Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co roczne kwoczenie
Autor Wiadomość
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2010-08-29, 19:04   

Bianko u mnie też kury jeszcze kwoczą ,ale przenosze je do pomieszczenia bez gniazd posiedzą tam pare dni aż im przejdzie.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-08-29, 19:36   

Wiki01 napisał/a:
Bianko u mnie też kury jeszcze kwoczą ,ale przenosze je do pomieszczenia bez gniazd posiedzą tam pare dni aż im przejdzie.

Ja też przeniosłam do kurnika dla podlotków 2 kurki , i sie odkwoczyły . Przeniosłam trzecią , a ta siadła na ściółce jak posąg ;( Musiałam ją zabrać , bo podloty ja tłukły , a ona mała jest . Kolejną przeniosłam , to ta znowu tłukła podloty . No oszaleć można . :hmm: Niech siedzą . Jak jedna przestaje , to inna zaczyna i tak w koło .
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-08-29, 19:40   

Podobno jest jeszcze taki sposob, jak kurke zamknac w klatce/pomieszczeniu z podloga z siatki, zeby powietrze ja owiewalo od spodu. Podobno działa.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-08-29, 19:49   

szukam kurki, czyli plec zenska, najlepiej z cala szyja gola, ewentualnie z przodu z taka mala miotelka, i najchetniej biala, ale w sumie moglby byc i inny kolor bo bede krzyzowac zeby przejsc do bialego. chcialabym zrobic sobie showgirl, czyli silke goloszyjke na poczatek bo mi sie bardzo podobaja, oraz własna wymyslona krzyzowke z ciemna szyja:)
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
dagmaraD 


Województwo: Mazowieckie
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lut 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-08-29, 19:51   

Aj nawet nie wiecie jakie macie szczęście ja bym chciała mieć chociaż jedną kwokę, żadna mi nie zakwokała w tamtym roku miałam jedną mieszańca podobna do suseksa ale ona w tym roku nie powtórzyła chęci wysiadywania jaj , młode w tym roku z zeszłorocznych lęgów nie chciały wiec aby mieć młodsze nioski musiałam kupić , kupiłam 15 sztuk takich kolorowych klatkowych 10 tygodniowych to mi padło 7 jakieś chore były no nie wiem co jest z nimi ;( ;( ;( w przyszłym roku pewnie tez nie będę mieć kwoki a to taki fajny widok kwoka z młodymi , nie mówiąc o tym ze nie trzeba zużywać energii na inkubacje inkubatorem a później grzanie jeszcze 4 tygodnie lampa grzewcza , a kwoka ładnie je jeszcze prowadza po podwórku , bo jak są z inkubatora to trzeba je trzymać w jakimś kojcu , a one szybko brudzą i aby coś wychować to trzeba straszny nakład pracy ponieść, dlatego dziwi mnie ze macie taki problem z tymi kwokami , ja jedyne kiedy bym próbowała odkwoczyć kurę to kiedy np. chciałaby wysiadywać we wrześniu albo październiku. Nie wiem w czym jest problem że moje kury nie kwocza ale no trudno sama za nich tych jajek nie wysiedze :diabel::
_________________
Uwielbiam Kaczki PIŻMOWE
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-08-29, 20:25   

ShowGirlJa mam koguta białego , z całkiem łysą szyją i kurkę prawie białą ze śliniaczkiem . Dwoje ich dzieci mam i chyba będa prawie białe i sa z całkiem łysą szyją . W galerii kury są ich zdjęcia . ,Kurczaczka tez . Zgłoś się wiosną po jajka , chyba że chcesz teraz wysiadywać . Jajko jest jedno co 2 dni , ale nie wyślę pocztą . Możesz wpaśc przy okazji . Dorosłych nie dam , ale jajka lub pisklaka oddam po znajomości .

dagmaraD A próbowałaś kochinki i silki ? One siadają bardzo chętnie . Ja mam mixy kochinków i ciągle kwoczą . Jedna teraz wodzi perliczęta..
kogut

http://www.forum.woliera....php?pic_id=5789

kurczak
http://www.forum.woliera....php?pic_id=5977
Ostatnio zmieniony przez BIANKA1 2010-08-29, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-08-29, 20:30   

Bianko wiosną się zgłoszę, całkiem łysa szyja byłaby super. :) Teraz będę od mojej miksowanej kurki inkubować, ale tych jajek mam sporo więc wolałabym najpierw na nich przećwiczyć:)
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-08-29, 20:43   

U mnie jeszcze z tydzień temu było pięć kwok, czterem się znudziło a jedna dalej siedzi, w sumie to całe lato i jesień mam kwoki, tylko wtedy kiedy trzeba czyli wiosną brak chęci wysiadywania, mi pasuje żeby siadały już w marcu, ale co najwyżej jedna usiądzie najwcześniej dopiero pod koniec kwietnia lub w maju, dopiero potem wysyp kiedy już nie potzrebuje ;)
_________________
marcinnn
 
 
Grzegorz Hulanicki 


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 386
Wysłany: 2010-08-29, 21:04   

Kwoczenie jest zaraźliwe, wiec gdy pozwolimy jednej na wysiadywanie to po jakimś czasie będzie chciało wysiadywać więcej.
Ja to takie nadliczbowe kwoki zamykam na 2 dni w klatce bez jedzenia i picia. Jeśli im przejdzie po tym czasie to dobrze jak nie to powtórka. Ale moja klatka ma ograniczenia więcej niż 5 nie mieści się a ja mam ich 15.
 
