Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 29 Lipca 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Z czym trzymać kury.I jaka rasa
Autor Wiadomość
szymon1350 

Województwo: śląskie
Ostrzeżeń:
 3/6/9
  Wysłany: 2012-08-16, 21:52   Z czym trzymać kury.I jaka rasa
   Nr Tel.: ------------

Zakładam nową hodowlę kurek(nie wiem jaka rasa poradzcie) i nie wiem z kim je trzymać zastanawiam się nad perlicami .
ilość kur 2 samice-1 samiec
ilość perliczek 2 samice-1 samiec
Co myślicie poradzcie pilne. :) :) ;) :!: :!: :!: :!: :sciana: :?: :!:

Dawid;d . 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2012-08-17, 13:54   

Witam.
Odradzam trzymanie perliczek razem z kurami, chyba że nie masz zamiaru rozmnażać kur. Z własnego doświadczenia wiem, że perliczki potrafią mocno skaleczyć już większe kurczaki(małych kurczątek nie ruszają). Wieczorem kiedy wchodzą do kurnika zrzucają z wybranej grzędy wszystkie kurczaki oraz młodsze od nich perliczki. Bynajmniej u mnie tak jest. Są tylko dwie a to one robią najwięcej problemów i stwierdziłem że długo u mnie nie zostaną. Za to zarówno kury jak i perliczki żyją w zgodzie z kaczkami staropolskimi :) Także para jakiś gołębi nie robi zamieszania, chyba że są już dwie lub więcej.
Pozdrawiam :-)

szymon1350 

Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2012-08-17, 14:01   

Jeśli będe miał małe kurczaki będą trzymane osobno aż będą miały zacząć nieść.

szymon1350 

Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2012-08-17, 14:12   

A może przepiórki bażanty ????

Ale de gustibus non est disputandum

Suae quisque errare

jerzy030349 
Specjalista

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2012-08-17, 14:29   

szymon1350,
Ja w swej zagrodzie oprócz przedstawionego Twojego składu mam dodatkowo indyki i to w większych ilościach. Te trzy gatunki u mnie się znoszą bez większych problemów. Dla odchowu młodych mam wydzielony wybieg gdzie dorosłe nie mają dostępu.
Wybieg ma tu zasadnicze znaczenie. Na małym wybiegu ptaki staja się agresywne i wzajemnie walczą z sobą o dostęp do wybiegu.

szymon1350 

Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2012-08-17, 14:52   

CO MYŚLICIE NA TE PRZEPIÓRKI+KURY LUB BAŻANTY +KURY

Suae quisque errare

pitrus18 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2012-08-17, 15:04   

U mnie kaczki, gęsi, kury, perlice, indyki śpią w jednym kurniku, żyją na jednym wybiegu co prawda bez ograniczeń i wszystko żyje w zgodzie.

http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=12499

Życie bez pasji, to życie zmarnowane.

lolek9898 
Karolek

Wysłany: 2012-08-17, 15:11   
   Nr Tel.: 514227195

szymon1350, to zależy. Jeżeli bedziesz perliczki z kurami trzymał od małego to problemu nie powinno być. Jeżeli wpuścisz dorosłe kury do perliczek na jeden wybieg to mogą być małe walki. Ale z czasem jeżeli perliczki by zaakceptowały kury to potem już nie. Co do rasy to napisz czy masz duży wybieg czy mały?? I jakie kury Cię interesują ?? Rasy ozdobne czy bardziej ogólnoużytkowe??

"Przyroda bez człowieka bedzie życ, ale człowiek bez przyrody nie!"
-----------------------------------
Fan FIATA 125p (polska MOC)

szymon1350 

Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2012-08-17, 15:17   

Wybieg nie za duży nie za mały.Rasy ogólno użytkowe .Tylko to chce wiedzieć bo to co napisaliście było przydatne

Suae quisque errare

lolek9898 
Karolek

Wysłany: 2012-08-17, 15:28   
   Nr Tel.: 514227195

Na małe wybiegi nadają sie wyandotty.
Jeżeli masz w miere dobry wybieg to polecam: zielononóżki, leghorny,susexy, barneveldy, australorp lub alsteirer. Można by tak jeszcze długo wymieniać wymieniać. :D Ale te rasy co wymieniłem są zaliczane do ras ogólnoużytkowych.

