Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Śpiew i nauka śpiewu kanarka
Autor Wiadomość
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-12-21, 14:51   

Frayer007 napisał/a:
A ja powiem, że samice jeśli śpiewają to tylko do pierwszego pierzenia ma to miejsce w pierwszym roku, jednak ich śpiew jest mało podobny do śpiewu samców.

I tu się mylisz, wystarczy poczytac na innych forach ;)
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-12-30, 08:04   

Dziękuje za zainteresowanie :) Kanarkowi puszczałam śpiew innych kanarków z komórki :D Ale to nic nie daje nawet przywzyczaił się do komórki i kiedy ją widzi to do niej ćwierka :D Więc jeśli mówicie że kanarek jeśli to samiec zacznie i tak śpiewać to chyba przestane wydziwiać i zostawie go w spokoju aż sam się nauczy :) Faktycznie jest młody, piórka mu sporadycznie wypadają więc chyba raczej się nie pierzy - może poprostu narazie nie ma ochoty :)
No albo to jest ta samica która też potrafi śpiewać :D :D
Ostatnio zmieniony przez miniaszka 2007-12-30, 08:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateusz3494 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 27
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 26
Wysłany: 2009-01-12, 17:49   

miniaszka, hmmm wiem ze to stary temat ale , czy kanarek zaczął śpiewać ?
_________________
Hodowla:Gołębie pocztowe,czajki saksońskie,kanarki harceńskie,przepiórki chińskie , gołąbki diamentowe
 
 
stardusts 



Województwo: mazowieckie
Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 1
  Wysłany: 2009-05-28, 13:57   pytanie?

Witam, ja mam dzikiego kanarka- kanarzycę która śpiewa prawie tak samo intensywnie jak kanarek, z początku myślałam, że to samczyk, ale moje wątpliwości rozwiało pięknie zniesione jajo.

Z nią to w ogóle była heca, bo dziobała partnera dopóki się w końcu nie zdenerwował porządnie nie dziobnął i nie "przeleciał". Znosiła jajka zamiast do gniazdka to z najwyższej żerdki i chyba z 6 się stłukło zanim załapała o co w tym wszystkim chodzi.

W pierwszym lęgu przeżyło tylko jedno piskle z trzech, w drugim już dwa z trzech. Efektem tego mam teraz zamiast dwójki 6 kanarków: Parka, 3 małe i jeden którego dostałam. Małe mają jedno 2.5 miesiąca i dwa 1.5 miesiąca. Jeden zaczyna nawet poćwierkiwać.

Moje pytanie brzmi: kiedy kanarki osiągają dojrzałość płciową i muszę je oddzielić ostatecznie od matki? Wiem ze chyba po około miesiącu, ale one jeszcze takie nieporadne są i cały czas dreptają i fruwają za mama... nie chce jednak aby jak zaczną dojrzewać to zaczęły się bić.


Z góry dziękuję za odpowiedź Aga.
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-16, 20:09   

Witam
Mam podobny problem. Kanarek ma 1,5 roku i nie śpiewa. Jest to w 100% samiec, gdyż mam go od zaufanego hodowcy i zdarza mu się zaśpiewać ale niezwykle rzadko. Gdy puszczę mu śpiew innych kanarków pobudzony śpiewa ale tylko wtedy. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Czy ktoś doświadczony mógłby mi coś doradzić?
Pozdrawiam
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12