa.Miałem tam 6 szt.Jak dorosły tak ok.10-15cm dobrała się para,która resztę ryb zamęczyła.Potem zgodnie żyła razem z glonojadem 25cm.Karmiłem je siekanymi dżownicami,siekaną szynką,(którą również zjadał glonojad i tak urósł).Jak były mniejsze ochotka i rureczniki.Po pewnym czasie para złożyła ikrę i przylepiła do konara.Glonojad zaczął tą ikrę zjadać,więc go chciałem wyłowić sitkiem.Samiec pawiookiej złapał za sitko i bronił ikry zaciekle.Ta ikra co została póżniej mi zapleśniała bądź obumarła.
Zapewne Ktoś z forum napisze Ci coś więcej o hodowli.POZDRAWIAM.

Peters89 

Wysłany: 2015-02-04, 13:48   

Dzięki za info, ja planuję akwa w granicach 300 bądź większe :) czekam na opinie innych hodowców pawiookich ;)

champion1 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2015-02-04, 23:17   

300 to takie absolutne minimum na parke,oczywiście bez towarzystw innych ryb

Peters89 

Wysłany: 2015-02-05, 09:32   

No ja już kilka for przeczytałem i zdania są podzielone ze zdecydowaną przewagą na 300+. Jednak są hodowcy którzy rozmnażają te ryby w zbiornikach 100-. Ale wiadomo najważniejszy jest dobrobyt i im większe akwa tym lepiej. Ma ktoś może fotki?

Jack Sparrow 
Jacek

Wysłany: 2015-02-05, 23:42   

Moje początki z akwarystyką to akwarium 73 l a w nim pływające dwie Pawiookie Red Oskar, kilka Pyszczaków i Glonojad. Każda wpuszczona nowa ryba (Pyszczak) od razu kończyła żywot, tym które pływały z nimi od początku nic nie groziło. Nastepne akwarium z Pawiookimi to 275l i dziesięc małych podrostków. Razem z nimi, pływały dwie Bocje, dwa Plecostomusy i Mystus.W ciągu 8 miesięcy same się "wyselekcjonowały" i zostały cztery sztuki. Nastepnie zamęczyły jedną i z trzech dwie dobrały sie w parę. Początkowo miałem drobny żwir. Kiedy dobrały się w parę, postanowiłem zmienic im wystrój. Dałem drobniutki piasek, na cząstkach lawy, i korzeniach umocowałem Anubiasy i Mikrozoria. Dno wyłożyłem matą i pokryłem płaskimi kamieniami i łupkami. Zrobiłem dużą grotę w jednym z rogów. I choć wszyscy piszą, ze te ryby wymagają zbiorników ok 400l a jeśli chcemy trzymać parę musi być odpowiednio większe 500-600l. Moje zaadoptowały się super i dwukrotnie złożyły ikrę. Kiedy zauważyłem że zachowują się inaczej, oboje czyszczą kamienie, podkopują, mniej jedzą, podniosłem o dwa stopnie temperaturę (z 26 na 28C) Po kilku dniach zauważyłem ikrę. Razem zgodnie ją pilnowały ale nie ryzykowałem i nastęonego dnia przeniosłem je do akwarium, tego 73 l, znapełninego wodą z dużego zbiornikam tak aby nie rózniło się wielce składem. Na poczatku młode Pawiookie karmiłem Nobil Fluidem JBL-a, następnie żywym cyklopem, nastepnie dafnią i artemią. W pierwszym tarle wyhodowałem ich czterdzieści kilka sztuk. Dorosłe karmiłem pokarmem żywym, ochotka, biale robaki, muchy, czerwone gnojaczki i dendrobena, granulatem mięsnym oraz oraz suchym w formie pałeczek. Z tego co wiem nie powinny być karmione sercem wołowym czy kurczakiem. Tłuszcz w takim mięsie nie jest przez rybę przyswajany i prowadzi do nadmiernego otłuszczenia i degradacji organów. Brudzi i otłuszcza też wodę.