 
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2010-08-29, 22:27   

Zgadza się ta metoda była kiedyś stosowana z dobrym skutkiem potem o niej zapomniano bo kury kwoczyć nie chciały, wręcz poszukiwano kwok .Mysle że metoda Grzegorza jest dobra i szybko przynosi efekty.
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-08-30, 00:18   

Bez przesady myśle że ta metoda podchodzi trochę pod znęcanie się nad zwierzętami, żeby tak pozostawiac je bez jedzenia a przede wszystkim bez wody... wystarczy je poprostu zamknąc w klatce i nie trzeba ich głodzić, tylko nie może być w niej żadnych gniazd i kurze przechodzi kowczenie, sam tak zrobiłem w tym rokui poskutkowało, tylko teraz nie mam aktualnie żadnych wolnych klatek bo we wszystkich są króliki i męcze się jeszcze z jedną taką zawziętą.
_________________
marcinnn
Ostatnio zmieniony przez 18marcinnn 2010-08-30, 00:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-08-30, 08:13   

Mnie jedna kobitka kazała wsadzić kwokę pod kosz , i polać ją zimną wodą :hmm: :hmm:
Wsadzałam do klatki , ale z wodą i jedzeniem . Jedna sie odkwoczy a inna nie / Przenosiłam na inne wybiegi i też różnie . Jednej przechodzi a inna siada w kąciku i siedzi dalej . To nawet nie o to chodzi , że sobie siedzą . Ale one chudną mi wtedy bardzo . A przecież nawet nie ma możliwości , żeby powiedzmy 6 kwok wodziło kurczęta , bo i gdzie . Teraz wodzą 2 , każda na innym końcu podwórka . No i na co tyle kurczaków .Wiosną to jeszcze obleci , ale we wrześniu ? Cały czas pada i te miesięczne chodzą takie pokurczone po podwórku .
No , jeszcze jest problem , bo mi kwoki zostawiają takie 8 - 10 tyg kurczaki , i co z nimi robic . Na dorosły kurnik i wybieg są za małe , a w jednym kurniku wszystkie nie chcą być . One nadal trzymają sie w swoich grupkach i w ten sposób w każdym wolnym kąciku mam kurczetą , a podwórko przed domem pełne jest smarkaczy .
Jak rozwiązujecie ten problem ?
 
 
marekka 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 42
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-08-30, 12:13   

BIANKA1, Powiem Ci że u mnie sąsiadka też robi to ca napisałaś właśnie kwoczącą kurę wrzuca do wody a później do koguta zamyka w klatce i mówi ze po dwóch dniach jeszcze kwoczy ale już nie siada i stopniowo jej przechodzi , Ja niestety w tym roku żadnej kwoki nie miałem żałuje strasznie no ale niestety kochinek ani jedwabistych nie mam , mam kilka lakenvelderów , susexów trochę towarówek ale nic z tego nie wiem czym to się ma że jedni maja wysyp kwok i maja nawet 10 na raz a inni dosłownie nawet jednej , bo chyba to nie jest tak że jak jest ich za dużo na podwórku to nie chcą wysiadywać
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-08-30, 12:46   

marekka, o widzisz czasami sąsiedzi mają niepotrzebne kwoki i warto zapytać czyby nie pożyczyli albo się wymienili za twoją nioskę, możesz nawet od nich wziąć jajka bo wtedy może potomstwo też odziedziczy instynkt kwoczenia, albo zainwestować i kupić silkę albo kochinkę.. możesz też spróbować zachęcić do wysiadywania robiąc gniazda w jakichś ciemnych dziurach i zostawiać kilka jajek
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-08-30, 12:59   

BIANKA1, polanie zimną wodą, moczenie w wiadrze - próbowałem tych metod bo wielokrotnie strasi ludzie mi o nich mówili i moge przyznać że ta metoda to tylko mit, który kompletnie się nie sprawdza... A jeszcze opropo tych kwok i kurczaków, to ja staram się nasadzić jak najwiecej kwok w jednym terminie, wczesną wiosną, a potem wszystkie kurczaki zbieram po wykluciu i daje pod jedną największą kwokę, ostateczny termin na klucie to u mnie maj czasem czerwiec, potem już nic nie rozmnażam i tym samym aktualnie mam na podwórku już same podrostki i wszystko już siedzi razem w kurniku ;)

U mnie w tym roku kwoczyły wszystkie kury które pochodzą z naturalnych lęgów ;)
_________________
marcinnn
Ostatnio zmieniony przez 18marcinnn 2010-08-30, 13:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13