"Przyroda bez człowieka bedzie życ, ale człowiek bez przyrody nie!"
-----------------------------------
Fan FIATA 125p (polska MOC)

Alembik 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2012-08-21, 07:12   

A czy można trzymać z kurami dwie gęsi? Chciał bym kupić i wiosną rozmnożyć. Ale chciał bym nieco zaoszczędzić kupując młode gęsi. Czy kury będą je dziobać? Czy raczej takie młode gęsi szybko wyrosną i nie będzie problemu? Wybieg mam duży, jest sporo młodych kogutów, ale nie są za bardzo agresywne, raczej wszystko jest spasione, przez moją matkę, która daje kurom jakieś smakołyki co godzinę :)

BDudek 
REDAKTOR

Wysłany: 2012-08-21, 08:26   
   Nr Tel.: 530 256 649

Alembik, Kury raczej gęsiom nic nie będą robić ale jak gęsi dorosną to może być problem.Ja tam mam wszystko w jednym kurniku wraz z gęsiami i nieraz widziałem jak gęś chwyciła kurę i jaj cały ogon wyrwała, ale było to przy karmnikach to pewnie przez to.A teraz to już nie najlepsza pora na młode gęsi.Ja je polecam choć mnie nieraz już pogoniły.Pozdrawiam.

Qsa 
REDAKTOR

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2012-10-01, 14:38   

Dziewczyna od której kupowałem Jerseye, przy dość małym wybiegu trzymała tam razem bażanty bananowe, królewskie właśnie Jerseye i Wyandotty. Woliera ma z 16-20 m2 i siatkę na 2 m wysokości, sprawdzę jak zrobiłem zdjęcie to mogę wrzucić.

U mnie kury od zawsze są razem z kaczkami. Jeżeli jakiś egzemplarz jest agresywny to jest obiad. Czy to małe kurczaki czy kaczki wypuszczam jak mają 1-2 tygodnie tylko jak jest ciepło i słonecznie na kilka godzin, i pilnuję przez 2-3 dni.
Jak miałem dodatkowo indyki też nie było problemu. Były zgodne. Tylko przy gęsiach wystąpił problem. W jednym roku kupiłem 3 małe gęsi kubańskie, na początku kaczki im dokuczały i dziobały, później jak już gęsi były ze 2 razy większe od kaczek nastąpił rewanż. Gęsi w nocy potrafiły zabić 2 kaczki, bijąc dziobami w głowę. Gęsi kur nie ruszały.

gwozd 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2012-10-07, 18:49   

Jeżeli chodzi o kury i perliczki to da radę ale perliczki będą żądzić ;) najlepszy kogut nie podskoczy perlikowi. Czasem zdaża się że perliczki gnębią kury, szczególnie młode. Większych problemów to nie sprawiało, mam duży wybieg, około pół hektara, podwórko a za budynkami ogrodzony sadek. Przez 4lata miałem 3 perliczki. Nie rozmnażałem ich ale jak samiec stracił samice stał sie tak agresywny że skończył jako posiłek dla psów. Kury dobrze zgadzały się z kaczkami piżmowymi i gęśmi garbonosymi. Gęsi z kaczkami też się dogadywały tylko na wiosnę samce walczyły. Wygrywał gąsior i trochę tępił kaczora. Perliczki które miałem wysiedziała kura, gęsi były spod kaczek. Raz miałe gęś którą wysiedziała kura i chyba myslała że jest kurą. Często wolała przebywać z kurami niż z innymi gęśmi.

fazka209 
fazka

Województwo: zachodnio-pomorskie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2013-02-06, 07:10   

Jeżeli chodzi o mnie to radziłbym parę kurek więcej aniżeli kurki plus coś innego bo niepotrzebny harmider w kurniku się zrobi . oddziel 2 gatunki jeżeli chcesz je mieć , jeżeli nie skup się na 1 będzie ci o wiele łatwiej utrzymać go .oczywiście to moja opcja dla ciebie

Odpowiedz do tematu