Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Śpiew i nauka śpiewu kanarka
Autor Wiadomość
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-12-14, 19:13   Śpiew i nauka śpiewu kanarka

Kupiłam kanarka w sierpniu i do tej pory nie śpiewa :/ Zastanawiam się czy może być przyczyną to że kanarek nie został nauczony spiewu? Przypuszczam że jest to samiec gdyż raz na jakiś czas coś mu się wymksnie więcej niż zwykłe ćwir :D Czasami puszczam mu śpiew innego kanarka - reaguje na niego pręży się - i otwiera dziubek.
Ogólnie chodzi mi czy sa jakieś sposoby na naukę śpiewu czy lepiej zostawić ptaka w spokoju żeby nauczył się sam?
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-12-14, 19:22   

miniaszka napisał/a:
Przypuszczam że jest to samiec gdyż raz na jakiś czas coś mu się wymksnie więcej niż zwykłe ćwir :D

Często samice śpiewają prawie jak samce. Więc tu nie ma przypuszczeń.
miniaszka napisał/a:
Ogólnie chodzi mi czy sa jakieś sposoby na naukę śpiewu

Puszczaj nagrania i staraj się dowiedzieć jakiej jest płci.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-12-14, 20:02   

Cytat:
Puszczaj nagrania i staraj się dowiedzieć jakiej jest płci.

Nie jestem doświadczona w tych rzeczach ;) Nie za bardzo wiem jak można ocenić czy to samica czy samiec...
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-12-14, 20:09   

Poczytaj na forum. Popytaj tego od kogo kupiłaś.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-12-15, 15:35   

U Pana w zoologicznym byłam dzisiaj. Powiedział że to napewno samiec że bierze od doświadczonego hodowcy - i że w razie czego może mi wymienić. Powiedział też że to niemożliwe żeby ptak nie śpiewał gdyż jego rodzeństwo i inne ptaki w jego wieku dawno już śpiewają! :/ Bardzo go to zaintrygowało. Jak przyjedzie hodowca to się zapyta. No ale cóż mi z wymiany wolałabym go nie wymieniać bo się do niego przywązałam :/ Szukam przyczyny takiego stanu rzeczy i dlatego tutaj pytam bo wiem że są tutaj doświadczeni hodowcy którzy mogę mi pomóc i udzielić dobrej rady :) Po innych forum chodziłam ale takiego problemu nie znalazłam :/
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-12-15, 15:36   

Rada na przyszłość: kupuj u hodowcy a nie w sklepie zoo.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-12-15, 15:46   

No ok. Jeśli hodowaca sprzedał kanarka do zoologicznego to i mi pewnie sprzedałby takiego samego więc jeślibym kupiła takiego kanarka u hodowcy - też zaproponowałby mi zamianę. Więc co mi z tego? Trudno już takiego kanarka mam i koniec. :)
 
 
domosław 
domoslaw



Wiek: 48
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 62
Skąd: k.Krakowa
Wysłany: 2007-12-19, 14:15   

Puszczaj mu muzykę :D . najlepiej operową z kobiecymi wokalami:D
 
 
Frayer007 
Paweł - Papugi


Województwo: małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 26
Skąd: Z Pod Krakowa
Wysłany: 2007-12-19, 18:38   

mirass napisał/a:
Puszczaj nagrania i staraj się dowiedzieć jakiej jest płci.

domosław napisał/a:
Puszczaj mu muzykę :D . najlepiej operową z kobiecymi wokalami:D

Troche dziwne są wasze wypowiedzi.
Kanarek wcale nie uczy się spiewu z nagrań, jeśli jest to dorosły, nie w trakcie pierzenia, zdrowy, samieć to napęwno będzie śpiewał, i niepoważne jest mówienie o jakichś nagraniach.

Sprzedawca w sklepie wcale nie ma pewności, że jest to samiec taką informację dostał od hodowcy od, którego nabył ptaka. Jednak proszę cierpliwie czekać.
 
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-12-19, 18:43   

Frayer007 napisał/a:
Kanarek wcale nie uczy się spiewu z nagrań, jeśli jest to dorosły, nie w trakcie pierzenia, zdrowy, samieć to napęwno będzie śpiewał, i niepoważne jest mówienie o jakichś nagraniach

Ale zawsze można pobudzić ptaka do śpiewania. Tu nie chodzi o naukę ale pobudzenie, żeby sprawdzić czy śpiewa.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-19, 18:52   

Czy nie można płci ptaka sprawdzić np. przez USG? Albo u doświadczonego hodowcy?