Trzeba pamiętać że w momencie przygotowania do tarła, stają się agresywne i bałaganiarskie. Wszystkie nasze dekoracje w akwarium powinny być solidnie umocowane. Pod kamienie powinno wyłożyć się specjalną matę, w celu zabezpieczenia kamieni przed przesuwaniem i zabezpieczeniem szyb przed porysowaniem i ewentualnym stłuczeniem. Rybom należy zapewnić porządną filtrację i częste podmiany wody, ja to robiłem w ilości ok. 30%.
Powodzenia :wink:

Paulo Coelho
Ostatnio zmieniony przez Jack Sparrow 2015-02-05, 23:44, w całości zmieniany 1 raz  

champion1 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2015-02-06, 02:19   

Peters89 napisał/a:
Jednak są hodowcy którzy rozmnażają te ryby w zbiornikach 100-

To tak zwany Instynkt zachowania gatunku
Niegdyś stosowało sie to w większych hodowla w celu rozmnożenia trudniejszych w hodowli gatunków
Z dużych zbiorników ryby przenosiło się do małych o gorszych parametrach,co stymulowało ryby do rozrodu
gdyż w ciężkich warunkach przetrwają tylko najsilniejsze sztuki
dużo młodych = większe szanse na przetrwanie gatunku

Jack Sparrow napisał/a:
dziesięc małych podrostków

Osobiście uważam że w celu dobrania pary,taka ilość jest zbędna
a wręcz źle na nie wpływa
ja zazwyczaj dobieram z 3 sztuk (2 samce i samica) rzadko kiedy 4- 5 sztuk

Peters89 

Wysłany: 2015-02-06, 07:33   

Jack Sparrow a może kapitanie Sparrow? :D Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Znam przypadki karmienia sercami wołowymi, woda mętna i ryby nie chciały przystąpi do tarła... Myślę że 5 maluchów wystarczy do wyselekcjonowania pary ;) najgorsze jest brak dymorfizmu i rozróżnienie samca bądź samicy to jak wróżenie z fusów...

Pozdrawiam

aslain798 
aslain798

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2015-09-22, 19:42   
   Nr Tel.: 857164349

Mam pytanie czy ktoś z was hodował pielęgniczki ramireza chodzi mi o wymagania i charakter oraz o rozmnaźanie i ewentualnie ile par na 150 litrowe akwarium chcę stworzyć akwarium gatunkowe.

Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2015-09-23, 23:58   
   Nr Tel.: 502046599

aslain798 napisał/a:
pielęgniczki ramireza chodzi mi o wymagania i charakter oraz o rozmnaźanie i ewentualnie ile par na 150 litrowe akwarium

Więcej par może skutkować walkami o terytorium, walki mogą skończyć się śmiercią. Do rozmnażania potrzebują zakamarków i najlepiej mocno zarośniętego akwa, wyklucza to obecność ssąco-grzebiących, chociaż pilnie strzegą wybranego miejsca, każdy niepokój, stres grzebanie w czasie złożenia jaj /ikry/strzegą gniazda. jakichś specjalnych wymogów do bytowania nie potrzebują, jeśli chodzi o ikrę to musisz poszperać za info na stricte forach poświęconych rybom, zapomniałem ale sprawdź na bojownik.pl czy coś tam takiego :)
Trzódka Ulvhedina

JK1949 

Województwo: Łódzkie
Wysłany: 2015-09-24, 10:05   

aslain798, z pielęgniczkami to nie taka łatwa sprawa. Kiedyś miałem pielęgniczki z Tanganiki i dobrana para Księżniczek wybiła 8 szt. Naskalników pomimo sporego akwarium (150 l) i dużej ilości kryjówek. Ramirezki są chyba najłagodniejszymi pielęgniczkami ale rozród to dla nich poważna sprawa. Może też się zdarzyć że nie dobiorą się w pary i będzie spokój.

Odpowiedz do tematu