Pytam z ciekawości, bo moja Babcia kiedyś miała kanarka sprzedanego jako samczyka ... nie śpiewał, ale i tak był kochany ;)
Przestaliśmy liczyć na to, że zacznie śpiewać, kiedy zniósł dwa śliczne jajeczka :D
 
 
Frayer007 
Paweł - Papugi


Województwo: małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 26
Skąd: Z Pod Krakowa
Wysłany: 2007-12-19, 21:03   

Cytat:
Ale zawsze można pobudzić ptaka do śpiewania. Tu nie chodzi o naukę ale pobudzenie, żeby sprawdzić czy śpiewa.

Jeśli kanarek nie jest na śpierwie to śpiewał nie będzie, a napewno muzyka go do tego nie pobudzi, może być tak, że zacznie śpiewać na widok samiczki, jednak tak jak już pisałem jesli ptak pierzy, jest młody czy chory to najpradwoposobniej nie usłyszymy jego śpiewu.
Cytat:
Czy nie można płci ptaka sprawdzić np. przez USG? Albo u doświadczonego hodowcy?

U młodych ptaków jest to niemożliwe, u starszych kanarków doświadczeni hodowcy mogą rozpoznać płeć kanarka po kuprze. A o USG nie słyszałem :hmm:

Często jest tak, że młode samiczki "spiewają o całym Bożym świecie" czyli poćwierkują, nieraz nawet jest to krótki "śpiew". Wiem, że nawet wieleletni hodowcy mogą nieraz pomylić płeć młodego kanarka i sprzedać samicę jako. Potem trzeba wymienić tą samicę na jednego ze swoich samców przeznaczonych do dalszej hodowli:D
 
 
 
domosław 
domoslaw



Wiek: 48
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 62
Skąd: k.Krakowa
Wysłany: 2007-12-19, 22:21   

Mój przy samicy śpiewa średnio,ale do muzyki aż się "zanosi" :D :d :P
Ostatnio zmieniony przez domosław 2007-12-19, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-12-20, 18:14   

Frayer007 napisał/a:
Często jest tak, że młode samiczki "spiewają o całym Bożym świecie" czyli poćwierkują, nieraz nawet jest to krótki "śpiew".

A powiem Ci, że zdarzają się samiczki, które nie śpiewają krótko, ale jak samce, długie melodie, a potem jest jajeczko.
Frayer007 napisał/a:
Jeśli kanarek nie jest na śpierwie to śpiewał nie będzie, a napewno muzyka go do tego nie pobudzi,

Nie mogę się z Tobą zgodzic. Jak zaczynałem to miałem pojedyńcze sztuki. Niby były na pełnym śpiewie dorosłe, ale nic. Dopiero jak kupiłem drugiego samca i postawiłem obok to kanarek zaczął śpiewac. Tak też moze pobudzic nagranie.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Frayer007 
Paweł - Papugi


Województwo: małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 26
Skąd: Z Pod Krakowa
Wysłany: 2007-12-20, 19:48   

Cytat:
Niby były na pełnym śpiewie dorosłe, ale nic.

Ze mną się zgodzić nie możesz a piszesz, że kanarek był na pełnym śpiewie ale nie spiewał.
Mi raczej wydaje się, że do śpiewu pobudził go widok innego kanarka.

Cytat:
Jak zaczynałem to miałem pojedyńcze sztuki. Niby były na pełnym śpiewie dorosłe, ale nic. Dopiero jak kupiłem drugiego samca i postawiłem obok to kanarek zaczął śpiewac.

Miałeś kanarki na pełnym śpiewie, dokupiłeś do nich samca i wtedy zaczeły śpiewać. U mnie jest to trochę innaczej.

Cytat:
A powiem Ci, że zdarzają się samiczki, które nie śpiewają krótko, ale jak samce, długie melodie, a potem jest jajeczko.

A ja powiem, że samice jeśli śpiewają to tylko do pierwszego pierzenia ma to miejsce w pierwszym roku, jednak ich śpiew jest mało podobny do śpiewu samców.

Kanarki najczęsciej śpiewają rano o wschodzie słońca. Podbudzają je do tego promienie słoneczne. Zdecydowanie rzadziej śpiewają w ciemnych pomieszczeniach. "Nagrania" (nie wiem co dokładnie kryje się pod tym słowem?) mogą również wystraszyć kanarka. Dalej wydaje mi się, że jeśli jest to samiec to napewno zaśpiewa.
Bez sensu jest wypisywanie tu "wszystkich" czynników, które mogą zachęcić/zniechęcić kanarka do śpiewania.

To tyle odemnie.
Pozdrawiam i czekam aż kanarek pokaże co umie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12